srijeda, 23.09.2020 / 23.22

Play-off Lige prvaka: Triler sa šest pogodaka u Norveškoj, pobjede Dynama i Olympiakosa

Večeras su odigrane i preostale tri utakmice prve runde doigravanja za ulazak u skupine Lige prvaka. Molde i Ferencvaros u pravoj su drami odigrali neodlučeno 3:3, dok su do vrijednih pobjeda stigli nogometaši kijevskog Dynama i grčkog Olympiakosa.

Nakon što su u prethodnom kolu uništili nade hrvatskog prvaka Dinama, nogometaši mađarskog Ferencvarosa imali su prigodu već u prvom susretu protiv Moldea praktički osigurati plasman u skupine Lige prvaka. Početkom drugog poluvremena imali su prednost od 2:0, no uslijedio je nevjerojatan preokret Norvežana, da bi susret na kraju završio rezultatom 3:3.

Već u sedmoj minuti matom u dva poteza i pogotkom Francka Bolija gosti iz Budimpešte došli su do prednosti, a kada su preko Myrta Uzunija u sedmoj minuti nastavka udvostručili prednost činilo se kako povratka za Molde nema.

Norvežani se, međutim, nisu složili s time i u narednih pola sata režirali su fantastičan preokret. Samo tri minute nakon drugog pogotka Mađara glavom je njihovu prednost prepolovio Leke James, a u 65. minuti Magnus Eikrem nakon lijepe akcije domaćina vratio susret na početak.

Potpuni preokret dogodio se sedam minuta prije kraja pogotkom Martina Ellingsena za 3:2, a dodamo li tome da je domaćinu usprkos VAR-u sudac propustio dosuditi jedanaesterac zbog igranja rukom, situacija je mogla proći još gore po Mađare.

Što nije dosudio na jednoj, španjolski sudac Carlos del Cerro Grande nedugo zatim ocijenio je jedanaestercem na drugoj strani. U situaciji koja je mirisala na jedanaesterac manje od one u kaznenom prostoru Ferencvarosa pokazao je na bijelu točku, a Ihor Kharatin postavio konačnih 3:3.

Značajnu pobjedu na gostovanju u Gentu upisao je kijevski Dynamo i kući u Ukrajinu nosi prednost od 2:1. Već u devetoj minuti gosti su došli do prednosti preko Vladyslava Supryage, ali je Gent prije odlaska na odmor uspio vratiti utakmicu u egal. Strijelac izjednačujućeg pogotka u 41. minuti bio je Tim Kleindienst, glavom nakon kornera kojeg je izveo Dorsch.

Na žalost domaćina, planove je domaćinima već na početku drugog poluvremena pokvario Roman Bezus, koji je u razmaku od samo tri minute zbog prekršaja zaradio dva žuta kartona i Dynamu poklonio brojčanu nadmoć. Kijevljani su je znali iskoristiti i 11 minuta prije kraja okruniti svoju inicijativu pogotkom Carlosa De Pene za 2:1.

Još uvjerljiviju pobjedu na domaćem je terenu upisao Olympiakos. U ogledu s Omoniom slavili su rezultatom 2:0, ali ciparski je sastav pružio odličan otpor koji je slomljen tek u završnih 20 minuta utakmice.

U 69. minuti zbog igranja rukom Lecjaksa dosuđen je kazneni udarac za domaćine kojeg je u prednost pretvorio Valbuena, a potvrda pobjede stigla je tek u drugoj minuti sudačke nadoknade kade je ciparsku mrežu pogodio Youssef El-Arabi.

Uzvratni susreti na rasporedu su sljedećeg utorka, 29. rujna s početkom u 21 sat. Tada ćemo i doznati tko će od večerašnjih šest kandidata zaigrati u skupinama Lige prvaka.