četvrtak, 29.11.2018 / 11.45

PSG gurnuo viceprvaka Europe na rub ispadanja

Grupa A

U ovoj skupini Monaco je nastavio prosipati svoj ugled upisavši četvrti poraz u pet utakmica. Momčad koju vodi Thierry Henry tako je izgubila sve nade da može barem osigurati nastup u šesnaestini finala Europske lige obzirom da joj Club Brugge kolo prije kraja bježi nedostižnih četiri boda. Monaco je gostovao na stadionu Wanda Metropolitano gdje je primio dva pogotka.

Atletico je odmah na samom startu dao do znanja gostujućim igračima da se neće dobro provesti u njihovom dvorištu. Već u drugoj minuti susreta mrežu Benaglija (Subašić nije nastupio zbog ozljede) načeo je Koke, a novi gol postigao je i Griezmann što se pokazalo dovoljnim za konačnu pobjedu. Španjolskoj momčadi to ipak nije bilo dovoljno za osiguranje prvog mjesta u skupini, već će tu poziciju morati braniti u Bruggeu u sljedećem kolu. Valja istaknuti kako je priliku u momčadi Atletica dobio Nikola Kalinić, igrao je zadnjih pola sata.

Club Brugge Ivana Leke uspio je ostati neporažen u Dortmundu protiv Borussije koja je tražila pobjedu da bi ostala u priključku s Atleticom na diobi prvog mjesta. Na Signal Iduna Parku nije bilo pogodaka, a zadovoljniji će ipak biti gosti koji su tim remijem izborili nastup u konckout rundi Europske lige.

Od hrvatskih igrača u Club Bruggeu ovog puta nije nastupio nitko, Letica i Mitrović odgledali su cijeli ogled s klupe za pričuve. U sljedećem kolu rasterećeni igrači Ivana Leke dočekuju na svom terenu Atletico i nadaju se kako pred svojim navijačima mogu prirediti iznenađenje za oproštaj od ovogodišnje Lige prvaka.

Rezultati by SofaScore

Grupa B

Situacija se zakomplicirala u grupi B u odnosu na drugog putnika u osminu finala. Barcelona je riješila pitanje prvog, ali i zadnjeg mjesta pobjedom nad PSV-om. Nizozemci će tako ostati prikovani za dno ljestvice, dok Katalonci u idući krug idu kao pobjednici svoje skupine.

Valverde je u na teren u Eindhovenu poslao gotovo najjači sastav koji nije uspijevao probiti domaću obranu prvih sat vremena igre. No, tada je mrežu Zoeta pogodio Messi, a ubrzo nakon njega u strijelce se upisao i Pique. De Jong je uspio postići samo počasni pogodak za konačnih 2:1. Rakitić je proveo svih 90 minuta na travnjaku Philips stadiona.

Tottenham je oživio svoje nade da može proći skupinu. U izravnom dvoboju za drugo mjesto Englezi su svladali Inter i time se izjednačili s njim na sedam bodova. Pogodak vrijedan pobjede za Spurse postigao je Eriksen u 80. minuti za veliko slavlje na Wembleyju.

Brozović i Perišić u svojih 90 minuta na terenu nisu uspjeli pomoći Interu da izbjegne poraz, Vrsaljko nije nastupio zbog ozljede. Iako je trenutno Tottenham u prednosti na Interom na tablici, Spursi u posljednjem kolu moraju na gostovanje u Barcelonu, dok Nerazurri na svom terenu dočekuju PSV.

Grupa C

Najzanimljivija skupina ovosezonske Lige prvaka ponudila je nova uzbuđenja. PSG je pred svojim navijačima dočekao Liverpool i uspio pobijediti i preskočiti ga na tablici čime je napravio veliki korak ka prolazu grupe, dok je s druge strane aktualni europski viceprvak pred ispadanjem već u ovoj fazi.

Loše je počelo za Kloppovu momčad, već u 13. minuti Bernat je doveo domaće u vodstvo, PSG je silovito krenuo nošen glasnom podrškom navijača na Parku prinčeva. U 37. minuti prednost je povećao Neymar, čime je postao Brazilac s najviše postignutih golova u Ligi prvaka. Dosad je s 30 golova bio izjednačen s Kakom, no sinoć je oborio i taj rekord. Pred kraj prvog dijela Liverpool je uspio izjednačiti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Milner, ali više od toga Redsi nisu mogli.

U drugom susretu Napoli je bez većih poteškoća svladao Crvenu zvezdu koja još uvijek ima šanse izboriti Europsku ligu. Za to joj treba domaća pobjeda protiv PSG-a i poraz Liverpoola u sljedećem kolu. Do 52. minute na stadionu San Paolo je bilo 3:0 uz dva dola Mertensa i jedan Hamšika, a Nabouhane je smanjio za konačnih 3:1.

Tek u zadnjem kolu saznat će se tko je zauzeo koju poziciju, zasad tri momčadi mogu proći, a jedna izboriti Europsku ligu. Liverpool mora pobijediti Napoli na Anfieldu da bi prošao u osminu finala, ali uz bolji međusobni omjer protiv Talijana. Napoli je na svom stadionu slavio s 1:0 i tu minimalnu pobjedu mora obraniti.

Grupa D

U ovoj skupini poznato je tko će završiti na prvom, a tko na drugom mjestu, a u zadnjem kolu Galatasaray i Lokomotiv će se boriti za treću poziciju. Sinoć su te dvije momčadi igrale međusobno i Rusi su upisali prve bodove pobjedom od 2:0. U Moskvi se u strijelce upisao Donk (autogol) te Ignatyev. Ćorluka je odigrao cijeli susret za rusku ekipu, a da bi prošli u Europsku ligu, moraju u sljedećem kolu svladati Schalke u gostima.

Porto i Schalke su sigurni putnici u osminu finala Lige prvaka, a sinoćnjom pobjedom Porto je potvrdio i prvo mjesto u skupini. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a potom su mrežu gostiju pogađali Militao, Corona i Marega uz počasni gol Bentaleba za njemačku ekipu. U zadnjem kolu obje momčadi mogu odmarati glavne igrače i igrati opušteno.