srijeda, 26.02.2020 / 23.31

Manchester City režirao preokret i ostvario veliku pobjedu u Madridu

Velik rezultat izborili su nogometaši Manchester Cityja večeras na madridskom Santiago Bernabeuu. Iz rezultatskog zaostatka od jednog pogotka došli su do potpunog preokreta i slavili s 2:1 i time napravili ogroman korak prema četvrtfinalu Lige prvaka.

Momčad koja bi sljedeće dvije sezone Ligu prvaka mogla gledati samo putem televizijskih prijemnika, potvrdi li se Uefina kazna, zasad nastavlja grabiti prema toliko željenom finalu i trofeju koji nedostaje u klupskim tribinama. City je odigrao vrlo dobru utakmicu, u najvećoj mjeri uspio neutralizirati Realove prijetnje i na kraju pokazao karakter preokrenuvši prednost domaćina u svoju korist.

Bio je to susret dvaju posve različitih poluvremena, slabog i većoj mjeri nezanimljivog prvog, te daleko dinamičnijeg i pogocima bogatijeg drugog. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić našao se u početnoj postavi Zinedinea Zidanea i odigrao solidnu utakmicu, ali je u samoj završnici zamijenjen, kada se Real našao u rezultatskom zaostatku.

Punih 20 minuta čekali smo na bilo kakvo uzbuđenje pred bilo kojim vratarom. Obje su momčadi igrale s puno respekta i još više opreza, pa prvu prijetnju bilježimo tek sredinom prvog dijela kada se Gabriel Jesus našao u velikoj prigodi pred vratima Reala, ali se Thibaut Courtois istaknuo obranom.

Deset minuta kasnije prijetnja na drugoj strani, u sjajnoj prilici bio je Karim Benzema i precizno ciljao glavom, no Ederson je sjajnim refleksima sačuvao svoju mrežu. Poluvrijeme je zaključio City još jednom odličnom prigodom Jesusa, čiji je udarac s crte gola očistio Casemiro.

Daleko sadržajniji drugi dio otvoren je kontra napadom Cityja nakon pogreške Casemira i udarcem Riyada Mahreza pored gola, da bi pet minuta kasnije s druge strane Vinicius pao u kaznenom prostoru gostiju, ali sudac je samo odmahnuo rukom. Uslijedile su nove dvije prigode iznimno opasnog Mahreza, koji je u samo dvije minute mogao postići dva pogotka, ali je oba puta kao pobjednik ponovno izašao Courtois.

Staro nogometno pravilo o promašenim prigodama i ovaj je put stiglo na naplatu, pa je nepune tri minute nakon Mahrezovih neuspjeha Real došao do vodstva. Igrala se 60. minuta, Isco se našao sam u srcu kaznenog prostora i precizno proslijedio loptu pored istrčalog Edersona za 1:0 madridskog sastava.

Brzo je reagirao Pep Guardiola i u igru poslao Raheema Sterlinga, koji je donio novu dimenziju Cityjevom sastavu i gosti iz Engleske sve su više kampirali na polovici Reala. Pritisak se isplatio 12 minuta prije kraja kada je na ubačaj Kevina de Bruynea više od Sergija Ramosa skočio Jesus i glavom pogodio za 1:1.

Izjednačujući pogodak kao da je u potpunosti raštimao domaću momčad, pa je Jesus već u sljedećoj minuti imao stopostotnu prigodu za vodstvo Cityja, da bi četiri minute kasnije Sterling bio srušen u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran je izvođač bio Kevin de Bruyne i City je stigao do potpunog preokreta.

Realovim mukama niti ovdje nije bio kraj. Igrala se 83. minuta kada je Casemiro grubo pogriješio, Jesus se sjurio prema golu Reala, a kao posljednji igrač obrane srušio ga je Ramos. Za taj je prekršaj kažnjen izravnim crvenim kartonom, što znači da će Real u uzvratu na Etihadu morati loviti minimalno dva pogotka, a pritom će morati igrati bez svog kapetana i glavnog čovjeka obrane.