srijeda, 28.04.2021 / 22.54

City preokretom slavio u Parizu i došao do velike prednosti

U prvom susretu između PSG i Manchester Cityja gosti su slavili rezultatom 2:1 te su tako došli do velike prednosti uoči uzvrata.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično sadržajno, kao što se i očekivalo od ova dva protivnika. Prema najavama, City je u prvih desetak minuta imao više dodavanja i posjeda u svojim nogama, ali do ozbiljnije prilike nisu došli. Zato je s druge strane večeras raspoloženi Neymar u 13. minuti zaprijetio Edersonu koji je obranio njegov udarac.

Ali samo dvije minute kasnije, domaćini su došli do prednosti. Angel Di Maria sjajno je s desne strane izveo udarac iz kuta i pronašao Marquinhosa koji je ostao nečuvan na nekih sedam metara od gola. Branič PSG-a sjajno je reagirao te je loptu glavom poslao u mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još tri veće prilike. Prvo je Bernardo Silva u 21. minuti iz teške pozicije pucao na prvu stativu, ali Keylor Navas obranio je njegov pokušaj. S druge strane, u 28. minuti Neymar je izveo korner i pogodio Leandra Paredesa, ali njegov je udarac otišao za malo pored gola. Par minuta prije kraja poluvremena Navasu je zaprijetio i Phil Foden, ali vratar francuske momčadi uspio je obraniti njegov udarac.

U drugom dijelu City je visokim pritiskom na posljednju liniju obrane pokušavao preuzeti posjed lopte od domaćina što im je često i polazilo za rukom. Pokušavali su tada pas igrom dođi do gola PSG-a koji je na svoju priliku čekao iz kontre, a dobru priliku tako je kreirao Kylian Mbappe za Marca Verrattija koji je malo zakasnio na njegov ubačaj.

City je nastavio pritiskati, a to im se i isplatilo u 64. minuti. Kevin De Bruyne nakon kratke je kombinacije dobio loptu na lijevoj strane te je odlučio ubaciti loptu prema svojim skakačima. Navas je na liniji čekao i vrebao hoće li netko skočiti i uputiti udarac prema njegovim vratima, ali lopta je preletjela sve i uhvatila kostarikanskog vratara na spavanju te odsjela u mreži za 1:1 i veliki pogodak Engleza u gostima.

Samo sedam minuta kasnije, City je došao do vodstva i velikog preokreta. Slobodni udarac na nekih 20-ak metara od gola izveo je Riyad Mahrez, a njegov udarac prošao je kroz živi zid ispred Navasovih vrata te je lopta odsjela u mreži za velikih 1:2 za momčad Pepa Guardiole.

U redove Parižana tada se uvukla nervoza, zaredali su igrači Mauricija Pochettina sa žestokim startovima, a nakon što je Neymar dobio žuti karton zbog nepotrebnog prekršaja pred vratima gostiju, veliku glupost napravio je Idrissa Gueye u 77. minuti. Ilkay Gundogan iz prve je odigrao jednu loptu, a Gueye je klizećim startom zakasnio blokirati to dodavanje te je džonom pokosio njemačkog reprezentativca. Sudac Felix Brych neko je vrijeme razmišljao, a zatim je, vjerojatno na sugestiju VAR sobe, igraču PSG-a pokazao izravni crveni karton.

Nekih desetak minuta kasnije slična situacija dogodila se i na drugoj strani. Strijelac izjednačujućeg pogotka, De Bruyne, zakasnio je jednim startom na loptu te je nagazio gležanj Danila, ali Brych je ovaj prekršaj označio samo žutim kartonom. PSG je u nastavku potpuno nestao, gosti su bili dominantniji cijelo druge poluvrijeme te zasluženo čekaju uzvrat s velikom prednošću.

Na kraju, ostaje dojam kako ovaj dvoboj još nije završen i kako PSG možete pružiti mnogo više  od ovoga što smo gledali u nastavku ove utakmice. U prvom poluvremenu bili su bolja momčad, a u nastavku su potpuno potonuli te će Pochettino morati podići momčad uoči uzvrata koji je na rasporedu 4.5. od 21:00.