ponedjeljak, 25.03.2019 / 16.15

Vatreni upisali razočaravajuć poraz u Budimpešti

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Mađarske u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo sa 2:1.

Nakon uvodne pobjede u startu ovih kvalifikacija protiv Azerbajdžana (2:1), Hrvatska je u nedjelju poražena od Mađarske u Budimpešti sa 2:1. Poraz sam po sebi nije toliko razočaravajuć, koliko činjenica da Vatreni na terenu nisu izgledali dobro.

Loš Kalinićev dan i slaba igra ostalih

Utakmica je krenula sjajno za naše reprezentativce. Nakon sjajne kombinacije po desnoj strani u 13. minuti, Tin Jedvaj odigrao je sjajno povratnu loptu koju je Andrej Kramarić loše zahvatio. No na njegovu sreću, lopta je došla do Ante Rebića koji je ostao nečuvan na pet metara od gola te je loptu samo preusmjerio u mrežu Petera Gulacsija.

Rezultat se nije mijenjao do 34. minute kada je Mađarska došla do izjednačenja. Nakon naše izgubljene lopte na sredini terena, kapetan Balazs Dzsudzsak kombinirao je odlično s Adamom Szalaijem koji je pucao iz kosa, iz teške situacije, ali Lovre Kalinić loše je reagirao i rezultat je bio poravnat.

Unatoč neutralnom rezultatu na poluvremenu, izbornik Zlatko Dalić nije mogao biti pretjerano zadovoljan igrom svoje momčadi. Nedostajalo je mirnoće i kombinatorike, posebice u veznom redu. Od trojca kojeg čine Marcelo Brozović, Luka Modrić i Ivan Rakitić i koji igra u svjetskim velikanima očekuje se mnogo više. Posebice nakon etikete druge reprezentacije svijeta.

Prvi poraz u kvalifikacijama

No niti u nastavku utakmice igra Hrvatske nije se značajno promijenila, a Mađarska je nakon jednog kornera došla i do pobjede. Igrala se 76. minuta kada je Mate Patkai odlično ispratio ubačaj s lijeve strane Kalinićeva gola. Mađar se našao u duelu s Marinom Leovcem koji je pokušao izbaciti loptu, ali u tome nije uspio je Patkai iz blizine zakucao loptu u mrežu. Ostaje dojam da je sudac William Collum mogao dosuditi i prekršaj na hrvatskim braničem, ali ostao je nijem, gol je priznat, a nakon što se rezultat do kraja nije mijenjao, Mađarska je upisala prve bodove u ovim kvalifikacijama.

Ostao je dojam da Kalinić i u ovoj situaciji mogao bolje reagirati, ali generalno - igra Hrvatske nije bila dobra. Do sljedeće utakmice koja je na rasporedu 8. lipnja (na domaćem terenu protiv Walesa) izbornik Dalić ima dosta vremena kako bi detektirao probleme slabijih igara i otklonio ih na sljedećem reprezentativnom okupljanju.

Hrvatska trenutno zauzima četvrto mjesto u kvalifikacijskoj skupini E, iako ima jednak broj bodova kao Slovačka, Wales i Mađarska koji su ispred nas.