utorak, 29.09.2020 / 23.03

Dynamo Kijev i Olympiakos sigurni, povijesni uspjeh Ferencvarosa

U utorak navečer odigrane su prve tri uzvratne utakmice posljednje runde kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka, a nastup u skupinama izborili su Dynamo Kijev, Olympiakos i mađarski Ferencvaroš.

Uvjerljivi Dynamo

Utakmica u Kijevu počela je vrlo žustro i domaćin je odmah Gentu dao doznanja da svoju prednost od 2:1 iz Belgije ne misle braniti. Već u 9. minuti momčad Mircee Lucescua došla je do prednosti nakon sjajne akcije. Vladyslav Supryaga probio je desnu strane obrane belgijske momčadi i ubacio na peterac gdje je Vitalii Buialskyi sjajno petom pogodio za vodstvo domaćih 1:0. Na drugi pogodak trebalo se čekati do 36. minuti kada jedan branič Genta, u želji da glavom otkloni opasnost ispred svog gola, napucava sebe u ruku, a sucu Mariciniaku nije preostalo drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač za domaće bio je Carlos De Pena, a Davy Roef morao je po drugi puta vaditi loptu iz mreže.

Drugo poluvrijeme otvoreno je kao i prvo, pogotkom Dynama. Kijevljani su na konačnih 3:0 povisili u 49. minuti nakon što je Supryaga iznudio kazneni udarac, a siguran realizator bio je Gerson Rodrigues. Ukrajinci koji su bili favoriti u ovom susretu nisu tako dopustili iznenađenje i s nestrpljenjem će čekati ždrijeb skupina Lige prvaka koji je na rasporedu u četvrtak poslijepodne.

Bez golova u Mađarskoj i na Cipru

Mađarski Ferencvaros sve je odradio u prvoj utakmici kod Moldea koja je završila rezultatom 3:3. Taj rezultat bio je Mađarima dovoljan za povijesni uspjeh jer u uzvratu su na svom terenu odigrali 0:0 te su zbog golova u gostima ukupni pobjednici. Molde je u večerašnjoj utakmici imao više konkretnijih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu. Mnogo zasluga za to ide i sjajnom vrataru na golu Mađara, Denesu Dibuszu, a Ferencvaros je tako izborio nastup u Ligi prvaka po prvi put nakon 1995. godine i osigurao si novac koji bi mogao preporoditi ovaj klub.

Grčki Olympiakos također je opravdao ulogu favorita te je u dvije utakmice bio bolji od ciparske Omonije. Prva utakmica u Ateni završila je pobjedom grčke momčadi od 2:0, a unatoč velikoj premoći i dominaciji na Cipru, nisu uspjeli zatresti mrežu Omonije te je konačni rezultat bio 0:0. Grci su tako postali treća momčad koja je izborila nastup u skupini Lige prvaka, a valja istaknuti kako su u večerašnjoj utakmici imali čak 28 udaraca prema golu Omonije od čega 12 u okvir, ali je vratar Fabiano bio na visini zadatka.

Posljednje tri kvalifikacijske utakmice u srijedu od 21:00 odigrat će Midtyjlland - Slavia Prag, PAOK - Krasnodar i RB Salzburg - Maccabi Tel Aviv. Utakmice pratite u izravnim prijenosima na PlanetSportu.