utorak, 20.10.2020 / 23.25

Počelo ludilo UEFA Lige prvaka: United iznenadio PSG, Barca i Juve sigurni

Natjecanje je otvoreno utakmicama u skupinama E, F, G i H. Barcelona je s pet golova u mreži ispratila Ferencvaros u Mađarsku dok je United pogotkom Marcusa Rashforda srušio PSG u sred Pariza.

Skupina E - dva remija na otvaranju

Jedina utakmica u kojoj večeras nije bilo pogodaka odigrana je u Londonu gdje su Chelsea i Sevilla podijelili bodove. Utakmica nije obilovala s previše prilika, iako se činilo kako je Sevilla bila barem za nijansu bolja momčad. Mateo Kovačić u igru je ušao u 65. minuti dok je Ivan Rakitić igru napustio u 80. minuti.

Druga utakmica ove skupine igrala se u Francuskoj gdje su Rennes i Krasnodar odigrali 1:1. Oba pogotka postignuta su u razmaku od samo tri minute. Prvo je u 56. minuti Sehrou Guirassy bio siguran s bijele točke, a potom je Cristian Ramirez pravom majstorijom u 59. minuti postavio konačnih 1:1.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina F - Lovren skoro strijelac, Lazio siguran protiv Borussije

Prvu utakmicu skupine F UEFA Lige prvaka odigrali su Zenit i Club Brugge, a na koncu su gosti slavili rezultatom 2:1. Gosti su poveli pogotkom Emmanuela Dennisa koji se u 63. minuti dokopao jedne naočigled izgubljene lopte te ju je nakon velike gužve uspio poslati u mrežu. Zenit je izjednačio samo desetak minuta kasnije zahvaljujući našem Dejanu Lovrenu. Hrvatski reprezentativac odapeo je s nekih 30 metara gromovit udarac koji je odsjeo na stativi, ali se potom odbio od leđa vratara Bruggea, Ethana Horvatha, i završio u mreži za 1:1. Konačan rezultat postavio je Charles De Ketelaere na asistenciju Ruuda Vormera i tako donio Belgijcima velika tri boda.

U drugoj utakmici Lazio je kao domaćin svladao Borussiju Dortmund s 3:1. Kao što smo rekli u najavi, Ciro Immobile gladan je pogodaka, a to je dokazao već u 6. minuti. Nakon lošeg dodavanja u obrani Borussije, lopta je došla do Joaquina Correje koji je pronašao Immobilea na pet metara od vrata Marwina Hitza. Talijanski napadač mirno je primio loptu i rutinirano je pospremio u mrežu za 1:0 Lazija. U 23. minuti već je bilo 2:0. Luiz Felipe ubacio je loptu iz kornera, netko ju je u skoku lagano skrenuo da bi naposljetku pogodila nesretnog Hitza u glavu i završila u njegovoj mreži.

Rezultat se nije mijenjao do 71. minute kada se u strijelce upisao, a tko drugi nego, Erling Braut Haaland. Giovanni Reyna odigrao je s Norvežaninom dupli pas, a Haaland ju je nemilosrdno zakucao u mrežu smanjenje rezultata na 2:1. No da ne bi došlo do preokreta pobrinuo se Jean-Daniel Akpa-Akpro koji je u 76. imao lagan zadatak nakon povratne lopte Immobilea te je sigurno pogodio za 3:1 Lazija.

Skupina G - sigurne pobjede Juventusa i Barcelone

Natjecanje u skupini G otvorili su Dinamo Kijev i Juventus, a talijanska momčad nije dopustila iznenađenje te je upisala pobjedu od 2:0 na vrućem gostovanju. Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, a prvi pogodak na utakmici pao je odmah na početku drugog dijela. Nakon jednostavne kombinacije lopta je došla do Dejana Kulusevskog koji je pucao na vrata Georgiya Bushchana koji je odbio njegov udarac, ali točno na nogu Alvara Morate koji je nepogrešiv i Juventus je došao do vodstva. Konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 84. minuti kada je sjajno ispratio centaršut Juana Cuadrada i glavom smjestio loptu u mrežu Ukrajinaca za prva tri boda u novoj sezoni Lige prvaka.

U drugoj utakmici skupine Barcelona je na svom terenu dočekala mađarski Ferencvaros i očekivano došla do pobjede od 5:1. Leo Messi promiješao je obranu Mađara u 27. minuti, a na kraju su ga u svom kaznenom prostoru morali zaustaviti prekršajem što je ujedno značilo i kazneni udarac. Messi ga je sam i izveo i sigurno pogodio za 1:0. Na 2:0 povisio je Ansu Fati u 42. minuti nakon sjajne lopte Frenkieja de Jonga. Fati je tako postao prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je postigao dva pogotka u ovom natjecanju prije 18. rođendana.

U nastavku smo vidjeli još četiri pogotka. Prvo je Philippe Coutinho povisio na 3:0 na asistenciju Fatija u 52. minuti, a onda je Gerrard Pique napravio nepotrebnu glupost i zaradio isključenje u 68. minuti. Ferencvaros je dobio kazneni udarac kojeg je sigurno izveo Ihor Kharatin i smanjio rezultat na 3:1. Unatoč igraču manje, Barca je postigla još dva pogotka. Prvo je u 82. minuti Ousmane Dembele asistirao Pedriju za 4:1, a zatim se na Messijevu asistenciju i sam upisao u strijelce u 89. minuti postigavši tako konačan rezultat.

Skupina H - Manchester iznenadio PSG u sred Pariza, Leipzig siguran

Momčad Ole Gunnara Solskjaera došla je do velike pobjede protiv PSG-a na gostovanju u Francuskoj od 2:1. Gosti su poveli u 23. minuti kada je Anthony Martial neoprezno srušen u kaznenom prostoru Parižana, a sucu nije preostalo drugo nego pokazao na bijelu točku. Bruno Fernandes bio je siguran izvođač i United je došao do vodstva kojeg je čuvao sve do 55. minute. Tada je Neymar izveo jedan korner, a Martial je u maniri pravog napadača zatresao mrežu, ali na njegovu žalost svoju. U nastavku utakmice igralo se otvoreno, United nije lošiji protivnik u ovom susretu kao što su mnogi pretpostavljali te su Englezi na kraju došli i do pobjede. Igrala se 87. minuta kada je Paul Pogba pronašao Marcusa Rashforda koji se sam izborio za udarac s ruba kaznenog prostora i sjajno pogodio mrežu Keylora Navasa za konačnih 2:1. Sjajna utakmica i zaslužena pobjeda Uniteda.

Red Bull Leipzig u drugoj je utakmici sigurno slavio protiv Basaksehira s 2:0. Konačan rezultat postavljen je već u 20. minuti, a strijelac oba pogotka bio je Angelino. Prvo je u 16. minuti prekrasno primirio loptu Kevina Kampla i zakucao je u mrežu za početno vodstvo, a potom je četiri minute kasnije iskoristio asistenciju Christophera Nkunkua za konačnih 2:0.