srijeda, 13.03.2019 / 23.42

Veličanstveni Messi potopio Lyon i odveo Barcu među osam najboljih

Barcelona je s pet pogodaka u mreži ispratila Lyon i plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka, a još jednu fantastičnu utakmicu odigrao je Lionel Messi, upisavši dva pogotka i dvije asistencije. Ivan Rakitić odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta susreta na Nou Campu.

Premda više ne dijele istu ligu, dvojica najboljih nogometaša svijeta nastavljaju svoje "zvjezdane ratove" u Ligi prvaka. Nakon što je Cristiano Ronaldo sinoćnjim hat-trickom omogućio podvig Juventusa, Lionel Messi je imao spreman odgovor. U večerašnjem susretu s Lyonom fenomenalni je Argentinac upisao dva pogotka i dvije asistencije, a Barcelona pobjedu od 5:1 i prolaz u četvrtfinale.

Premda "petarda" daje naslutiti kako je Barcelona imala lak posao, to ipak nije bio slučaj. Lyon se u jednom trenutku našao na samo pogodak do aktivnog rezultata koji bi ih vodio u sljedeći krug, no u završnici ipak nisu izdržali pred naletima španjolskog sastava.

Nakon 0:0 u prvoj utakmici Barceloni je bilo važno ne primiti pogodak i po mogućnosti rano postići prvi. Plan se i ostvario u 17. minuti, kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Luis Suarez, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Messi i usmjerio Barcelonu ka četvrtfinalu.

Petnaest minuta kasnije Barcelona je udvostručila prednost, na asistenciju Suareza poentirao je u zadnje vrijeme često kritizirani Philippe Coutinho i "kupio" barem nešto kredita među onima koji smatraju kako bi mogao i morao ponuditi više u dresu katalonskog kluba.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor, a u 58. minuti tračak nade stigao je i za goste iz Francuske. Barcelona nije uspjela očistiti jednu visoku loptu u svome šesnaestercu, ona je nakon dosta odbijanja našla svoj put do Lucasa Tousarta, a on je poslao iza leđa Marc-Andrea ter Stegena.

Lyon je živnuo jer eventualnim drugim pogotkom izborio bi vizu za četvrtfinale. Zaprijetili su u dva navrata, preko Nabila Fekira i Memphisa Depaya, ali da senzacije na Nou Campu ne bude pobrinuo se Messi. U 71. minuti je prvo čarobnim lažnjakom prevario dvojicu igrača Lyona i povisio prednost na 3:1, a zatim u 81. i 86. minuti asistirao Piquéu i Dembéléu za konačnih 5:1.

Ernesto Valverde, trener Barcelone: "Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, dominirali i stvarali šanse. U drugom poluvremenu Lyon je odigrao čvršće i organiziranije i nakon njihova pogotka tražili smo rješenje preko naših napadača. Vrlo smo fokusirani na ovo natjecanje i svjesni smo kvalitete protivnika. Od momčadi u četvrtfinalu mislim da svi mogu osvojiti naslov prvaka Europe, bilo koji protivnik bit će iznimno neugodan. Što se večerašnjeg nastupa tiče, mislim da je ovo bila velika utakmica za Philippea Coutinha i mislim da je odigrao odlično."

Bruno Genesio, trener Lyona: "Messi je večeras bio u svom izdanju za Ligu prvaka. On je jednostavno genijalac i može činiti stvari koje drugi ne mogu. Ponekad je jednostavno nezaustavljiv. Odigrali smo dva različita poluvremena, u drugom smo bili bolji, pokušali smo igrati dalje od svoga gola i nakon pogotka osjetili da je sve moguće. Međutim, jedna izgubljena lopta na sredini terena i primili smo treći pogodak koji je riješio utakmicu."