četvrtak, 29.08.2019 / 15.37

Poznati su svi sudionici UEFA Lige prvaka!

U srijedu navečer odigrane su posljednje tri utakmice kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka, a svoja mjesta u najelitnijem europskom natjecanju osigurali su Ajax, Club Brugge i Slavia Prag.

Sigurni domaćini

Ajax je na svojoj Johan Cruyff Areni u Amsterdamu ciparski APOEL nakon što je u prvoj utakmici rezultat bio 0:0. Nizozemci su bili veliki favoriti u ovoj utakmici, a to su i opravdali pobjedom od 2:0. Mrežu Ciprana načeo je Meksikanac Edson Alavarez udarcem glavom u 43. minuti nakon sjajnog ubačaja Hakima Ziyecha.

APOEL je bio bezopasan, uglavnom se branio, a potvrdu prolaska u Ligu prvaka Ajaxu je donio kapetan Dušan Tadić u 80. minuti. Klaas Jan Huntelaar dugom je loptom pronašao srpskog napadača koji ju je sjajno primirio i zatim ljevicom neobranjivo pogodio za 2:0. Prošlosezonski polufinalist Lige prvaka tako će i ove godine moći braniti taj uspjeh, a možda otići i stepenicu više.

Belgijski Club Brugge u prvoj je utakmici na gostovanju u Linzu kod LASK-a slavio s 1:0, a sinoć je na svom terenu dovršio posao i slavio s 2:1. Prvo poluvrijeme proteklo je mirno, bez pogodaka ili kartona, a jedina situacija vrijedna isticanja je reakcija VARa nakon koje je Felix Brych poništio pogodak domaćinima zbog zaleđa.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 70. minuti, a postigao je Hans Vanaken glavom nakon ubačaja iz kuta. Gosti su se brzo vratili u utakmicu, iz kaznenog udarca u 74. minuti poentirao je Joao Klauss. Austrijanci su pohitali naprijed tražeći novi pogodak koji bi ih odveo u Ligu prvaka, ali u tome nisu uspjeli, a Belgijci su ih kaznili jednom kontrom koju je mirno završio Emmanuel Dennis u 89. minuti i postavio konačnih 2:1 za Club Brugge.

U posljednjoj utakmici Slavia Prag na svom je terenu s 1:0 pobijedila rumunjski CFR Cluj i tako ponovila rezultat iz prve utakmice i plasman u skupine Lige prvaka. Jedini pogodak na utakmici djelo je Jana Borila koji je u 66. minuti utakmice sjajno probio lijevu stranu terena i sigurno poentirao.

Poznata sva 32 sudionika

Dodajmo kako su u utorak navečer svoje mjesto u Ligi prvaka osigurali Dinamo protiv Rosenborga s 1:1 (2:0), Olympiakos protiv Krasnodara pobjedom u gostima 2:1 (4:0) i Crvena Zvezda koja je na Marakani slavila s 2:1 i ukupnim rezultatom 4:3 donijela veliko slavlje u susjednoj Srbiji.

A evo kako izgledaju jakosne skupine uoči izvlačenja skupina koje je na rasporedu 29.8. u 18 sati:

Prva jakosna skupina - Liverpool, Chelsea, Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern, PSG, Zenit St. Peterburg

Druga jakosna skupina - Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Shakhtar, Tottenham, Ajax, Benfica

Treća jakosna skupina - Lyon, Bayer Leverkusen, RB Salzburg, Olympiacos, Club Brugge, Valencia, Inter, Dinamo Zagreb

Četvrta jakosna skupina - Lokomotiv Moskva, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Slavia Prag, Crvena Zvezda, Atalanta, Lille