srijeda, 03.10.2018 / 09.08

Vlašić srušio Real Madrid, Bayern remizirao protiv Ajaxa

Prvi dan drugog kola UEFA-ine Lige prvaka obilježio je poraz branitelja naslova u Moskvi, najveću pobjedu upisala je Roma - 5:0 protiv Viktorije iz Plzena. Postignuta su 23 gola, gotovo tri po susretu, samo je jedna utakmica završila 0:0.

Prve utakmice drugog kola ovogodišnje UEFA-ine Lige prvaka ponudile su nam sjajne dvoboje. CSKA iz Moskve našeg Nikole Vlašića pobijedio je branitelja naslova, Real iz Madrida s 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je upravo naš povremeni reprezentativac. Luka Modrić kod poraženih je odigrao zadnjih pola sata utakmice. U istoj skupini G Roma je na Olimpicu s 5:0 nadigrala Viktoriju iz Plzena. Zvijezda večeri bio je BiH reprezentativac Edin Džeko koji je postigao hat-trick. Golove su još dodali Under i Kluivert.

Rezultati by SofaScore

Kovač kiksao doma protiv Ajaxa, City se provukao kod Hoffenheima

Naš bivši izbornik Niko Kovač nastavlja s krizom rezultata na klupi Bayerna iz Munchena. Bavarci su kod kuće odigrali 1:1 protiv Ajaxa, iako su poveli već u petoj minuti preko Hummelsa. Konačan rezultat postavio je  Mazraoui 17 minuta kasnije. Također u grupi E, Benfica je u Ateni slavila protiv AEK-a s 3:2. Portugalci su vodili 2:0 na poluvremenu, Grci su se vratili na 2:2, ali na kraju klub iz Lisabona dolazi do tri boda preko  Semeda. Tako AEK nakon dva kola ostaje bez bodova, prvo mjesto dijele  Ajax i Bayern s po četiri. Manchester City gostovao je kod Hoffenheima našeg Andreja Kramarića u drugom kolu grupe F. Građani su u konačnici stigli do 2:1 pobjede golom Silve tri minute prije kraja. Poveli su domaćini u prvoj minuti preko Belfodila, a izjednačio je Aguero. Kramarić je odigrao zadnjih 35 minuta za njemački klub. U istoj grupi Lyon i Shakhtar su na Gerlandu odigrali 2:2, nakon što su Ukrajinci vodili 2:0.

Dybala hat-trickom vodio Juve do pobjede, United i Valencia bez golova

Juventus je rutinski svladao Dinamovog krvnika, švicarski Young Boys.  U Torinu je završilo 3:0, a sva tri pogotka djelo su sjajnog Argentinca Paula Dybale. U drugoj utakmici grupe H na Old Traffordu su publiku  razočarali Manchester United i Valencia. Završilo je 0:0, a gosti su upisali čak šest žutih kartona.

Drugo kolo bit će zaključeno dvobojima u srijedu. Derbi dana je definitivno dvoboj Napolija i Liverpoola. Naša kolonija u Interu igra u Eindhovenu protiv PSV-a.