utorak, 03.11.2020 / 23.15

Perišić strijelac u porazu Intera u Madridu, Liverpool se prošetao Bergamom

U derbiju trećeg kola Lige prvaka madridski Real napokon je upisao i prvu pobjedu u skupini, gurnuvši Inter u tešku situaciju. Liverpool je neočekivano lako razbio Atalantu, a Bayern “šesticom” u Salzburgu došao do 14. uzastopne pobjede u Ligi prvaka.

Skupina A: Bayernov niz pobjeda nastavljen, Atleticu bod u Moskvi

Neobično otvorenu utakmicu odigrali su u Salzburgu domaći Red Bull i aktualni europski prvak Bayern München. Gosti iz Njemačke na kraju su odnijeli uvjerljivu pobjedu od 6:2, no konačan rezultat zavarat će mnoge jer samo deset minuta prije kraja na semaforu je još uvijek stajalo 2:2.

Red Bull je iznenadio Bavarce i već u četvrtoj minuti došao do prednosti preko Mergima Berishe, a Bayern je do odmora došao do potpunog preokreta iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Robert Lewandowski i autogola Rasmusa Kristensena.

U 65. minuti u igru je ušao Masaya Okugawa i praktički u svojem prvom dodiru s loptom donio izjednačenje Red Bullu i susret je ušao u neizvjesnu završnicu u kojoj je malo tko mogao očekivati rasplet koji je uslijedio. U završnih deset minuta, naime, Bayern je postigao čak četiri pogotka i došao do velike pobjede. Redom su se u strijelce upisivali Jerome Boateng (79.), Leroy Sane (83.), Robert Lewandowski (88.) i Lucas Hernandez (92.).

Atletico Madrid nije uspio doći do pobjede u Moskvi na koju su vjerojatno računali uoči početka natjecanja u skupini. Premda je sastav Diega Simeonea bio bolji tijekom većeg dijela susreta, bodovi su podijeljeni rezultatom 1:1.

Činilo se kako stvari idu na Atleticov mlin kada je već u 18. minuti Jose Gimenez pogodio za 1:0, ali prednost španjolskog predstavnika nije dugo trajala. U 25. minuti nakon konzultacije s VAR-om dosuđen je kazneni udarac za domaćine, a u pogodak ga je pretvorio Anton Mirančuk. Atletico je do kraja utakmice propustio nekoliko dobrih prigoda za pogodak, ali se rezultat više nije mijenjao.

Skupina A, 3. kolo:
Lokomotiva Moskva - Atletico Madrid 1:1
Red Bull Salzburg - Bayern München 2:6

Standings provided by SofaScore LiveScore

Skupina B: Realu pobjeda u derbiju kola, Borussia protutnjala Kijevom

Madridski Real napokon je u trećem pokušaju došao do pobjede u Ligi prvaka i to protiv najtežeg suparnika u skupini, milanskog Intera. Talijanska se momčad nakon tri odigrana kola nalazi u nezavidnoj situaciji, na posljednjem mjestu skupine i više nemaju prostora za pogrešan korak.

Izabranici Zinedinea Zidanea načeli su mrežu protivnika u 25. minuti kada je Karim Benzema prošao vratara i poslao loptu u praznu mrežu, a samo osam minuta kasnije vodstvo Reala udvostručio je Sergio Ramos na sebi karakterističan način, glavom nakon ubačaja iz kuta.

Nepune dvije minute kasnije Inter se uspio vratiti u utakmicu i nakon sjajne akcije s nekoliko brzih dodavanja smanjiti prednost domaćina preko Lautara Martineza, a potom je Ivan Perišić u 68. minuti vratio Inter u utakmicu pogotkom za 2:2. Gosti su potom u par navrata mogli doći i do potpunog preokreta, ali je deset minuta prije kraja Rodrygo osigurao pobjedu Realu.

Nogometaši Borussije zaslužili su i iz prethodne dvije utakmice odnijeti više od tek dva osvojena boda, ali sve su frustracije višestruko naplatili večeras u Kijevu. Šahtar je razbijen rezultatom 6:0, što je ujedno i najveća pobjeda Borussije Mönchengladbach u ovom natjecanju, a posebno se istaknuo Alassane Plea zaslužan za polovicu pogodaka njemačke momčadi.

Upravo je Plea načeo Šahtar već nakon osam minuta igre, da bi potom prednost gostiju autogolom udvostručio Valerij Bondar. Kad je Plea svojim drugim pogotkom u 26. minuti povisio na 3:0, priči je bio kraj. Minutu prije odmora Ramy Bensebaini je pogodio za 4:0, a u drugom poluvremenu Lars Stindl i Plea zaključili su utakmicu.

Skupina B, 3. kolo:
Real Madrid - Inter 3:2
Šahtar - Borussia Mönchengladbach 0:6

Skupina C: Manchester City i Porto s tri pogotka ispratili goste

Nogometaši Manchester Cityja nadmoćnom su predstavom nadigrali Olympiacos i zadržali stopostotan učinak u skupini C. U 12. minuti prednost engleskom viceprvaku donio je Ferran Torres, a premda je City imao značajnu inicijativu susret nije riješen sve do same završnice.

U posljednjih deset minuta inicijativa domaćina ipak se isplatila i Gabriel Jesus je lijepim pogotkom pod gredu povisio na 2:0, a Joao Cancelo potom postigao i treći pogodak Cityja.

Premda je u nogometu nezahvalno bilo što prognozirati, čini se da su izgledi Marseillea za prolaz u drugi krug nakon večerašnjeg teškog poraza u Portu svedeni na minimum. Francuski predstavnik nakon tri odigrana kola nema nijedan bod i još uvijek nijedan postignuti pogodak.

S druge strane, Porto je napravio velik i značajan korak prema šesnaestini finala, a mrežu svog protivnika načeli su nakon samo četiri minute igre preko Mousse Marege. Marseille se imao prigodu vratiti u susret samo šest minuta kasnije, ali je Dimitri Payet promašio kazneni udarac.

Gosti nisu bili takve sreće jer u 28. minuti dosuđen je još jedan jedanaesterac, ovog puta za domaćine, kojeg je Sergio Oliveira pretvorio u pogodak, a konačnih 3:0 postavio je Luis Diaz u 69. minuti.

Skupina C, 3. kolo:
Manchester City - Olympiacos 3:0
Porto - Marseille 3:0

Skupina D: Liverpool razbio Atalantu uz hat-trick Dioga Jote

Susret koji je trebao biti derbi skupine i kojeg je Jürgen Klopp okarakterizirao kao najteži dosadašnji ispit za njegovu momčad na kraju je završen teškim porazom Atalante koja u srazu s engleskim prvakom nije imala previše izgleda. Liverpool je slavio s visokih 5:0 i suvereno zasjeo na čelo skupine D bez ispuštenog boda i bez primljenog pogotka.

Junak večeri bio je Diogo Jota, koji je svojim prvim hat-trickom u crvenom dresu pokazao kako je Klopp u prijelaznom roku napravio dobar posao. Jota je načeo Atalantu u 16. minuti i zatim u 33. povećao prednost s kojom se otišlo na odmor.

Svi planovi Atalante da u nastavku možda dođe do preokreta ili barem boda uništeni su već u prve četiri minute nastavka, kada su Mohamed Salah i Sadio Mane povisili na 4:0, a nedugo zatim Jota je svojim trećim pogotkom zapečatio sudbinu Atalante.

Midtjylland i Ajax odigrali su dopadljivu, otvorenu utakmicu, koja je na kraju ipak zasluženo otišla na stranu kvalitetnijeg gosta. Premda su se Danci nadali da bi mogli nešto učiniti protiv značajno oslabljenog gosta, Ajax ih je presjekao već u prvoj minuti utakmice pogotkom Antonyja Santosa

Dušan Tadić je potom u 13. minuti udvostručio prednost Nizozemaca, a tračak nade Midtjyllandu pet minuta kasnije probudio je Anders Dreyer lijepim pogotkom. Do kraja susreta mreže su ipak mirovale, a vrijedi spomenuti i poništeni pogodak Ajaxa u 67. minuti kada je provjerom snimke opravdano dosuđeno zaleđe.