srijeda, 25.11.2020 / 00.25

Ferencvaros umalo šokirao Juventus, Rakitić ponovno strijelac

Najnapetiji susret 4. kola UEFA Lige prvaka odigran je u Torinu gdje je Juventus u posljednjim trenucima došao do pobjede protiv Ferencvarosa, a još dvije utakmice riješene su pogotcima u sudačkoj nadoknadi.

Skupina E: Sevilla i Chelsea do identičnih pobjeda u sudačkoj nadoknadi

Obje utakmice u skupini E odigrane su u 18:55 i obje se završile rezultatom 1:2. Chelsea je slavio na gostovanju kod Rennesa, a Sevilla je tri boda uzela u Rusiji kod Krasnodara. Obje momčadi tako su osigurale nastup u osmini finala UEFA Lige prvaka dok će se borba za Europsku ligu voditi između Krasnodara i Rennesa.

Sevilla je povela u Rusiji već u 4. minuti. Ivan Rakitić snažno je zakucao jednu odbijenu loptu uz lijevu stativu i Evgeniy Gorodov bio je pritom nemoćan. Nakon toga mreže su mirovale do 56. minute kada se Wanderson sjajno snašao i pogodio za izjednačenje. I kada se mislilo da će momčadi podijeliti bodove, ukazao se sjajni Munir El Haddadi u petoj minuti sudačke nadoknade. Nakon što je njegov pokušaj iskosa ljevicom s desne strane blokiran, lopta se ponovno odbija do njega te je ovog puta zakucava u mrežu za prolazak Seville u osminu finala.

Sličan scenarij vidjeli smo i na utakmici u Francuskoj. Chelsea je poveo u 22. minuti kada je Mason Mount sjajnom loptom pronašao Calluma Hudson-Odoija koji se sjurio prema vratima Rennesa i sigurno pogodio za 0:1. Ovdje se mreže mirovale još duže nego u Rusiji, sve do 85. minute. Obrana engleske momčadi loše je reagirala nakon kornera domaćina, a to je iskoristio Sehrou Guirassy koji je snažno zakucao loptu glavom za 1:1. Konačan rezultat postavio je Olivier Giroud u 91. minuti. Domaći vratar Alfred Gomis obranio je udarac Tima Wernera, a na odbijenu loptu natrčao je francuski reprezentativac i pospremio je u mrežu glavom za pobjedu Engleza od 1:2.

Skupina E, 4. kolo:

Krasnodar - Sevilla, 1:2
Rennes - Chelsea, 1:2

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Skupina F - Borussia i Lazio sigurni na svom terenu

Borussia Dortmund i Lazio nisu dopustili iznenađenje te su s po tri pogotka u mreži ispratili Club Brugge i Zenit. Borussia je protiv Bruggea povela u 18. minuti nakon što je večeras sjajni Jadon Sancho proigrao Erlinga Braut Haalanda koji je ljevicom pogodio za 1:0. Već spomenuti Sancho i sam se upisao u strijelce u 45. minuti kada je sjajno pogodio iz slobodnog udarca s nekih 18 metara od gola. Konačan rezultat postigao je svojim drugim pogotkom Haaland u 60. minuti.

Lazio je već nakon 22. minute imao vodstvo od 2:0 protiv gostiju iz Rusije. Prvo je Ciro Immobile u 3. minuti sjajno pogodio za 1:0, da bi u 22. Marco Parolo povisio na 2:0 sjajni udarcem iz daljine. Artem Dzyuba već je u 25. minuti vratio nadu Zenitu pogotkom, ali više od toga Rusi nisu mogli. U 55. minuti napravili su kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Immobile i svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat.

Dortmund i Lazio sada su na čelu skupine s devet, odnosno osam bodova. Club Brugge je treći na četiri boda dok posljednji Zenit ima tek jedan bod.

Skupina F, 4. kolo:

Borussia Dortmund - Club Brugge, 3:0
Lazio - Zenit St. Petersburg, 3:1

Skupina G - Ferencvaros na korak do senzacije, Barcelona uvjerljiva

Dinamo Kijev puno je bolje odigrao protiv Barcelone u gostima nego večeras na svom terenu. Barcelona je nastupila u izmiješanom sastavu i uvjerljivo slavila s 4:0. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a mrežu domaćina načeo je Serginho Dest u 52. minuti nakon kombinacije s Martinom Braithwaiteom. Potonji se i sam upisao u strijelce pet minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta, a potom je i sigurno realizirao kazneni udarac u 70. minuti kojeg je i sam iznudio. Konačan rezultat postavio je Antoine Griezmann u 92. minuti na asistenciju Jordija AlbeLeo Messi  nije konkurirao za sastav u večerašnjem susretu, kao niti Frenkie de Jong.

Juventus je mnogo teže od očekivanog slavio protiv mađarskog Ferencvarosa s 2:1. Gosti su šokirali Talijane u 19. minuti kada je Myrto Uzuni, bivši igrač Lokomotive, sjajno reagirao na ubačaj Nguena i pogodio mrežu Wojciecha Szczęsnya. Nezaustavljivi Portugalac Cristiano Ronaldo u 35. minuti poravnao je na 1:1. Loptu mu je dao Juan Cuadrado, a Ronaldo se namjestio na nekih 20 metara i snažno ljevicom pogodio za poravnanje rezultata.

Mađari su imali aktivan rezultat sve druge minute sudačke nadoknade kada je konačnih 2:1 postavio Alvaro Morata udarcem glavom nakon ubačaja Cuadrada. Bili su Mađari tako na korak do senzacije, ali ipak nisu uspjeli s 1:1 dočekati posljednji sučev zvižduk. Ovim pobjedama Barca i Juventus osigurali su osminu finala ovog natjecanja dok će se Mađari i Ukrajinci boriti za Europske ligu s obzirom na to da obje momčadi trenutno imaju po jedan bod.

Skupina G, 4. kolo:

Dinamo Kijev - Barcelona, 0:4
Juventus - Ferencvaros, 2:1

Skupina H - PSG se osvetio Leipzigu, Manchester United siguran na svom terenu

Manchester United na svom je terenu s 4:1 slavio protiv turskog predstavnika Basaksehira dok se PSG osvetio Red Bull Leipzigu za poraz u prošlom kolu te je slavio s 1:0.

Već nakon prvog dijela pitanje pobjednika u Manchesteru bilo je riješeno. Bruno Fernandes u sedmoj je minuti doveo Crvene vragove u vodstvo zakucavši jednu odbijenu loptu u mrežu s nekih 20 metara od vrata Basakhsehira. Vratar gostiju Mert Gunok poklonio je Fernandesu drugi pogodak u 19. minuti. Jedna lagana lopta iskliznula mu je iz ruku, a Portugalac to nije mogao propustiti te je povisio na 2:0.

U 35. minuti Marcus Rashford iznudio je kazneni udarac kojeg je sam i pretvorio u 3:0. Deniz Turuc u 75. minuti uhvatio je Davida De Geu na spavanju nakon što je njegov udarac iz slobodnog udarca prošao gol liniju prije nego li je španjolski vratar reagirao i izbio loptu. Konačan rezultat postavio je Mason Greenwood u 92. minuti nakon jedne brze kontre i asistencije Daniela Jamesa.

U drugoj utakmici skupine PSG je došao do pobjede od 1:0 na svom terenu protiv Red Bull Leipziga. Jedini strijelac na utakmici bio je Neymar nakon jednog sumnjivog kaznenog udarca kojeg je iznudio Angel Di Maria. Gosti iz Njemačke do kraja su utakmice pokušavali preokrenuti rezultat i bili su bolji i konkretniji protivnik, ali na njihovu žalost nisu uspjeli doći niti do boda.

Manchester United tako je vrhu skupine s devet pogodaka dok PSG i Leipzig imaju po šest bodova. Posljednji Basaksehir ima tri boda.