utorak, 16.02.2021 / 23.43

Čudesni Mbappe srušio Barcelonu, Liverpool pobijedio Leipzig

U prva dva susreta osmine finala UEFA Lige prvaka vidjeli smo dvije pobjede gostiju. PSG je bez ozlijeđenog Neymara s uvjerljivih 4:1 bio bolji od Barcelone dok je Liverpool u Budimpešti slavio protiv Red Bull Leipziga s 2:0.

Mbappeova noć

U jednoj poprilično otvorenoj utakmici momčad Mauricija Pochettina snašla se mnogo bolje od domaćina koji je poveo u 27. minuti nakon kaznenog udarca kojeg realizirao Leo Messi. Bjorn Kuipers pokazao je na bijelu točku nakon minimalnog kontakta Layvina Kurzawe i Frenkiea de Jonga, VAR je potvrdio njegovu odluku koja se na prvu činila vrlo dvojbenom, a Argentinac je bio neumoljiv.

I to je bilo to od Barcelone. PSG se vratio u utakmicu već u 32. minuti nakon sjajne akcije. Marco Veratti proigrao je Kyliana Mbappea koji se sjajno snašao pred golom Marc-Andre ter Stegena i poravnao na 1:1 što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku, PSG je još više pojačao ritam, a do novog pogotka došao je u 65. minuti nakon što je Nelson Pique loše očistio jednu loptu ispred svog gola. Samo 5. minuta kasnije, Paredes je iz slobodnog udarca pronašao glavu Moise Keana koji je povisio na velikih 1:3. Konačan rezultat svojim trećim pogotkom na utakmici postavio je Mbappe fantastičnim pogotkom nakon vrhunske kontre Francuza i asistencije Juliana Draxlera.

Pred Messijem i društvo sada je ogroman zadatak ako žele dohvatiti četvrtfinale, ali povijest nas je naučila da su Katalonci spremni za takve podvige kada su prije četiri godine protiv iste momčadi nadoknadil četiri gola minusa nakon prve utakmice.

Liverpool bolji od Leipziga

U drugom susretu večeri Liverpool je s 2:0 pobijedio RB Leipzig koji je zbog strogih njemačkih mjera protiv koronavirusa svoje goste dočekao u Budimpešti. Domaćini su bolje otvorili susret kada je Angelino 6. minuti sjajnim ubačajem pronašao glavu Danija Olma koji je pogodio vratnicu. Nakon toga uslijedilo je nekoliko prilika Engleza koje su promašili Mohamed Salah i Sadio Mane, ali i vratar Leipziga Peter Gulacsi odradio je svoj dio posla sjajno. Kombinacija iz 6. minute ponovila se i pred kraj poluvremena, ali ovog puta je Olmo bio još malo neprecizniji.

Momčad Juliana Nagelsmanna bolje je otvorila drugi dio, ali zatim je u samo pet minuta komičnim greškama prosula sve što je dobro učinila do tada. Prvo je Marcel Sabitzer u 53. minuti potpuno promašio svog suigrača i gurnuo loptu pred Salaha koji je sam istrčao pred Gulacsija i sigurno poentirao.

Samo pet minuta kasnije, Nordi Mukiele potpuno je promašio jednu dugu loptu koju je dočekao Mane i mirno realizirao ovu veliku priliku za 2:0. Leipzig je imao još nekoliko dobrih prilika do kraja utakmice, ali nisu uspjeli postići pogodak i smanjiti prednost uoči uzvrata koji je na rasporedu 10. ožujka, kao i susret PSG-a i Barcelone.