utorak, 09.04.2019 / 23.16

Tottenham prekinuo velik Cityjev niz i pobijedio Guardiolin stroj

U vrlo čvrstoj utakmici Tottenham je na novom stadionu i pred svojim navijačima pobijedio moćni Manchester City s 1:0.

Borben prvi dio

Manchester City otvorio je utakmicu u svom stilu - dominirali su i pritiskali protivnika, a ogromnu priliku za vodstvo imali su već u 13. minuti. Raheem Sterling sjurio se prema golu Spursa, iza sebe ostavio nekoliko igrača i na kraju snažno pucao. Lopta je od Dannyja Rosea otišla u korner, a sudac Bjorn Kuipers nakon pregleda videosnimke pokazao je na bijelu točku jer je Sterlingov udarac braniča Tottenhama pogodio u ruku.

Loptu je uzeo jedan od najboljih napadača svijeta, Sergio Aguero. Pucao je u desnu stranu gola Huga Llorisa, ali ovaj ga je pročitao i odlično obranio njegov udarac s 11 metara.

Po nekoliko prilika mogli smo vidjeti na obje strane, ali Lloris i Ederson bili su na visini zadatka u prvom dijelu. Valja istaknuti i vrlo grubu igru s obje strane. Igrači se nisu nimalo štedjeli, a Harry Kane i Fernandinho vodili su žestoke bitke na polovici Manchester Cityja i pomalo je neobično da je Kuipers na koncu pokazao svega tri žuta kartona.

Ozljeda Kanea, osveta Sona

Prvih desetak minuta nastavka nije bilo većih uzbuđenja, a onda se dogodio bolan prizor za se simpatizere Tottenhama. Fabian Delph nepotrebno je đonom startao na nogu Harryja Kanea na sredini igrališta te je prvi napadač engleske reprezentacije uz pomoć osoblja odšepao u svlačionicu.

Taj događaj kao da je naljutio igrače domaćih koji su počeli sve više prijetiti vratima Cityja, a na kraju im se to i isplatilo u 78. minuti. Christian Eriksen uputio je dobru loptu prema Heung-Min Sonu koji ju je nekako uspio primiriti i zadržati u igralištu, prevariti svog čuvara i zakucati loptu u mrežu za 1:0 Tottenhama i oduševljenje navijača Spursa.

Momčad Pepa Guardiole u preostalom je vremenu pokušala doći barem do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli i Tottenham je tako prekinuo njihov niz od 14 utakmica bez poraza i nosi malenu, ali značajnu prednost na uzvrat u Manchester. Uzvratna utakmica na rasporedu je 17.4.