utorak, 12.02.2019 / 23.43

Zaniolo srušio nepobjedivi Porto, Romi prednost nakon prve utakmice

Rimski prvoligaš izborio je pobjedu od 2:1 u prvom susretu osmine finala protiv Porta. To je prvi poraz portugalske momčadi nakon čak 27 utakmica, a heroj domaćina bio je tinejdžer Nicolo Zaniolo, postavši najmlađi Talijan koji je u susretu Lige prvaka postigao dva pogotka.

Donedavni igrač milannskog Intera, koji je u Rim stigao proteklog ljeta, prometnuo se u heroja susreta na Olimpicu. Devetnaestogodišnjak je odlučio prvi susret osmine finala i s dva pogotka Romi donio vrijednu pobjedu. Ipak, u drugom će susretu i dalje sve biti otvoreno, jer Porto je uspio doći do pogotka u gostima.

Roma je bila bolja momčad i zasluženo nosi pobjedu, no do prvog pogotka u susretu čekalo se sve do 70. minute. Edin Džeko tada je lijepo ukrotio loptu u srcu gostujućeg šesnaesterca, proslijedio je prema Zaniolu, a ovaj poput kakvog iskusnog napadača zatresao mrežu Porta.

Samo šest minuta kasnije Roma je udvostručila prednost, a Džeko i Zaniolo opet su bili u glavnim ulogama. Bosanskohercegovački internacionalac snažnim je prizemnim udarcem s dvadesetak metara zatresao gredu, a uz malo sreće lopta je našla put do Zaniola, kojemu nije bilo teško poslati je u praznu mrežu.

Talijanskom klubu smiješila se uvjerljiva pobjeda, no tri minute kasnije Porto se vratio u život. Tiquinho Soares je s ruba kaznenog prostora loše zahvatio loptu, no slabim je udarcem prevario domaću obranu, lopta je došla do Adriana Lopeza koji je postavio konačnih 2:1.

Uzvratni susret u Portugalu na rasporedu je 6. ožujka.

Sergio Conceicao, trener Porta: "Bila je to priča o dvije momčadi koje su uspjele zaustaviti najopasnije pojedince u redovima protivnika. U drugom smo poluvremenu imali prigodu preko Danila, pa smo primili pogodak u trenucima kad smo igrali najbolje. Zatim je stigao i pomalo bizaran drugi pogodak domaćina, ali nismo prestali tražiti naš trenutak. Igrači su reagirali kako od njih i očekujem, pokazali karakter, osobnost i sada imamo još 90 minuta popravka na našem stadionu. Naš pogodak ostavlja sve otvorenim, premda smatram da bi neodlučen ishod večerašnje utakmice bio i najpošteniji. Nadam se da ćemo u uzvratu zadržati obrambenu čvrstoću i više se fokusirati na napad, kako smo to činili u drugom poluvremenu."

Eusebio di Francesco, trener Rome: "Definitivno smo zaslužili pobijediti s pogotkom razlike, iako je šteta da smo primili pogodak, ali to je nogomet. Ako ništa drugo, u uzvrat odlazimo s prednošću. Nećemo u Portugalu igrati na remi, idemo tamo postići još pogodaka, moramo biti odvažni."