srijeda, 28.11.2018 / 09.16

Mandžukić donio Juventusu drugi krug, Vlašić i Kramarić strijelci u porazima

Peto kolo Lige Prvaka otvoreno je u Ateni i Moskvi. CSKA našeg Marija Pašalića lovio je zadnju šansu za zadržavanje izgleda u prolaz skupine doma protiv Viktorije iz Plzena. Rusi su poveli upravo preko hrvatskog reprezentativca iz penala u desetoj minuti. Međutim, u drugom dijelu Česi okreću na 2:1 i ostavljaju CSKA na zadnjem mjestu skupine. U glavnom gradu Grčke AEK je ugostio Ajax. Sjajni srpski veznjak Dušan Tadić dvama je pogocima utišao Grke i osigurao Kopljanicima drugi krug. Treba spomenuti kako je prvi gol pao iz penala koji je skrivio naš Marko Livaja, pritom zaradivši crveni karton.

Rezultati by SofaScore

Mandžo ukrotio Šišmiše, Kovač petardom potopio Benficu

Kombinacija Ronaldo-Mandžukić bila je dovoljna Juventusu za pobjedu nad Valencijom. Portugalski je velemajstor probio lijevu stranu i idealno poslužio usamljenog Marija Mandžukića na drugoj stativi za konačnih 1:0. Bayern je na pogon starosjedioca s 5:1 bio bolji od Benfice. Dvaput su zabijali Robben i Lewandowski, a jedanput se u strijelce upisao Ribery. U derbiju večeri, Real Madrid je u Rimu bio bolji od Rome s 2:0. Vodstvo je Madriđanima donio Gareth Bale, nakon katastrofalne pogreške Fazija, da bi pobjedu potvrdio Lucas. Naš Luka Modrić igrao je do 80. minute i zaradio žuti karton, dok je Ante Ćorić dobio zadnjih 25 minuta kod Rome.

Kramarić u golijadi ispao od Shakhtara, United ponovno do bodova u nadoknadi

Hoffenheim je i u petom kolu ostao bez pobjede, unatoč sjajnom pogotku Andreja Kramarića. Gubili su Nijemci 2:0 od Ukrajinaca, vratili se na 2:2, da bi potom izgubili u sudačkoj nadoknadi golom Brazilca Taisona. U istom je vremenu Manchester United uspio srušiti Young Boyse. Strijelac gola vrijednog osmine finala bio je Maourane Fellaini. Belgijski je veznjak iskoristio asistenciju sunarodnjaka Romelua Lukakua i donio Crvenim Vragovima plasman u osminu finala. Identična stvar pošla je za rukom i drugom klubu iz Manchestera. City je u grupi F gostovao kod Lyona, te remijem 2:2 prošao dalje. Bod je gostima, koji su dvaput gubili, priskrbio Sergio Aguero sedam minuta prije kraja.

I večeras nas čekaju poslastice na kanalima PlanetSporta. Igraju se utakmice u skupinama od A do D, a najzvučniji su dvoboji PSG - Liverpool, te Tottenham - Inter. Vruće će biti u Napulju, gdje Napoli dočekuje Crvenu Zvezdu.