srijeda, 21.08.2019 / 09.47

Slaviji i Bruggeu minimalna prednost, remi Ajaxa u prvoj utakmici

U utorak navečer odigrane su prve tri utakmice posljednjeg pretkola za ulazak u Ligu prvaka, a gosti su imali više sreće.

Ciparski APOEL na svom je terenu ugostio prošlogodišnje polufinaliste Lige prvaka, momčad nizozemskog Ajaxa. Naravno, gosti su bili favoriti u utakmici, ali u poprilično nervoznoj utakmici (ukupno smo vidjeli devet žutih kartona i jedan crveni), tu ulogu nisu uspjeli opravdati te je konačan rezultat bio 0:0. Imali su Nizozemci više prigoda od domaćina koje nisu uspjeli iskoristiti, a utakmicu su završili s desetoricom jer je u 80. minuti Noussair Mazraoui dobio drugi žuti karton.

Rumunjski Cluj na svom je terenu dočekao momčad Slavije Prag i izgubio sa 1:0. Gosti su slavili zahvaljujući sjajnom pogotku Lukasa Masopusta u 28. minuti i u Češku nose bitnu prednost. Valja istaknuti i kako su domaćini imali priliku izjednačiti rezultat nakon što je Billel Omrani u 79. minuti izborio kazneni udarac. Međutim, odlučio ga je sam izvesti, a njegov je pokušaj pročitao vratar gostiju i tako sačuvao svoju mrežu netaknutom.

U posljednjoj utakmici vidjeli smo još jednu pobjedu gostiju. Club Brugge u Linzu je slavio protiv LASK-a s 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Hans Vanaken iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca u 10. minuti utakmice. Za Belgijce je cijelu utakmicu odigrao hrvatski veznjak Matej Mitrović.

Uzvrati ove tri utakmice na rasporedu su u srijedu 28. kolovoza, a večeras se igraju preostale tri utakmice play-offa za Ligu prvaka koje možete pratiti na PlanetSportu: Dinamo - Rosenborg, Young Boys - Crvena Zvezda i Olympiakos - Krasnodar.