srijeda, 01.05.2019 / 01.41

Van de Beek pogotkom donio Ajaxu novu pobjedu i nastavak sna

Ajaxa nastavio odličnu formu u gostujućim utakmicama nokaut faze Lige prvaka te su ovog puta pobijedili i veliki Tottenham s 1:0.

Rano vodstvo gostiju

Polufinalni susret između Tottenhama i Ajaxa malo je tko očekivao, ali ove dvije momčadi s razlogom su došle ove ovako daleko. A posebice se to odnosi na Nizozemce koji su još jednom pokazali kako znaju igrati sjajan nogomet.

Prvih dvadesetak minuta Ajax je dominirao. Napadali su gol domaćina konstantno, a u 15. minuti to im se i isplatilo. Hakim Ziyech našao se ispred kaznenog prostora Spursa te je umjesto šuta sjajno podvalio loptu za Donnyja van de Beeka koji je ostao ispred Huga Llorisa. Malo je vagao francuskog vratara, a onda ga je i svladao za vodstvo Ajaxa od 1:0.

Teška ozljeda Verthongena

Nakon toga uslijedilo je još par prilika s obje strane, a zatim se dogodio najgori trenutak na utakmici. Andre Onana skočio je na jedan ubačaj Tottenham te se našao između Tobyja Alderweirelda i Jana Verthongena. Belgijci su ostali ležati na travnjaku, a gore je prošao Verthongen. Krv je oblila njegovo lice i iako je želio nastaviti, počeo je teturati na igralištu te je morao biti zamijenjen.

Najveću priliku, domaćini su imali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Alderwireldov udarac otišao za malo preko gola Onane.

Čeka nas uzbudljiv uzvrat

U nastavku utakmice vidjeli smo nešto drugačiju priču. Tottenham je postao momčad koja pokušava napadati i doći do pogotka
koji bi im mnogo značio. No na njihovu žalost, to im nije uspjelo, a razloge za to se možda može i kriti u činjenici da su Harry Kane i Heung-Min Son morali odustati od nastupa na ovom turniru.

U jeku napada domaće momčadi, Ajax je imao priliku matirati Spurse, ali je vrhunsko dodavanje Dušana Tadića, David Neres proslijedio u vratnicu pored nemoćnog Llorisa. Igrala se tada 75. minuta, a do kraja utakmice nismo vidjeli opasnije pokušaje. Ajax je tako još jednom svima dokazao da je momčad koju se ne isplati podcjenjivati i koja može stvarno daleko.

Isto tako, pobjeda od 1:0 nije rezultat u koji se bilo tko može pouzdati i sigurno nam donosi uzbudljiv uzvrat koji je na rasporedu 8. svibnja u 21 sat.