četvrtak, 12.03.2020 / 00.02

Paris Saint-Germain prekinuo "prokletstvo" i prošao među osam najboljih

Nakon tri uzastopna ispadanja u osmini finala nogometaši Paris Saint-Germaina napokon su prekinuli crni niz i uspjeli izboriti plasman u četvrtfinale. Na praznom su Parku prinčeva nadoknadili zaostatak iz Dortmunda i slavili s 2:0.

U tužnoj atmosferi bez navijača zbog sve ozbiljnije situacije s koronavirusom Paris Saint-Germain je dohvatio toliko željeno četvrtfinale Lige prvaka. Nakon poraza u prvoj utakmici postojao je strah da će i četvrtu uzastopnu sezonu zapeti na prvom koraku nakon skupina, ali su vrlo dobrom predstavom nadigrali njemački sastav i zasluženo slavili.

Parižanima je za prvi pogodak bilo potrebno nešto manje od pola sata. Igrala se 28. minuta kada je domaćin izborio korner, izveo ga je Angel Di Maria i precizno pronašao Neymara, koji glavom sa samo nekoliko metara šalje loptu u mrežu za 1:0.

Bio je to već tada rezultat koji domaćina vodi u četvrtfinale, no PSG je želio drugi pogodak i do njega uspio doći u samoj završnici prvog dijela. Pablo Sarabia je s desne strane ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac, a tamo se našao Juan Bernat i dodirom je skrenuo u mrežu nemoćnog Romana Burkija.

Premda je gostima i jedan pogodak jamčio barem produžetke, odigrali su slabu utakmicu i jedva uspijevali zaprijetiti Keyloru Navasu, koji je susret završio praktički bez potrebe za obranom. Zbog frustracije i nemoći na kraju su i izgubili živce, pa su u samoj završnici utakmice ostali s desetoricom.

Emre Can je u 88. minuti srušio Neymara, potom mu se unio u lice i odgurnuo ga, zbog čega mu je sudac pokazao zasluženi crveni karton. Nastala je gužva u kojoj je pravdu krenulo tražiti nekoliko igrača PSG-a, pa su redom požutjeli Neymar, Marquinhos i Di Maria.

Mats Hummels, branič Borussije: "Teško je reći što je pošlo po zlu. Mislim da su obje momčadi imale svoje prigode, ali primiti pogodak onako nakon kornera ne bi se smjelo dogoditi. Kod drugog pogotka pak nismo imali sreće. Napadali smo dosta po desnoj strani, ali nažalost nismo uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, stvorili smo možda tri-četiri poluprilike. Nije ni PSG briljirao, ali večeras nije ni trebao."

Thilo Kehrer, branič PSG-a: "Uzbudljiv meč od prve do zadnje minute. Izborili smo rezultat koji smo priželjkivali i sretni smo zbog toga. Građani Pariza, navijači, osoblje kluba, svi zajedno već dugo čekaju uspjeh u Ligi prvaka. Ovo nije kraj za nas, ovo je tek početak."