srijeda, 26.02.2020 / 23.34

Lyon iznenadio favorizirani Juventus i došao do pobjede u prvoj rundi

Nadahnutom predstavom nogometaši Lyona u prvom su susretu osmine finala ušutkali prognozere koji su ih unaprijed otpisali i došli do pobjede nad Juventusom od minimalnih, ali super vrijednih 1:0.

Premda favorit po kladionicama, ali i po mišljenju nogometnih stručnjaka diljem Europe, Juventus je u prvom susretu osmine finala propustio pokazati dobar nogomet, pa će pred svojim navijačima morati tražiti isprike u uzvratnoj utakmici. Lyonu je ovo prva pobjeda nad Juventusom i u Torinu ih sigurno neće čekati lak posao, no večerašnjom su predstavom svakako zaslužili respekt.

Trenutno sedmoplasirana momčad francuskog prvenstva bolje je otvorila utakmicu i sredinom prvog dijela mogla doći do prvog pogotka kada je Karl Toko Ekambi nakon udarca iz kuta glavom zatresao gredu Juventusova gola.

Talijanskom sastavu ipak nije bilo spasa u 31. minuti nakon sjajnog prodora po boku Houssema Aouara i asistencije za Lucasa Tousarta, kojemu nije bilo teško sa samo nekoliko metara svladati Wojciecha Sczsesnyja.

Početkom drugog dijela gosti su se najzad probudili i počeli stvarati prigode pred vratima Lyona. Veliku je prigodu u 69. minuti propustio Paulo Dybala, nakon ubačaja s desne strane u mat poziciji nije pogodio okvir gola.

Lyon se povukao, počeo čuvati prednost i u potpunosti prepustio inicijativu gostima, ali onih pravih, izglednih prigoda za pogodak nije bilo mnogo. Pokušavali su igrači Juventusa udarcima iz daljine, a u samoj završnici tražili i kazneni udarac zbog rušenja Cristiana Ronalda, no sudačka zviždaljka ostala je nijema.

Juventus je susret završio bez ijednog udarca u okvir gola, što je porazna činjenica i nešto što će sasvim sigurno morati ispraviti u Torinu, žele li se naći među osam najboljih u Europi.