utorak, 27.10.2020 / 23.23

Real se spasio poraza u Njemačkoj, Bayern zadržao stopostotan učinak

U susretima drugog kola u skupinama A, B, C i D bilježimo novu pobjedu europskog prvaka i nove nevolje za madridski Real, koji se u posljednjim trenucima spasio poraza u Mönchengladbachu. Manchester City je bio uvjerljiv na gostovanju u Marseilleu, a Joao Felix režirao preokret za pobjedu Atletica nad Salzburgom.

Skupina A: Bayern slavio u Moskvi, Felix donio preokret Atleticu

Nogometaši Bayerna zadržali su stopostotan učinak i u drugom kolu Lige prvaka, u tvrdoj utakmici u Moskvi slavili su s 2:1 zahvaljujući maestralnom pogotku Joshue Kimmicha. Bavarci su poveli već nakon 13 minuta igre zgoditkom Leona Goretzke, ali su propustili iskoristiti dominaciju i već u prvom dijelu odlučiti utakmicu.

Lokomotiva je znatno bolje ušla u nastavak utakmice i stvorila dosta problema obrani europskog prvaka. Nagrada im je stigla u 70. minuti pogotkom Antona Mirančuka, ali bodovi su na kraju ipak otišli u München. Jedanaest minuta prije kraja Kimmich je sjajno ukrotio loptu i spektakularnim volejem s 20-ak metara donio pobjedu Bayernu.

Spomenimo i to da je u redovima Lokomotive utakmicu počeo Vedran Ćorluka, ali se u posljednjim trenucima prvoga dijela ozlijedio i morao napustiti igru.

Teže od očekivanog madridski Atletico došao je do pobjede nad gostima iz Salzburga. Domaćin je poveo nakon pola sata igre pogotkom Marcosa Llorentea, no Red Bull je pet minuta prije odmora izjednačio preko Dominika Szoboszlaija, a zatim drugo poluvrijeme otvorio potpunim preokretom i pogotkom Berishe.

Do kraja utakmice uslijedio je ipak novi preokret, ponajviše zahvaljujući Joau Felixu, koji je u 52. minuti donio novo poravnanje, a potom pet minuta prije kraja pogodio za konačnih 3:2.

Skupina A, 2. kolo:
Lokomotiva Moskva - Bayern München 1:2
Atletico Madrid - Red Bull Salzburg 3:2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skupina B: Real u posljednjim trenucima do boda, Inter i dalje bez pobjede

Malo tko mogao je predvidjeti da će Real nakon uvodna dva kola u skupini B imati samo jedan jedini bod, a mogao je ostati i bez njega da se u samoj završnici u Mönchengladbachu nisu probudili i nadoknadili dva pogotka zaostatka.

Borussia se tijekom cijelog susreta čvrsto branila i strpljivo čekala svoju prigodu, dok je Real dominirao i posjedom i udarcima prema golu, ali bez posebnog učinka. Domaćin je poveo iz jedne pogreške Reala na sredini terena, strijelac je bio Marcus Thuram, a isti igrač je u 58. minuti udvostručio prednost Borussije.

Dvadesetak minuta prije kraja Zinedine Zidane je u igru ubacio Luku Modrića i nakon duge pauze povratnika Edena Hazarda i Real je proigrao. Prvo je Karim Benzema tri minute prije kraja zakucao loptu u mrežu iz neposredne blizine, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Real je došao do boda. Ubacio je Modrić, a Sergio Ramos glavom proslijedio loptu do Casemira za 2:2.

Premda je Antonio Conte izrazio uvjerenje kako njegova momčad može dogurati daleko, Inter ni nakon dva odigrana kola nema pobjedu na svom kontu. Milanski je sastav protiv Šahtara pokazao solidnu igru, dominirao većim dijelom utakmice i stvorio sasvim dovoljno prigoda da se kući vrati sa sva tri boda, ali je susret završen podjelom bodova i bez pogodaka.

Iz brojnih prigoda gostiju valja izdvojiti gredu u 16. minuti, zatim promašaj Lautara Martineza pred praznim vratima nakon dobrog udarca Brozovića, a ne treba zaboraviti ni odličan pokušaj Romelua Lukakua iz slobodnog udarca kojeg je obranom zaustavio Anatoli Trubin.

Skupina B, 2. kolo:
Šahtar - Inter 0:0
Borussia Mönchengladbach - Real Madrid 2:2

Skupina C: City uvjerljiv u Marseilleu, prvi bodovi za Porto

Manchester City protutnjao je Marseilleom i s visokih 3:0 odnio sva tri boda. Premda u engleskom prvenstvu ne igraju najbolje, u susretu s francuskim predstavnikom bili su bolji suparnik i posve zasluženo došli do bodova.

Engleski viceprvak poveo je u 18. minuti pogotkom Ferrana Torresa, a premda su to i ranije mogli učiniti, pobjedu su potvrdili u 76. minuti nakon ubačaja Fodena i povratne lopte Sterlinga za strijelca Gundogana. Pet minuta kasnije asistent Sterling i sam se upisao u strijelce za 3:0.

Do prvih bodova u skupini došao je i Porto, koji je na svom travnjaku bio bolji od Olympiacosa. Već u 11. minuti Fabio Vieira je donio prednost Portugalcima, a Sergio Oliveira potvrdio da bodovi ostaju kod kuće pet minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Skupina C, 2. kolo:
Porto - Olympiacos 2:0
Marseille - Manchester City 0:3

Skupina D: Liverpool slomio otpor Midtjyllanda, podjela bodova u Bergamu

Jürgen Klopp na travnjak Anfielda poslao je kombiniranu momčad koja se dugo mučila protiv žilavog debitanta u skupinama Lige prvaka. Štoviše, Midtjylland je u trećoj minuti mogao i povesti, ali je domaćina u situaciji jedan na jedan odličnom intervencijom spasio Alisson.

Tek u 55. minuti engleski je prvak slomio otpor gostiju i s nekoliko brzih dodavanja izigrao njihovu obranu. Alexander-Arnold je na kraju uposlio Dioga Jotu, a ovaj s dva metra pogodio praznu mrežu. Tri minute prije odmora veliku prigodu za goste promašio je Dreyer, a kazna je stigla nedugo zatim u vidu jedanaesterca za Liverpool kojeg je izborio i realizirao Mohamed Salah.

Vrlo otvorenu i zanimljivu utakmicu odigrali su Atalanta i Ajax u Bergamu. Gosti iz Amsterdama imali su dva pogotka prednosti, Atalanta se vratila i izjednačila, a potom su obje momčadi promašile izgledne prilike da na koncu dođu do čitavog plijena.

Strijelci za Ajax bili su Dušan Tadić u 30. i Lassina Traore u 38. minuti, dok je za domaćine dvostruki strijelac bio Duvan Zapata, u 54. i 60. minuti. Kod drugog pogotka asistent mu je bio Mario Pašalić, koji je odigrao cijelu utakmicu i u 68. minuti i sam promašio odličnu prigodu da Atalanti donese pobjedu.