srijeda, 17.03.2021 / 23.03

Bayern rutinirano protiv Lazija, Chelsea zasluženo pobijedio Atletico

Bayern i Chelsea pobjedama su protiv Lazija i Atletica osigurali prolaz u četvrtfinale UEFA Lige prvaka.

Chelsea potpuno nadigrao Atletico i zasluženo pobijedio

Gosti iz Madrida nisu imali što kalkulirati i morali su tražiti pobjedu, a to se vidjelo u prvim minutama utakmice kada su redovito pritiskali posljednju liniju Chelseaja. To je trajalo nekih 16 minuta utakmice, a onda su domaćini stabilizirali svoju igru i do kraja poluvremena pokazali bolju igru od svojih protivnika.

Momčad Thomasa Tuchela bolje je kombinirala i pritiskala igrače Atletica, a za to su nagrađeni u 34. minuti. Igrači Diega Simeonea previše su se otvorili i otišli u napad, a zatim su izgubili loptu koja je došla do Kaija Havertza. On ju je proslijedio do Tima Wernera koji se sjurio po lijevoj strani i uposlio natrčalog Hakima Ziyecha koji je s nekih desetak metara mirno pogodio pored Jana Oblaka za 1:0 Chelseaja.

Atletico je to bacilo u još veće rezultatske probleme, ali to se nije moglo primijetiti na terenu. Chelsea je bio opasnija momčad koja je pokazala više volje i htijenja do kraja poluvremena, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta odnos snaga na terenu ostao je isti. Chelsea je izgledao zainteresiranije i razigranije, a nekoliko poluprilika propustili su Ziyech i Werner. Tek u 76. minuti zabilježili smo jedan pokušaj gostiju, ali udarac Joaoa Felixa bez većih je problema zaustavio danas ne pretjerano zaposleni Edouard Mendy.

Taman kada su gosti počeli s laganim pritiskom, uslijedio je šok za Simeoneovu momčad. Atletico je imao korner, a Stefan Savić i Antonio Rüdiger vodili su bitku za poziciju ispred vrata Mendyja. Tada je Savić laktom pogodio braniča Chelseaja u prsa, a sudac Daniele Orsato je to vidio te je crnogorskom igraču pokazao izravni crveni karton. Valja istaknuti i sjajnu partiju Matea Kovačića koji je dominirao sredinom terena u večerašnjem ogledu, a konačnih 2:0 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon kontre je postavio Emerson na Christiana Pulisica.

Bayern siguran na svom terenu

U drugoj utakmici Bayern je trebao obraniti veliku prednost od 4:1 protiv Lazija koju su donijeli iz Italije, a u tome su i uspjeli te su slavili s 2:1. Hansi Flick još je u najavi utakmice rekao kako želi pobjedu u ovom susretu, ali njegova momčad nije bezglavo jurišala prema vratima Lazija.

Strpljivo su gradili igru, imali više udaraca prema vratima gostiju, a sve su okrunili pogotkom u 33. minuti. Vedat Muriqi nakon jednog je kornera neoprezno u svom kaznenom prostoru srušio Leona Goretzku, a sudac Kovacs odmah je pokazao na najstrožu kaznu. Robert Lewandowski potvrdio je svoju sjajnu formu te je Pepea Reinu poslao u jednu stranu, a loptu u drugu te je Bayern došao do 1:0, rezultata s kojima se otišlo i na predah.

Simone Inzaghi izmjenama je početkom nastavka pokušao trznuti momčad, ali Bayern je večeras jednostavno bio superiornija momčad. Blizu novog pogotka bili su Bavarci u 67. minuti kada je Lewandowski pogodio vratnicu. Poljaka je u 71. minuti na terenu zamijenio Maxim Choupo-Moting te je nakon samo dvije minute u igri poentirao za 2:0. Sjajnom loptom proigrao ga je David Alaba i izbacio ga u situaciju jedan na jedan s Reinom što je napadač domaćih sjajno iskoristio.

Ali niti u ovom susretu gosti nisu ostali bez pogotka. Centaršut Andreasa Pereire u 82. minuti odlično je ispratio Marco Parolo i glavom pospremio loptu u mrežu Alexandera Nubela koji je večeras startao umjesto ozlijeđenog Manuela Neuera.