srijeda, 09.12.2020 / 23.24

Real Madrid uvjerljivim nastupom do osmine finala, kraj priče za milanski Inter

Večerašnjim ogledima i službeno je završeno natjecanje po skupinama Lige prvaka. Madridski susjedi Real i Atletico pobjedama su osigurali nastup u osmini finala, a tamo će se naći i Borussia Mönchengladbach i Atalanta. Inter je propustio tko zna koju prigodu ove sezone, promašivao nemoguće i na kraju završio svoj nastup u Europi.

Skupina A: Atletico sigurnim nastupom u Salzburgu osigurao osminu finala

Nogometaši madridskog Atletica uz puno su muka ipak uspjeli ugrabiti mjesto među 16 najboljih momčadi kontinenta. Nakon niza neočekivanih neodlučenih rezultata kojima su doveli u pitanje nastavak natjecanja, izabranici Diega Simeonea napokon su preslikali formu iz domaćeg prvenstva i došli do pobjede u Salzburgu.

Atletico je pružio vrlo dobru partiju, premda ni Salzburg nije bio bez prigoda. Prednost gostima krajem prvoga dijela donio je Mario Hermoso, a u samoj završnici utakmice, kada je domaćin preuzeo više rizika u igri brzi kontranapad lijepim je volejem dovršio Yannick Carrasco.

Minhenski Bayern nastavio je s uvjerljivim nastupima u Ligi prvaka, premda protiv Lokomotive nije nastupio u najjačem sastavu. Pogocima Nicklasa Sülea i Erica Maxima Choupo-Motinga došli su do pobjede od 2:0 i eliminirali ruski sastav iz Europe. U redovima gostiju kapetansku traku ponio je nekadašnji hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka i odigrao svih 90 minuta susreta.

Skupina A, 6. kolo:
Bayern München - Lokomotiva Moskva 2:0
Red Bull Salzburg - Atletico Madrid 0:2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skupina B: Real uvjerljiv protiv Borussije, Inter promašivao nemoguće i ispao iz Europe

Madridski Real spremno je dočekao dvoboj protiv Borussije iz Mönchengladbacha, odigrao odličnu utakmicu i na kraju slavio rezultatom 2:0. Izabranici Zinedinea Zidanea u pravom su trenutku pronašli formu i mogli i puno uvjerljivije svladati gosta iz Njemačke.

Stvari su za Borussiju krenule nizbrdo već u osmoj minuti kada je na ubačaj s desne strane Karim Benzema glavom poslao loptu u mrežu Yanna Sommera. Vrlo sličan scenarij vidjeli smo i u 31. minuti, na asistenciju Rodryga ponovno je najviši u skoku Benzema i pogađa za 2:0.

Odličnu utakmicu u redovima domaćina odigrao je Luka Modrić, krasnim se udarcem upisao čak i u strijelce, no njegov je pogodak poništen zbog zaleđa u ranijoj fazi Realova napada.

Usprkos porazu u Madridu, u sljedeći krug prošla je i Borussia, koja je s nestrpljenjem i strepnjom ispratila posljednje minute susreta u Milanu. Tamo je domaći Inter odigrao tek 0:0 protiv Šahtara i završio svoju ovosezonsku europsku avanturu.

Nevjerojatno je što su sve igrači milanskog kluba promašili u večerašnjem susretu, niz odličnih prigoda imali su Lautaro Martinez i Romelu Lukaku, a potonji je čak glavom nehotice spasio gol Borussije kada se činilo da će udarac Alexisa Sancheza u završnici donijeti pobjedu Interu.

Inter će se tako posvetiti domaćem prvenstvu, dok Šahtaru kao nagrada zbog dvije pobjede nad Realom ostaje nastup u Europskoj ligi. U redovima Intera cijelu je utakmicu odigrao Marcelo Brozović, a priliku je dobio i Ivan Perišić od 68. minute.

Skupina B, 6. kolo:
Real Madrid - Borussia Mönchengladbach 2:0
Inter - Šahtar 0:0

Skupina C: Manchester City uvjerljiv protiv Marseillea, Porto slavio u Grčkoj

U jedinoj skupini u kojoj su prva dva mjesta podijeljena i prije večerašnjih utakmica, jedina dvojba odnosila se na treće mjesto i plasman u Europsku ligu. Tamo će na kraju igrati Olympiacos, koji je usprkos petom uzastopnom porazu zbog boljeg omjera s Marseilleom zauzeo treće mjesto.

Olympiacos je i večeras poražen od Porta s 2:0, pogocima Otavija u desetoj minuti s bijele točke i Mateusa Uribea 13 minuta prije kraja. Zadnjih desetak minuta domaćin je igrao s desetoricom zbog drugog žutog kartona i isključenja Rubena Semeda.

Marseille se nadao da bi u Manchesteru mogao doći do nekoga plijena, s obzirom da rasterećena domaća momčad jednim okom već pogledava prema vikendu i gradskom derbiju s Unitedom. Ipak, momčad Pepa Guardiole nije ostavila prostora za iznenađenje, upisavši visoku pobjedu od 3:0.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, goste je u 48. minuti načeo Ferran Torres, zatim je Sergio Aguero sjajno reagirao nakon obrane Mandande i povisio na 2:0 u 77. minuti, a završnih 3:0 postavio je Raheem Sterling u sudačkoj nadoknadi.

Skupina C, 6. kolo:
Manchester City - Marseille 3:0
Olympiacos - Porto 0:2

Skupina D: Atalanta u Amsterdamu eliminirala Ajax, Midtjylland se oprostio bodom

Posljednja nepoznanica u skupini D razriješena je večeras utakmicom u Amsterdamu, gdje je Atalanta izborila minimalnu pobjedu od 1:0 i izborila vizu za osminu finala. Ajax će se morati zadovoljiti utješnom nagradom i natjecanje na proljeće nastaviti u Europskoj ligi.

Svjesni da ih samo pobjeda vodi u sljedeći krug nogometaši Ajaxa dali su sve od sebe ne bi li došli do pozitivnog rezultata, ali usprkos velikoj nadmoći u posjedu lopte ipak nisu uspjeli doći do pogotka. Njihovi izgledi dodatno su smanjeni u 79. minuti, kada je pri rezultatu 0:0 drugi žuti karton zbog prekršaja zaradio Ryan Gravenberch. Atalanta je potom iskoristila brojčanu nadmoć i pet minuta prije kraja pogotkom Luisa Muriela osigurala svoj plasman među 16 najboljih.

Svoje mjesto u istom društvu već je ranije osigurao Liverpool, koji je na gostovanju kod Midtjyllanda nastupio s praktički rezervnim sastavom, uz nekolicinu prvotimaca. Čak i u takvom sastavu engleski je prvak poveo već u prvoj minuti utakmice pogotkom Mohameda Salaha, no Midtjylland se ipak od svog prvog nastupa u Ligi prvaka oprostio osvojenim bodom. U 62. minuti s bijele točke pogodio je Alexander Scholz za konačnih 1:1.

Skupina D, 6. kolo:
Midtjylland - Liverpool 1:1
Ajax - Atalanta 0:1

Skupina H: Paris Saint-Germain do vrha napunio mrežu Basaksehira

U zaostaloj utakmici skupine H, koja je sinoć prekinuta zbog rasističkog ispada četvrtog suca i napuštanja travnjaka obiju momčadi, Paris Saint-Germain odradio je posao i s 5:1 ispratio kući nogometaše Basaksehira. U susretu bez natjecateljskog naboja, raspoloženi domaćin lijepim je pogotkom Neymara došao do prednosti u 21. minuti, a isti igrač je u 37. minuti povisio na 2:0. Odličan nastup Parižana u prvom dijelu zaključio je Mbappe s bijele točke tri minute prije odmora.

Već u petoj minuti nastavka Neymar je zaokružio svoj hat-trick, a nedugo zatim do utješnog pogotka stigli su i gosti, strijelac je bio Mehmet Topal. Konačnih 5:1 i prvo mjesto u skupini utvrdio je Mbappe u 62. minuti svojim drugim pogotkom.