nedjelja, 20.12.2020 / 17.52

Čudesna Hrvatska pobijedila Dansku na njenom terenu i uzela europsku broncu!

Još jednu nevjerojatnu utakmicu odigrale su naše reprezentativke u susretu za treće mjesto na Europskom prvenstvu pobijedivši Dansku rezultatom 25:19! Ovo je prva medalja u povijesti za hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju!

Naše rukometašice sjajno su otvorile susret serijom 3:0. Dankinje nisu mogli uspostaviti svoju igru i trebalo im je nekih šest minuta da bi prvi puta zatresle mrežu Tee Pijević. No nakon tog uvoda, Hrvatice su posustale, a protivnice su brzo došle do prednosti od 7:4. Taj je rezultat stajao neko vrijeme na semaforu, a onda su se naše djevojke probudile i vratile utakmicu u egal te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 11:11.

Slično kao i u prvom dijelu, Hrvatska je bolje otvorila nastavak utakmice. Naše su igračice konstantno održavale prednost od jednog do dva pogotka, a onda je uslijedila nevjerojatna igra u obrani. Dankinje punih 17 minuta nisu uspjeli probiti blok ispred gola kojeg su postavila naše igračice, a poneki šut koji bi i prošao prema vratima Hrvatske, sjajna Pijević s lakoćom bi obranila. S druge strane, u napadu je sjajno funkcionirala linija između vanjskih igračica i crte, a to je posebno koristila Katarina Ježić koja ukupno postigla pet pogodaka iz pet pokušaja, dok je Ana Debelić dodala četiri pogotka.

Hrvatska prednost u tim je trenucima samo rasla, Dankinje nisu imale nikakvog rješenja u napadu i semafor se zaustavio na rezultatu 25:19. Sjajna je bila i Stela Posavec koja je također pet puta tresla mrežu Sandre Toft, najbolje vratarke natjecanja koja u ovoj utakmici nije imala rješenja za šuteve naših igračica, posebice one koje je upućivala Ćamila Mičijević. Dodajmo i kako je sjajna Pijević utakmicu zaključila s 15 obrana. Mette Tranborg i Anne Hansen postigle su po četiri pogotka za Dansku.

Hrvatska je tako kompletirala svoju čudesnu sportsku priču u Danskoj. Na ovo prvenstvo igračice Nenada Šoštarića otputovale su bez ikakve medijske pompe i oslabljene za neigranje nekoliko važnih igračica. Na kraju, prvenstvo su završile sa šest pobjeda (Mađarska, Nizozemska, Srbija, Rumunjska, Njemačka, Danska) i dva poraza, od Norveške i Francuske, dvije ekipe koje se sastaju u finalu natjecanja koje će definitivno biti zapamćeno po senzaciji koju su priredile naše igračice.