utorak, 12.03.2019 / 23.31

Manchester City ponizio Schalke i zabio mu sedam golova na Etihadu

Englezi su na svom Etihadu zabili čak sedam golova nemoćnom Schalkeu i zasluženo prošli u četvrtfinale Lige prvaka. Momčad Pepa Guardiole pokazala je uvjerljivo bolji nogomet od njemačkih igrača, a najbolji dokaz tome je zabijenih čak 10 golova u ove dvije utakmice.

Utakmica bez napetosti

Manchester City slavio je s 3:2 u prvom susretu, ali bilo je za očekivati da na svom terenu neće ništa prepuštati slučaju te će tražiti pobjedu. A da igračima Schalkea neće biti nimalo lako, pokazali su domaćini već u 14. minuti. Raheem Sterling sjurio se u kazneni prostor gostiju i odigrao povratnu loptu na pet metara gdje se našao Sergio Aguero, ali pogodio je desnu vratnicu.

Domaćini su nastavili pritiskati i igrati dobro, a bolju igru okrunili su pogotkom u 35. minuti. Jeffrey Bruma neoprezno je napravio prekršaj u svom šesnaestercu i sudac Clement Turpin pokazao je na bijelu točku, a Aguero je bio siguran izvođač.

Raspucani domaćini

Na novi pogodak morali smo čekati samo tri minute i vidjeli smo istu akciju kao iz 14. minute. Samo ovog puta Aguero je iskoristio Sterlingovu povratnu loptu i zakucao je kroz noge vratara  Ralfa Fahrmanna. Nekoliko minuta trajalo je sudačko pregledavanje snimke kako bi se ustanovilo je li Sterling bio u zaleđu, ali gol je ipak na koncu priznat.

I tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu. U 43. minuti Oleg Zinchenko sjajno je pronašao Leroya Sanea koji je izašao pred Fahramana i kroz noge zabio za velikih 3:0 za City nakon prvih 45. minuta igre.

Rapsodija u drugom poluvremenu

Igrači Pepa Guardiole nisu stali na kočnice ni u drugom dijelu. U 56. minuti Sane je sjajno proigrao Sterlinga koji je iz prve s nekih 12 metara snažno i precizno pogodio vrata Schalkea. Opsada njemačkog gola bila je konstantna, a onda se u strijelce upisao i Bernardo Silva. Povratnu loptu na nekih desetak metara od gola uputio je ponovno Sane, a iako je vratar Fahrmann dirao loptu, ona je ipak od vratnice završila u njegovoj mreži.

Upisao je Sane i hat-trick asistencija. U 78. minuti upisao je i najljepšu asistenciju, a sjajnu akciju golom je završio mladi Phil Foden. Samo šest minuta poslije, Fahramnn je morao po loptu po sedmi put. Bernardo Silva lagano je gurnuo loptu do Gabriela Jesusa koji je opalio iz prve s ruba kaznenog prostora i pogodio bliži kut gola Fahramanna za 7:0 i potpuni potop njemačke momčadi.

Schalke već neko vrijeme ne igra dobar nogomet te su u prvoj utakmici izvukli relativno povoljan rezultat, no na Etihadu nisu imali šanse. Uigrani stroj Pepa Guardiole bio je prejak za ovog nedoraslog protivnika i rezultat je pravo mjerilo odnosa na terenu u ove dvije utakmice.