srijeda, 16.09.2020 / 21.09

Modri izgubili od Ferencvarosa, slijedi borba za Europsku ligu

Mađarski Ferencvaros uzvratio je Dinamu za poraz od prije godine dana pobijedivši momčad Zorana Mamića s 2:1.

Da će Dinamo u Budimpešti imati vrlo težak zadatak vidjelo se već nakon nekih 80 sekundi igre. Tokmac Nguen se prošetao desnom strane Dinamove obrane i ubacio loptu pred vrata Dominika Livakovića gdje je na nju natrčao Gerg Lovrencsics i pospremio je u mrežu za 1:0 Ferencvaroša.

Modri su se nakon toga razbudili i postali aktivniji, a to im se isplatilo u 23. minuti. Lovro Majer sjajno je ubacio loptu iz kornera gdje je na prvoj stativi najviše skočio Arijan Ademi i prenio je pred samu gol liniju, a tamo je pogodila nesretnog bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija i završila u mreži Mađara za 1:1.

Zagrebačka momčad do kraja poluvremena djelovala je kao bolja i konkretnija momčad u kojoj se posebno igrom isticao Majer, ali do prednosti Dinamovci nisu uspjeli doći. U nastavku je Dinamo nastavio s pritiskom i prilikama pred vratima Denesa Dibusza, a prvu je imao Petar Stojanović u 53. minuti kada je nakon solo prodora oštro pucao, ali ravno u vratara.

Još bolju priliku imao je samo minutu kasnije Lirim Kastrati. On se odlično ubacio iza zadnje linije obrane Ferencvaroša isprativši jednu dugu loptu te je iskosa s desne strane pucao prema golu Mađara, ali neprecizno. U 62. minuti Dinamo je krenuo u opasnu kontru, Kastrati je pronašao Oršića koji je pokušao sam riješiti ovu akciju, ali lopta je od bloka završila iznad gola.

A zatim u 65. minuti šok za Dinamovce. Tragičar iz prvo dijela, Myrto Uzuni, došao je do jedne lopte na sredini terena te se sjurio prema Livakoviću. Joško Gvardiol i Marin Leovac nisu ga uspjeli zaustaviti, a Uzuni je smireno poslao loptu u mrežu Modrih za vodstvo od 2:1.

Momčad pod vodstvom Zorana Mamića i drugi je put morala jurnuti po izjednačujući pogodak, ali ovog puta nije uspjela. Najbliže pogotku Modri su bili u 92. minuti kada se u sjajnoj prilici našao Mario Gavranović, ali mađarski vratar obranio je njegov pokušaj, a popravni udarac završio je iznad gola.

Ferencvaros je ovom pobjedom osigurao jesen u Europi. U posljednjem pretkolu UEFA Lige prvaka igrat će protiv boljeg iz susreta Qarabag - Molde, a ako pobjede u tom susretu, osigurat će skupine Lige prvaka. Poraz im s druge strane donosi skupine Europske lige dok će Modri svoju europsku priču nastaviti u play-offu Europske lige.