četvrtak, 01.08.2019 / 11.50

Poznati svi parovi trećeg pretkola Lige prvaka, Maribor slavio nakon drame

U srijedu navečer odigrano je i preostalih pet uzvratnih utakmica drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka, a najzanimljivije je bilo u Švedskoj gdje je Maribor u 117. minuti izborio treće pretkolo.

Crvena Zvezda sinoć je gostovala u Finskoj kod HJK Helsinkija te je poražena s 2:1, ali na svojoj je Marakani tjedan dana prije slavila s 2:0 te tako s ukupnih 3:2 prošla u sljedeće kolo kvalifikacija. Domaćini su poveli na samom otvaranju drugog poluvremena kada je poentirao Sebastian Dahlstrom i donio nadu finskim navijačima. Na njihovu žalost, ona je kratko trajala jer je već u 56. minuti Dušan Jovančić poravnao na 1:1. Utješni pogodak za Fince, a samim time i pobjedu, postigao je Riku Riski u drugoj minuti sučeve nadoknade.

A sljedeći protivnik Crvene Zvezde u borbi za Ligu prvaka bit će danski prvak Kopenhagen koji je s minimalnih 1:0 pobijedio velškog predstavnika The New Saints. Danci su u prvoj utakmici u gostima slavili s 2:0 i u uzvratu se očekivala njihova uvjerljiva pobjeda, ali jedini pogodak na utakmici postigao je Zeca sjajnim udarcem s više od 20 metara od gola.

Najneizvjesniji dvoboj mogli su vidjeti gledatelji u Švedskoj gdje je Maribor u velikoj drami izborio nastavak borbe za Ligu prvaka. Slovenci su u prvoj utakmici na svom terenu protiv AIK Stockholma slavili s 2:1, a Šveđani su istim rezultatom uzvratili na svom terenu. Poveli su već u 4. minuti pogotkom Pera Karlssona, a u 48. je izjednačio Andrej Kotnik na asistenciju legende mariborskog kluba, Marcosa Tavaresa. Sebastian Larsson u 61. minuti odlično je iskoristio loše postavljanje slovenskog vratara te je nakon 90 minuta rezultat bio identičnom onom iz prve utakmice.

Već na početku prvog produžetka domaćini su poveli pogotkom Tarika Elyounoussija i tu su prednost čuvali sve do 117. minute kada je Alexandre Cretu zabio za 3:2 i veliko slavlje Maribora koji je zbog gola u gostima osigurao plasman u sljedeće pretkolo gdje će igrati protiv Rosenborga.

Norvežani su u napetoj utakmici pobijedili bjeloruskog predstavnika BATE Borisov s 2:0 i tako nadoknadili poraz od 2:1 iz prve utakmice. Navijači Rosenborga dugo su morali strepiti, a prvi pogodak na utakmici pao je u 73. minuti kada je kazneni udarac realizirao Pal Andre Helland. Konačan rezultat i veliko slavlje Norvežanima u 85. minuti donio je Alexander Soderlund.

Azerbajdžanski Qarabag nije imao nikakvih problema protiv irskog predstavnika Dundalka. U prvoj utakmici u Irskoj rezultat je bio 1:1, a Qarabag je sinoć na svom terenu slavio s 3:0. Pogotke su postizali Jaime Romero (12., 87.) i Ailton (76.), a sljedeći protivnik Azera je ciparski APOEL. Filip Ozobić koji brani boje Qarabaga igru je morao napustiti već u 25. minuti zbog ozljede.