četvrtak, 12.12.2019 / 14.22

Pašalić i Modrić strijelci, poznati svi sudionici osmine finala

Sinoć odigranim utakmicama dobili smo i posljednjih osam momčadi koje su se plasirale u osminu finala UEFA Lige prvaka.

PSG i Real sigurni

Skupina A nije donijela previše napetosti u sinoćnjim dvobojima. Prve dvije pozicije još su nakon petog kola zauzeli PSG i Real Madrid, a borba se trebala voditi za treće mjesto i plasman u Europsku ligu. No borbe nije bilo. Club Brugge doma je poražen od Real Madrida s 3:1 dok je Galatarasy teško stradao u Parizu primiviši pet pogodaka.

U Bruggeu se sve bitno odigralo u drugom poluvremenu. Španjolci su poveli u 53. minuti nakon sjajne akcije Alvara Odriozole i Rodryga koji je lijepo poentirao s nekih 11 metara od gola. Domaćini su se brzo vratili u utakmicu. Emmanuel Dennis probio je desnu stranu obrane Reala, a Hans Vanaken lijepo je pogodio za 1:1. Madriđani su ponovno došli do prednosti u 64. minuti. Junior Vinicius odlično se snašao nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina i sigurno pogodio za 2:1. Pobjedu Reala potvrdio je naš Luka Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade sjajnim pogotkom sa 16 metara za 3:1.

U drugom susretu između PSG-a i Galatasarayja neizvjesnost je trajala samo prvi pola sata. Tada je Mauro Icardi na asistenciju Kyliana Mbappea doveo domaćine u vodstvo, a samo tri minute kasnije bilo je 2:0. Ovog puta Neymar je bio asistent, a Pablo Sarabia strijelac.

Sljedeća dva pogotka produkt su suradnje Mbappea i Neymara. Prvo je Francuz lijepo ostavio loptu za Brazilca koji sjajno pogađa za 3:0 u 46. minuti, a u 63. ovaj dvojac mijenja uloge u Mbappe postiže svoje prvi gol na utakmici nakon dvije asistencije. Konačni rezultat postavio Edinson Cavani golom s bijele točke u 84. minuti. PSG će ždrijeb čekati s prvog mjesta, Real je drugi, dok će Club Brugge u Europsku ligu.

Skupina A, 6.kolo

Club Brugge - Real Madrid 1:3
PSG - Galatasaray 5:0

Rezultati by SofaScore

Olympiakos do Europske lige nakon šokantne završnice

Favoriti su bili sigurni i u skupini B. Bayern je došao do maksimalnih 18 bodova u skupini pobjedom protiv Tottenhama od 3:1. Bavarci su na svom terenu poveli u 14. minuti pogotkom Kingsleyja Comana nakon asistencije Sergea Gnabryja. Gosti su izjednačili samo šest minuta kasnije kada se lopta dosta sretno odbija do Ryana Sessegnona koji je sigurno zakucava za 1:1. Nažalost, strijelac prvog pogotka teško se ozlijedio u 27. minuti te je umjesto njega u igru ušao Thomas Müller koji se već do kraja poluvremena upisao u stijelce. U 45. minuti našao se na pravom mjestu i jedan odbijanac od stative posprema u mrežu za novu prednost Nijemaca. Philippe Coutinho potvrdio je pobjedu sjajnim udarcem s 20-ak metara.

U drugoj utakmici skupine vodila se bitka za Europsku ligu između Olympiakosa i Crvene Zvezde. U utakmici u kojoj su Grci bili bolja momčad, najveću prilika za prvi gol na utakmici propustila je srpska momčad. Guilherme je neoprezno srušio gostujućeg igrača u svom kaznenom prostoru i Zvezda je dobila priliku približiti se svom cilju s bijele točke u 43. minuti. Loptu je uzeo Tomane, ali njegov je snažni udarac završio na gredi i rezultat se nije mijenjao sve do 87. minute kada veliku glupost radi igrač Crvene Zvezde, Jander. Jednu dugu loptu pokušao je izbaciti glavom, ali ona ga je preletjela i udarila u ruku. Za suca nije bilo dileme, pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač i heroj Olympiacosa bio je Youseff El-Arabi koji je pogodio za 1:0 što se pokazalo konačnim ishodom utakmice te su Grci na ovaj način izborili europsko proljeće.

Skupina B, 6. kolo

Bayern - Tottenham 3:1
Olympiakos - Crvena Zvezda 1:0

Povijesni pothvat Atalante

Atalanta je u skupini C izvela pravi pothvat. Talijanska momčad nakon prva tri kola imala je jednako toliko poraza, a sinoćnjim trijumfom nad Shakhtarom u gostima u porazom Dinama od Cityja uspjela je izboriti osminu finala UEFA Lige prvaka! Prvo je poluvrijeme završilo bez golova, a u drugom su Talijani poveli u 66. minuti pogotkom Castagnea. Iako je pogodak prvotno bio poništen zbog zaleđa, nakon pregleda u VAR sobi on je ipak priznat. U 77. minuti Dodo je zbog nesportskog ponašanja dobio izravni crveni karton te tako dodatno olakšao posao gostima. Prvo je naš Mario Pašalić sjajno reagirao u 80. minuti nakon jednog ubačaja iz kuta, a konačnih 0:3 postavio je Robin Gosens u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon nekoliko izrazito loših reakcija domaćih braniča.

Skupina C, 6. kolo

Dinamo - Manchester City 1:4
Shakhtar - Atalanta 0:3

Juve i Atletico lagano do pobjeda

Juventus i Atletico Madrid opravdali su uloge favorita te su pobjedama od 2:0 zaključili natjecanje po skupinama. Juve je slavio u gostima kod Bayer Leverkusena pogotcima Cristiana Ronalda u 75. i Gonzala Higuaina u 92. minuti. Asistent kod oba gola bio Paulo Dybala.

Atletico Madrid slavio je protiv Lokomotiva iz Moskva, a za slavlje im je bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Portugalsko čudo od djeteta Joao Felix izborio je kazneni udarac već u drugoj minuti susreta, ali udarac Kevina Trippiera sjajno je zaustavio vratar ruske momčadi Kochenkov. U 17. minuti domaćini su dobili novi kazneni udarac, ovaj puta ga je izveo sam Felix te je doveo domaćine u vodstvo.

U 54. minuti konačan rezultat postavio je Felipe na asistenciju Kokea. Juventus je tako završio prvi u skupini, Atletico je drugi dok će u Europsku ligu Bayer Leverkusen.