subota, 07.09.2019 / 00.15

Razigrana Hrvatska razbila Slovačku u Trnavi

Hrvatska nogometna reprezentacija u 4. je kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo slavila s 4:0 na gostovanju kod Slovačke u Trnavi, a pogotke su zabili Nikola Vlašić, Ivan Perišić, Bruno Petković i Dejan Lovren.

Izabranici Zlatka Dalića od početka su zagospodarili terenom iako su zaigrali u sastavu kojeg je malo tko očekivao. Petković je dobio priliku od prve minute, a Karlo Bartolec na desnoj je strani obrane zamijenio ozlijeđenog Tina Jedvaja.

Ali Hrvatska je djelovala sjajno. Vlašić je bio razigran i već si je u prvoj minuti stvorio izglednu priliku, a Marcelo Brozović i Ivan Perišić pogađali su gredu. Pred kraj prvog poluvremena Domagoj Vida s pet je metara upropastio veliku prilik promašivši cijeli gol, ali obranu Slovaka ipak je prije kraja prvog poluvremena probio Nikola Vlašić. Sjurio se prema golu i opalio s 20-ak metara te sjajno pogodio pokraj Martina Dubravke za vodstvo 1:0.

Tek što se krenulo u drugi dio, Hrvatska je povela s 2:0. Ovog puta iz daljine je opalio Perišić, a lopta je putu do gola zapela za jedna braniča Slovačke, promijenila smjer te prevarila Dubravku i završila u golu.

Vatreni tu nisu stali, nastavili su napadati, a možda i najljepši trenutak na utakmici zbio se u 72. minuti. Bruno Petković u primanju lopte riješio se dvojice braniča Slovačke, zatim sjajno izbjegao i trećeg te mirno poentirao pored nemoćnog Dubravke. Loptu mu je dodao Josip Brekalo koji je bio sjajan do kraja utakmice nakon što je u 70. minuti u igru ušao umjesto Ante Rebića koji je također odradio vrhunski posao na svojoj poziciji.

Za kraj i veliku pobjedu Hrvatske od 4:0 poentirao je Dejan Lovren u 89. minuti nakon odličnog ubačaja Brozovića, ali valja istaknuti kako je kod ovog pogotka Dubravka reagirao vrlo loše.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Ovom pobjedom Hrvatska se vratila na vrh skupine te ima devet bodova kao i Mađarska dok Wale i Slovačka imaju po šest. Na začelju skupine je Azerbejdžan koji je bez bodova i koji je večeras na gostovanju u Walesu poražen s 2:1.