četvrtak, 28.11.2019 / 10.31

Lovren zabio za bod Liverpoola, Barca osigurala prvo mjesto u skupini

Peto kolo kompletirano je utakmicama u skupinama E, F, G i H, a čak dvojica Hrvata upisala su se sinoć u strijelce. Mateo Kovačić poentirao je nakon 145 utakmica, odnosno 1033 dana bez pogotka.

Lovren zabio za Redse, Haaland drugi strijelac Lige prvaka

U jednom od derbija kola Liverpool je na svom stadionu dočekao Napoli, a utakmica nije dobro počela za Redse. Već u 19. minuti Jürgen Klopp zbog ozljede je iz igre morao izvaditi Fabinha, a u igru je ušao Georginio Wijnaldum. Samo dvije minute kasnije, Napoli je poveo. Di Lorenzo je poslao jednu dugu loptu, a Dries Mertens koji je izbjegao zaleđe sjurio se prema golu Alissona Beckera i iz teške situacije zabio za vodstvo gostiju.

Liverpool je tada uspostavio dominaciju i počeo plesti mrežu oko gola Talijana čija obrana nije popuštala sve do 65. minute. Tada je loptu iz kornera nabacio Jamesa Milner, a u skoku se odlično snašao Dejan Lovren koji je zabio za 1:1. Pokušavali su domaćini do kraja u potpunosti preokrenuti utakmicu, ali im to ipak nije pošlo za rukom.

U drugoj utakmici skupine E, Red Bull Salzburg odnio je puni plijen iz Belgije pobijedivši Genk s 4:1. Mreže su mirovale gotovo cijelo prvo poluvrijeme, a onda je u 43. minuti prvo Patson Daka iskoristio lošu reakciju domaćeg vratara i doveo Austrijance u vodstvo, da bi samo dvije minute poslije, u sudačkoj nadoknadi, Takumi Minamino povisio na 0:2.

Gostujući trener odlučio je u 62. minuti u igru uvesti Erlinga Brauta Haalanda, a to mu se isplatilo već sedam minuta kasnije kada je sjajni Norvežanin namjestio gol Hee-Chan Hwangu. Mbwana Samata smanjio je na 1:3 u 85. minuti, a konačnih 1:4 postavio je upravo Haaland golom u 87. minuti te se tako popeo na drugo mjesto na ljestvici ovogodišnje Lige prvaka s osam pogodaka dok je na prvom mjestu Robert Lewandowski s 10 pogodaka.

U posljednjem kolu Liverpool će gostovati kod Salzburga, a drugu utakmicu igraju Napoli i Genk.

Rezultati by SofaScore

VAR u Pragu, pobjeda Barce

U drugom derbiju večeri Barcelona je na svom Nou Campu pobijedila Borussiju Dortmund s 3:1. Obrana Nijemaca previše je griješila u sinoćnjem dvoboju, a put do njihove mreže nakon sjajne asistencije Lea Messija našao je Luis Suarez u 29. minuti. Samo četiri minute kasnije, nakon nove greške gostujuće obrane, već je bilo 2:0. Ovog puta su Messi i Suarez zamijenili uloge, a Argentinac je sigurno poentirao za povećanje vodstva Katalonaca.

U drugom poluvremenu, gosti su se malo trgnuli, ali opet je Barcelona bila ta koja je zabila prva. Messi se ponovno našao u ulozi asistenta, a neumoljivi strijelac bio je Antoine Griezmann. Konačni rezultat u 77. minuti postavio je Jadon Sancho snažnim i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora  za 3:1 Barcelone.

Slavia Prag i Inter odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu u Češkoj u kojoj su Talijani slavili s 3:1. No krenimo redom. Sjajno raspoloženi Romelu Lukaku prvo je u 19. minuti asistirao Lautaru Martinezu za vodstvo gostiju 0:1. Sam Lukaku pogodio je u 35. minuti za 0:2, ali tada se dogodilo nesvakidašnja situacija. Nakon korištenja VAR-a, glavni sudac utakmice poništio je taj pogodak i dosudio kazneni udarac za domaćine! Tomas Soucek bio je siguran izvođač i s 1:1 se otišlo na poluvrijeme.

Mreže su mirovale sve do 81. minute kada je Lukaku izašao sam pred vrata domaćina, zaobišao golmana i sigurno pogodio za novo vodstvo Intera. Za konačnih 1:3, Lukaku i Martinez odigrali su gotovo identičnu akciju kao kod prvog gola i potonji se ponovno upisao u strijelce.

Ovom pobjedom Barca se zacementirala na prvom mjestu skupine, dok će se za drugo mjesto boriti Inter i Borussia Dortmund jer obje momčadi trenutno imaju po sedam bodova.

Leipzig do boda u 96. minuti

U prvoj utakmici skupine G, Zenit je na svom stadionu pobijedio Lyon s 2:0. Prvo je u 42. minuti Artem Dzyuba sjajno reagirao na ubacivanja iz kuta i glavom poentirao za 1:0, a konačni rezultat postavio je u 84. minuti Magomed Ozdoev.

U drugom susretu ove skupine Red Bull Leipzig kao vodeća je momčad dočekao posljednju Benficu koja je pogotkom Pizzija došla u vodstvo već u 20. minuti. Mreže su mirovale sve do 59. minute kada gosti ponovno postižu pogodak. Carlos Vinicius iskoristio je proklizavanje jednog gostujućeg igrača te se potpuno sam sjurio prema vratima domaćina i pogodio za velikih 0:2.

I kada su svi pomislili da Portugalci odnose bodove iz Njemačke, Leipzig se uspio vratiti. Prvo je Emil Forsberg sigurno realizirao jedan sumnjivi kazneni udarac, da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade isti igrač glavom zatresao mrežu za konačnih 2:2. Uoči posljednjeg kola, situacija u skupini G sada izgleda ovako:

Sjajni Kovačić konačno strijelac

Valencia i Chelsea remizirali su na Mestalli 2:2. Domaćini su poveli s 1:0 u 40. minuti kada je Rodrigo ubačajem pronašao Solera koji je sigurno poentirao. Samo minutu kasnije, Mateo Kovačić primirio je jednu odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora te snažnim i preciznim udarcem u bliži kut izjednačio na 1:1, što je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. Kovačiću je ovo prvi pogodak nakon 1033 dana, odnosno 145 utakmica.

Već početkom nastavka, u 50. minuti, gosti su vodili 1:2. Ngolo Kante poslao je visoku loptu na peterac, u skoku je najviši bio Kurt Zouma, a njegova pokušaj glavom u mrežu je sproveo Christian Pulisic. U 65. minuti domaćini su se mogli potpuno vratiti u utakmicu, ali udarac Danija Pareja s bijele točke zaustavio je Kepa Arrizabalaga. Ali Parejo se iskupio u 82. minuti kada je asistirao Danielu Wassu koji je pogodio za konačnih 2:2. Wassov pogodak bio je vrlo lijep, ali pitanje je li to gađao jer ostaje dojam kako je loptu htio ubaciti u kazneni prostor.

Ajax je gostovao kod Lillea, posljednje momčadi skupine H i slavio s 2:0. Već nakon minutu i pol Hakim Ziyech poentirao je za vodstvo Nizozemaca nakon asistencije Dušana Tadića. U 59. minuti, Ziyech se upisao i  u strijelce kada je sjajnom loptom pronašao Quincyja Promesa na drugoj stativi koji je zatresao mrežu za konačnih 0:2. Ovom je pobjedom Ajax skočio na čelo skupine, ali prolazak skupine još nije potpuno siguran.