srijeda, 04.11.2020 / 23.31

Rakitić strijelac u preokretu Seville, Leipzig se osvetio PSG-u za poraz u polufinalu

U raspucanoj večeri u Ligi prvaka vidjeli smo nekoliko sjajnih preokreta, ali neočekivanih rezultat i raspleta. United je poražen u Turskoj, a Dinamo Kijev koji je u Barcelonu stigao bez deset igrača, dobro je namučio momčad Ronalda Koemana.

Skupina E: Fantastičan preokret Seville

Utakmicu dostojnu UEFA Lige prvaka odigrali su večeras Sevilla i ruski Krasnodar. Iako su domaćini ti koji su bili veliki favoriti, gosti su već nakon 20-ak minuta imali 0:2. Prvo je Shapi Suleymanov fantastično pogodio iz slobodno udarca za vodstvo Rusa u 17. minuti, a samo četiri minute kasnije Marcus Berga bio je siguran s bijele točke za veliko vodstvo gostiju.  Nevjerojatni preokret pred kraj prvog poluvremena pokrenuo je naš Ivan Rakitić. Odlično je reagirao na ubačaj Joana Jordana te je glavom zatresao mrežu za 1:2, rezultat s kojim se otišlo na odmor. U petoj minutu sudačke nadoknade prvog dijela Jesus Navas doslovno je izuo Kristoffera Olssona iz kopački u trenutku kada je ovaj sam hitao na vrata Tomasa Vaclika i dobio izravni crveni karton. U tom trenutku šanse za preokret bile su vrlo male.

Ali u nastavku je ipak uslijedio potpuni preokret. Yousef En Nesyri iskoristio je veliku pogrešku gostujuće obrane u 69. minuti te je zatresao mrežu za 2:2, a samo tri minute kasnije postavio je konačan rezultat. Ubačaj Ivana Rakitića odsjeo je na vratnici gola Krasnodara, ali se odbio u polje gdje isti igrač natrčava na loptu i zakucava je za veliki preokret i pobjedu od 3:2.

Chelsea je također opravdao ulogu favorita pobijedivši Rennes na svom terenu s 3:0. Timo Werner u 10. je i 41. minuti bio siguran izvođač najstrože kazne, a konačan rezultat postavio je Tammy Abraham u 50. minuti nakon asistencije Reecea Jamesa. Dodajmo i kako je Dalbert u 40. minuti dobio drugi žuti karton te je tako ostavio Rennes na samo 10 igrača u polju. Mateo Kovačić ušao je u igru u 63. minuti. Chelsea i Sevilla sada su na vrhu ljestvice sa sedam bodova dok Rennes i Krasnodar imaju po bod.

Skupina E, 3. kolo:

Chelsea - Rennes, 3:0
Sevilla - Krasnodar, 3:2

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina F: Remi u Rusiji, Borussia sigurna

U 18:55 započeo je prvi susret ove skupine između Zenita i Lazija koji je završen rezultatom 1:1. Domaćini su bili bez bodova i pobjeda im je bila prijeko potrebna da zadrže kakve takve šanse za osiguranje proljeća u Europi. A krenuli su sjajno. U 32. minuti nakon glavometa i sjajne akcije u kaznenom prostoru Lazia lopta dolazi do Aleksandra Erokhina koji sjajnim udarcem para mrežu Pepea Reine i dovodi domaćine u vodstvo.

Sve do 82. minute situacija je domaće bila sjajna, ali onda je Lazio došao do izjednačujuće pogotka. Francesco Acerbi ubacio je prizemnu loptu na nekih 15 metara od vrata Mihkaila Kerzhakova, a na nju je natrčao Felipe Caicedo i sjajnim je udarcem zakucao za 1:1. Do kraja utakmice domaćini su postigli još jedan pogodak, ali on je opravdano poništen zbog zaleđa. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Zenit, a u 85. minuti dobio je žuti karton.

U drugoj utakmici skupine Club Brugge na svom je terenu dočekao Borussiju Dortmund, a susret je odlučen već u prvom dijelu. Torgen Hazard doveo je goste u 14. minuti, a na 0:2 poveo je sjajni Norvežanin Erling Braut Haaland u 18. minuti. Konačni rezultat postavio je ponovno Haaland u 32. minuti na asistenciju Thomasa Meuniera

Nijemci su se tako probili na vrh ljestvice sa šest bodova, ostavivši iza sebe Lazio (5) i Club Brugge (4) dok je na začelju ljestvice Zenit sa samo jednim bodom.

Skupina F, 3. kolo:

Zenit - Lazio, 1:1
Club Brugge - Borussia Dortmund, 0:3

Skupina G: Barca se provukla protiv desetkovanih Kijevljana, Juventus siguran

Favoriti u skupini G nisu dopustili iznenađenja te su upisali po tri boda. Barcelona je slavila s 2:1 protiv Dinama iz Kijeva, ali očekivalo se kako će imati mnogo lakši zadatak jer su gosti u Kataloniju stigli s tek 13 igrača. Barca je povela već u 5. minuti kada je Leo Messi izborio kazneni udarac kojeg je i sam sigurno realizirao. Mreže su mirovale sve do 65. minute kada je Gerrard Pique glavom povisio na 2:0 na asistenciju Ansu Fatija.

Hrabru partiju Ukrajinaca pogotkom je okrunio Viktor Tsygankov u 75. minuti, ali mogli su gosti doći i do boda da su iskoristili barem jednu od nekoliko velikih prilika koje su imali. Čini se kako su Katalonci potpuno podcijenili svoje protivnike što im je ostavilo mnogo prostora kreiranje akcija i kontra napade.

Juventus je odigrao pravu utakmicu te je s 4:1 slavio na gostovanju kod Ferencvarosa. Alvaro Morata postigao je pogodak već u 7. minuti, a s 0:1 otišlo se na odmor. Isti igrač povisio je na 0:2 u 60. minuti, a pitanje pobjednika riješio je Paulo Dybala u 73. minuti nakon velike greške u obrani Mađara.

A izgleda da obrana Ferencvarosa nije ništa naučila iz te situacije pa su si tako u 83. minuti sami postigli pogodak (Dvali). Franck Boli postigao je konačan rezultat u 90. minuti.

Barca je zasjela na vrh skupine s maksimalnim učinkom, Juventus je drugi sa šest bodova, dok Dinamo Kijev i Ferencvaros imaju po bod.

Skupina G, 3. kolo:

Barcelona - Dinamo Kijev, 2:1
Ferencvaros - Juventus, 1:4

Skupina H: Neočekivan poraz Uniteda, Leipzig bolji od PSG-a

Istanbul Basaksehir priredio je iznenađenje pobijedivši na svom terenu Manchester United s 2:1. Gosti su u Tursku stigli nakon dvije pobjede protiv PSG-a i Leipziga, a domaćini nisu imali niti boda. Basaksehir je poveo u 13. minuti nakon poprilično neobične situacije. Već u ranoj fazi utakmice Edin Višća ispucao je jednu dugu loptu, a Demba Ba sa svoje polovice neometan se sjurio prema vratima Deana Hendersona kao da je kraj susreta i sigurno ga matirao za 1:0.

Na dva nula povisio je već spomenuti Višća. Deniz Turuc odigrao je loptu u srce kaznenog prostora Uniteda, a na nju je naletio BiH reprezentativac i snažno je zakucao za velikih 2:0 domaćina. Konačni rezultat postavio je glavom Anthony Martial nakon sjajnog ubačaja Lukea Shawa u 43. minuti.

Još jednu vrhunsku utakmicu prepunu sadržaja pružili su nam RB Leipzig i PSG. U 6. minuti hvaljeni branič Leipziga Dayot Upamecano radi grešku u obrani, Moise Kean krade mu loptu i prosljeđuje je do Angela Di Marije koji zabija za 0:1. Samo deset minuta kasnije, kazneni udarac za PSG! Kean puca s nekih 11 metara, lopta u ruku pogađa nesretnog Upamecana, a sudac Marciniak pokazuje na bijelu točku. Di Maria uzima loptu i snažno puca u desnu stranu, ali Peter Gulacsi čita njegov udarac i održava Leipzig na životu.

A onda pred kraj poluvremena domaćini izjednačuju. Angelino je pronašao Christophera Nkunkua koji je preciznim udarcem matirao Keylora Navas za 1:1. U 57. minuti Leipzig je došao do preokreta. Ubačaj Emila Forsberga rukom primiruje Presnel Kimpembe u svom kaznenom prostoru, Marciniak ponovno pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač je Forsberg. Do kraja utakmice PSG je dobio dva crvena kartona, odnosno zbog dva žuta kartona igru su morali napustiti Ideye Gueye (69.) i (95.).

Manchester United i PSG imaju po šest bodova na vrhu skupine, dok PSG i Basaksehir imaju po tri boda te je u ovoj skupini sve i dalje otvoreno.