srijeda, 28.10.2020 / 23.25

Rashford fantastičan u visokoj pobjedi Uniteda, Barceloni derbi u Torinu

Utakmicama u skupinama E, F, G i H kompletirano je drugo kolo UEFA Lige prvaka. Izdvajamo visoku pobjedu Manchester Uniteda protiv Leipziga te važnu pobjedu Barcelone u Italiji.

Skupina E - Chelsea uvjerljiv, Sevilli važna tri boda

U prvoj utakmici skupine E, Chelsea je na gostovanju kod Krasnodara došao do velike pobjede od 4:0. Na prvi pogodak čekali smo do 37. minute kada je Callum Hudson-Odoi iskoristio dodavanje Kaija Havertza i doveo Engleze u vodstvo od 1:0. Valja istaknuti kako je vratar domaćina Matvey Safonov vrlo loše reagirao kod tog udarca, a mnogo je sreće imao u 13. minuti kada je Jorginho pogodio vratnicu iz kaznenog udarca nakon prekršaja na Timu Werneru.
Pitanje pobjednika gosti su riješili u posljednjih 15 minuta utakmice. Prvo je Werner u 76. minuti iskoristio drugi kazneni udarac dosuđen za momčad Franka Lamparda, a samo tri minute kasnije isti je igrač bio u ulozi asistenta. Ovog puta strijelac je bio Hakim Ziyech. Konačnih 4:0 postavio je u Christian Pulisic u 90. minuti na asistenciju Tammyja Abrahama. Mateo Kovačić odigrao je 71. minutu za goste, a momčad iz Londona došla je do vrlo važne pobjede u borbi za osminu finala Lige prvaka.

Sevilla je na svom terenu velikim dijelom susreta protiv Rennesa dominirala, ali utakmica je završila "tek" rezultatom 1:0. Španjolci su cijelo vrijeme bili bolja momčad, mnogo su pucali na vrata francuske momčadi, ali ono što im je bitno, došli su do važna tri boda. Strijelac jedinog pogotka bio je Luuk de Jong u 56. minuti na asistenciju AcuneIvan Rakitić u igru je ušao u 76. minuti, a Chelsea i Sevilla na vrhu su s četiri boda dok Krasnodar i Rennes imaju po bod.

Skupina E

Krasnodar - Chelsea 0:4
Sevilla - Rennes 1:0

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina F - Borussia se dugo mučila s Lovrenovim Zenitom, remi u Belgiji

Club Brugge i Lazio odigrali su zanimljivu utakmicu koja je završila rezultatom 1:1. Gosti su došli u vodstvo u 14. minuti kada je Adam Marušić proigrao Joaquina Correu koji je sjajno potegnuo s nekih 18 metara i zatresao mrežu domaćina za 0:1. Domaćini su unatoč predviđanjima bili dominantnija momčad u ovoj utakmici, a do izjednačenja došli su u 42. minuti. Patric Gabarron napravio je potpuno nepotreban prekršaj u svom kaznenom prostoru nakon kornera Belgijaca, a siguran s bijele točke bio je Hans Vanaken. U nastavku smo vidjeli nekoliko dobrih prilika s obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugoj utakmici skupine Borussia Dortmund dominirala je posjedom i prilikama protiv Zenita, a njihov bedem probili su tek u 78. minuti. Jadon Sancho bio je siguran izvođač kaznenog udarca, a konačnih 2:0 postavio je Erling Braut Haaland u 91. minuti. na asistenciju mladog Judea Bellinghama. Dejan Lovren za goste je odigrao cijelu utakmicu. Domaćini su tako došli do vrlo važne pobjede nakon uvodnog poraza, a na vrhu skupine nalaze se Lazio i Club Brugge s četiri boda dok je Zenit bez bodova.

Skupina F

Borussia Dortmund - Zenit 2:0
Club Brugge - Lazio 1:1

Skupina G - Barca protutnjala Torinom, napet susret u Mađarskoj

Derbi 2. kola u skupini igrao se u Torinu gdje je Juventus dočekao Barcelonu koja je na kraju slavila rezultatom 0:2. Španjolska momčad do vodstva je došla u 14. minuti. Leo Messi prebacio je loptu na desnu stranu napada Barcelone gdje ju je primirio Ousmane Dembele. Nakon što se namjestio na udarac, snažno je opalio prema golu Wojciecha Szczesnya, lopta je pogodila igrača u bloku, promijenila smjer u odsjela u mreži Juventusa. Barcelona je nastavila sa svojom igrom, a Juventus je u nastavku, točnije do 50. minute, postigao čak 3 pogotka. Sva tri djelo su Alvara Morate, ali sva tri puta njegovi su pogotci poništeni zbog opravdanog zaleđa. Andrea Pirlo dugo je čekao na izmjene, a s njima je počeo u zadnjih 15 minuta utakmice što mu nije donijelo rezultate. Katalonci su imali još nekoliko prilika, a konačni rezultat postavio je Leo Messi u 90. minuti sigurnim izvođenjem kaznenog udarca kojeg je skrivio Federico Bernardeschi nad Ansu Fatijem. Dodajmo i kako je pet minuta prije kraja utakmice drugi žuti karton dobio Demiral. Nakon vijesti kako je predsjednik Barce Josep Maria Bartomeu jučer podnio ostavku, igrači katalonske momčadi pozitivno su reagirali na ove promjene te su odigrali nogometnu utakmicu kakvu smo navikli gledati od njih.

U utakmici autsajdera ove skupine, Dinamo Kijev slavio je na gostovanju kod Ferencvarosa s 2:1. Gosti su poveli u 28. minuti kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Viktor Tsygankov. Nakon brzog kontra napada Vitaliy Buyalskyi uposlio je Carlosa De Penu koji je povisio na 2:0 za Ukrajince u 41. minuti. Nadu gostima donio je Tokmac Nguen sjajnim pogotkom u 59. minuti, a do prvog boda Ferencvaros je došao u 90. minuti. Sergiy Sydorchuk u 86. minuti dobio je drugi žuti karton, a Mađari su sve bacili u napad što im se na koncu i isplatilo. Franck Boli pomalo se spretno dokopao lopte te je zakucao u mrežu za konačnih 2:2.

Skupina G

Ferencvaros - Dinamo Kijev 2:2
Juventus - Barcelona 0:2

Skupina H - raspucani United, PSG došao do prva tri boda

U utakmici između Istanbul Basaksehira i PSG-a vidjeli smo mnogo udaraca prema golu (čak 35), a na kraju je do važne pobjede došla gostujuća momčad rezultatom 2:0. Strijelac oba pogotka bio je Moise Kean kojem je dva puta asistirao Kylian Mbappe. Prvi pogodak postigao je nakon kornera sjajno pogodivši glavom u 64. minuti, a konačan rezultat postavio je 15 minuta kasnije. Time su Parižani donekle nadoknadili domaći poraz od Manchester Uniteda u prvom kolu.

A da Manchester misli ozbiljno, dokazao je demoliranjem prošlosezonskog polufinalista Lige prvaka, Red Bull Leipziga. Na svom Old Traffordu crveni vragovi slavili su ogromnih 5:0. Goste je načeo Mason Greenwood u 21. minuti na asistenciju Paula Pogbe. Mreže su mirovale sve do 74. minuti kada je krenuo uragan momčadi Ole Gunnara Solskjaera. Marcus Rashford u 74. minuti povisio je na 2:0, a samo četiri minute kasnije bilo je 3:0. Strijelac ponovno Rashford. Anthony Martial iznudio je kazneni udarac u 87. minuti te ga je sam i realizirao. Rashford koji je u igru ušao u 63. minuti svoj hat-trick kompletirao je u 92. minuti na asistenciju Martiala. Leipzig je čak imao nešto više posjed lopte, ali to im nije nimalo pomoglo i bolja momčad večeras je zasluženo pobijedila u Manchesteru.