srijeda, 24.02.2021 / 23.11

Mendy donio pobjedu Realu, City siguran protiv Borussije

Utakmicama u Bergamu i Budimpešti kompletirane su prve utakmice osmine finala. Real Madrid s 1:0 bio je bolji od Atalante koja je od 17. minute igrala s igračem manje, a City je slavio s 2:0 protiv Borussije Mönchengladbach koja je svoju domaću utakmicu igrala na Puškaš Areni u Budimpešti.

Real u slaboj utakmici došao do važne prednosti

Susret u Bergamu počeo je poprilično mirno i nikakvih događanja vrijednih spomena nije bilo sve do 17. minute. Nakon nekoliko dodavanja Ferland Mendy sjurio se prema vratima Atalante, a Remo Freuler zaustavio ga je neupitnim prekršajem. No sudac Tobias Stieler procijenio je kako je riječ o izglednoj gol prilici te je Freuleru pokazao izravni crveni karton.

Naravno, ovakva odluka promijenila je cijeli tijek utakmice i Real je zagospodario terenom, ali to mu nije donijelo previše prilika. Najveću je propustio Raphael Varane kada je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela na ubačaj Tonija Kroosa glavom pogodio vratara Pierluigija Gollinija. Domaćini su uspjeli zaprijetiti preko Lucasa Muriela, ali njegov je pokušaj otišao pokraj vrata Thibauta Courtoisa.

U nastavku utakmice Real je nastavio dominirati posjedom, ali bez nekih izraženijih prilika. Igrač više i nije mnogo značio za momčad Zinedinea Zidane jer nisu uspjeli uspostaviti kombinatoriku koja bih izbacila u izglednije prilike. Domaćini su se fokusirali na obranu i kada se činila da bi utakmica mogla završiti bez pogodaka, ukazao se Mendy.

Francuz je s nekih 20 metara od gola sjajno naciljao lijevu stranu gola Gollinija i odmjerenim udarcem doveo Madriđane u vodstvo! Sjajan potez Mendyja koji je obilježio ovu utakmicu izborenim crvenim kartonom i pogotkom u gostima koji španjolskoj momčadi znači vrlo mnogo.

City siguran protiv Borussije

U drugom susretu večeri Borussia Mönchengladbach u Budimpešti je ugostila Manchester City koji je slavio s 0:2. Kao što smo i napisali u najavi, City igra u strašnoj formi i kao veliki favoriti ušli su u ovaj susret, a to su opravdali i na terenu. Igrači Pepa Guardiole zagospodarili su terenom, ali nisu imali previše prilika sve do 29. minute kada su i postigli vodeći pogodak. Joao Cancelo poslao je sjajno loptu na peterac njemačke momčadi, a njegov ubačaj ispratio je Bernardo Silva i sigurno poentirao za 0:1. Građani su nastavili s pritiskom, ali do poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

U nastavku ista priča kao u prvom dijelu. City je gradio igru, napadao, iako s nešto manje prilika nego što smo navikli od njih. A novi pogodak stigao je u 65. minuti. Cancelo je ponovno sjajnim ubačajem pronašao Bernarda Silvu koji je spustio loptu za Gabriel Jesusa i rezultat je 0:2. Naravno, ništa se nije promijenilo niti nakon tog pogotka, City je nastavio svoju igru bez nekih većih uzbuđenja te su mirno priveli utakmicu kraju.

Njemačka momčad nije u cijeloj utakmici uspjela stvoriti neku ozbiljniju priliku i po svemu viđenom danas, Manchester City već je jednom nogu u četvrtini finala UEFA Lige prvaka. Uzvratni susreti ovih utakmica igraju se za dva tjedna.