srijeda, 27.11.2019 / 10.42

PSG oteo bod Realu, veliki preokret Tottenhama i “šestica” Bayerna u Beogradu

Nakon sinoćnjih utakmica u skupinama A, B, C i D svoje su vize za europsko proljeće izborili madridski Real i Tottenham, dok je Atletico Madrid porazom u Torinu zakomplicirao svoju situaciju i prolaz će tražiti u posljednjem kolu.

Kao i svakoga tjedna kad je na rasporedu Liga prvaka, ni utakmice od utorka navečer nisu razočarale po pitanju pogodaka, iznenađenja i preokreta. Real Madrid je pred svojim navijačima prokockao dva pogotka prednosti, a Tottenham pod vodstvom Josea Mourinha nadoknadio dva pogotka zaostatka i na kraju uvjerljivo slavio.

Crvena zvezda teško je poražena od Bayerna pred svojim navijačima, u susretu kojeg je s četiri pogotka u samo 14 minuta obilježio nevjerojatni Robert Lewandowski, a Šahtar iznenadio engleskog prvaka i na Etihadu došao do neočekivanog boda.

Skupina A: PSG preokretom osigurao vrh ljestvice

Samo 11 minuta prije kraja utakmice u Madridu nogometaši Reala imali su prednost od dva pogotka, ali su je do kraja utakmice uspjeli ispustiti i Parižanima prepustiti bod. Luka Modrić nakon sjajnog nastupa proteklog vikenda ovoga puta nije se našao u početnom sastavu, u igru je ušao tek u 76. minuti.

Real je poveo u 17. minuti nakon ubačaja s desne strane kojeg je Isco skrenuo u vratnicu, a nos za pogodak imao je Karim Benzema i odbijenu loptu iz neposredne blizine proslijedio u mrežu Parižana.

Domaćin je prednost udvostručio u 79. minuti, na asistenciju Marcela glavom je ponovno bio precizan Benzema i činilo se kako svi bodovi ostaju u Madridu. Uslijedio je, međutim, neočekivani obrat jer već pet minuta kasnije Mbappé je iskoristio nesporazum Varanea i Courtoisa i pogodio za 2:1, da bi već u 83. minuti Pablo Sarabia prekrasnim udarcem postavio konačan rezultat susreta.

U drugom susretu u skupini, u izravnom ogledu za treće mjesto i put u Europsku ligu, Galatasaray i Club Brugge podijelili su bodove rezultatom 1:1. Domaćin je do ranog vodstva stigao u 11. minuti preko Adema Büyüka, a gosti stigli možda i do ključnog boda u drugoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio Krepin Diatta.

Belgijska momčad odmah nakon izjednačujućeg pogotka ostala je bez dvojice igrača. Diatta je zbog skidanja dresa zaradio drugi žuti karton, a zbog pretjeranog slavlja isključenje je zaradio i njegov kolega Clinton Mata. Do kraja je, međutim, preostalo premalo vremena da bi turski sastav mogao iskoristiti brojčanu nadmoć.

Skupina A, 5. kolo, rezultati:
Real Madrid - Paris Saint-Germain 2:2
Galatasaray - Club Brugge 1:1

Rezultati by SofaScore

Skupina B: Lewandowski potopio Zvezdu, Tottenham preokrenuo u Londonu

Očekivan, ali iznimno težak poraz pred svojim je navijačima pretrpjela Crvena zvezda u susretu s minhenskim Bayernom. Njemački prvak slavio je s čak 6:0, a posebno se istaknuo Robert Lewandowski sa čak četiri pogotka u razmaku od samo 14 minuta.

Beograđani su se usprkos velikoj nadmoći Bayerna rezultatski čak solidno i držali u prvom poluvremenu. Bavarci su u 14. minuti pogotkom Leona Goretzke uspjeli doći do vodstva, ali je minimalna prednost ostala na semaforu sve do 53. minute.

Tada je na scenu stupio Lewandowski i pogocima u 53., 60., 64. i 67. minuti potopio svaku nadu domaćeg sastava, a minutu prije kraja Corentin Tolisso postavio je konačnih 6:0. Kod četvrtog pogotka Lewandowskog asistenciju je upisao Ivan Perišić, koji je odigrao posljednjih pola sata utakmice.

Povratak Josea Mourinha u Premier ligu obilježen je pobjedom Tottenhama proteklog vikenda, a sličan ishod Spursi su izborili i u Ligi prvaka, premda su se već nakon 20 minuta utakmice našli u značajnom zaostatku.

Naime, Olympiakos je pogocima Youssefa El Arabija i Rubena Semeda iskoristio vrlo loš ulazak u utakmicu londonske momčadi i došao do velike prednosti i natjerao Mourinha da već nakon pola sata preslaguje svoj sastav i u igru ubaci Christiana Eriksena.

Spursi su u pravo vrijeme, neposredno prije odlaska na odmor smanjili prednost gostiju preko Dele Allija, a u nastavku na krilima tog pogotka došli do potpunog preokreta. Harry Kane je već u petoj minuti nastavka izjednačio, a Serge Aurier u 73. minuti donio prednost Tottenhamu. Bodove i prolaz u sljedeći krug svojim drugim pogotkom osigurao je Kane četiri minute kasnije.

Skupina B, 5. kolo, rezultati:
Tottenham - Olympiakos 4:2
Crvena zvezda - Bayern München 0:6

Skupina C: Šahtaru veliki bod u Manchesteru

Nakon poraza i loše igre Dinama u Milanu loše vijesti stigle su i iz Manchestera, gdje je Šahtar neočekivano uspio uzeti bod engleskom prvaku i uoči posljednjeg kola došao u situaciju da protiv Atalante sam odlučuje o svojoj sudbini.

Manchester City je već ranije osigurao prolaz, pa ne čudi da su u susret ušli nešto opuštenije nego inače, jamačno ispražnjeni nakon subotnjeg derbija s Chelseajem. Ipak, do prednosti su uspjeli doći u 56. minuti kada je Ilkay Gundogan slomio otpor Ukrajinaca.

Bod Šahtaru u 69. minuti neočekivano je donio Manor Solomon, nakon lijepog prolaska Doda desnom stranom i povratne lopte u srce domaćeg šesnaesterca.

Skupina C, 5. kolo, rezultati:
Manchester City - Šahtar 1:1
Atalanta - Dinamo 2:0

Skupina D: Juventus osigurao prvo mjesto, Bayer probudio nadu

Nogometaši Juventusa minimalnom su pobjedom nad madridskim Atleticom osigurali čelnu poziciju u skupini i u zadnje će kolo ući posve rasterećeni. To se pak ne može reći za sastav Diega Simeonea, koji ove sezone u Ligi prvaka ne igra dobro i zakomplicirao je situaciju uoči posljednjeg kola u skupini.

Pogodak vrijedan tri boda pravo je malo majstorstvo Paola Dybale, Argentinca koji je čitavo ljeto bio na rubu odlaska iz kluba, da bi u posljednji tren ostao i odlučio se boriti za klupski status. U drugoj minuti sudačke nadoknade Juventus je dobio slobodan udarac iz pozicije skraćenog kornera, a Dybala fantastičnim udarcem iz mrtvog kuta ciljao pod gredu, iznenadivši pritom i gostujućeg vratara Oblaka.

U drugoj utakmici u skupini iznimno važnu pobjedu upisao je Bayer Leverkusen, na gostovanju kod Lokomotive u Moskvi. Njemački sastav pobjedom je probudio nade da u posljednjem kolu preskoči Atletico i ostane u Ligi prvaka, ali je pritom osigurao europsko proljeće jer su u izravnom ogledu s Lokomotivom izborili veću pobjedu od one koju je ruski sastav upisao u Leverkusenu.

Već u 11. minuti gosti su došli do prednosti uz puno sreće, autogolom Žemaletdinova. Nakon udarca iz kuta pokušaj čišćenja lopte iz šesnaesterca odbio se od nesretnog igrača Lokomotive i odsjeo u mreži. Konačnih 2:0 u 54. minuti prekrasnim volejem postavio je Sven Bender.