utorak, 10.03.2020 / 23.20

Leipzig sve riješio već u prvom poluvremenu i osigurao četvrtfinale

Nogometaši Red Bull Leipziga i u drugoj su utakmici osmine finala svladali Tottenham i bez većih problema plasirali se među osam najboljih momčadi Europe. Goste iz Londona pred svojim su navijačima ispratili rezultatom 3:0.

Nakon što su s gostovanja u Londonu donijeli minimalnu pobjedu od 1:0, igrači Leipziga bili su još uvjerljiviji na domaćem travnjaku. Sjajnim otvaranjem utakmice s dva brza pogotka utišali su svaku nadu u redovima gostiju i težak im posao pretvorili u nemoguću misiju, a zatim kontroliranom predstavom priveli utakmicu kraju. Loša, zabrinjavajuća forma Tottenhama nastavljena je tako i večeras, dok se domaćin okreće novim izazovima u četvrtfinalu.

Igrala se tek deseta minuta susreta i iz prve poluprigode Leipzig je došao do vodstva. Loptu je na rubu šesnaesterca primio Marcel Sabitzer i preciznim, odmjerenim udarcem u donji desni kut Llorisova gola donio prednost domaćinu.

Svjestan da mu u tom trenutku za prolaz trebaju najmanje dva pogotka, Tottenham se donekle otvorio, a u 18. minuti i zaprijetio odličnim ubačajem Sergea Auriera u srce šesnaesterca, no obrana Leipziga bila je na mjestu i otklonila opasnost.

Već u sljedećem napadu uzvratio je Leipzig, nakon lijepe, izrađene akcije lopta je ubačena u peterac gdje se našao Timo Werner i povisio na 2:0, no erupciju oduševljenja prekinuo je pomoćni sudac podizanjem zastavice. Provjera video tehnologijom potvrdila je odluku s terena - Werner je pogodak postigao iz nedopuštene pozicije.

Nisu domaćini previše očajavali i samo dvije minute kasnije došli su do novog, ovoga puta priznatog pogotka. Još jednu tečnu, oku privlačnu akciju odigrali su igrači Leipziga, loptu je s lijeve strane ubacio Angelino, a Sabitzer glavom ciljao bliži kut i udvostručio prednost Leipziga.

Spursi su jedinu spomena vrijednu situaciju stvorili četiri minute prije odmora, kada bilježimo dobar pokušaj Giovanija Lo Celsa i obranu Petera Gulacsija, a s druge strane zaprijetio je Patrik Schick, no ovoga puta na mjestu je bio Lloris.

Tottenham ni u nastavku utakmice nije izgledao kao momčad koja vjeruje u čuda i preokrete, premda je jednim takvim čudom prošle sezone došao do finala. Leipzig je bez problema kontrolirao susret i držao sve konce igre u svojim rukama.

Nakon sat vremena igre zaprijetio je Timo Werner udarcem s dvadesetak metara, no lopta je odsjela preko grede, a 15 minuta kasnije Tottenham je složio nedvojbeno najbolju prigodu na utakmici. Lucas Moura je lijepo povukao lijevom stranom, povratnom loptom uposlio Dele Allija, a engleski reprezentativac iz neposredne blizine gađao ravno u vratara Gulacsija.

Za šećer na kraju odlične predstave Leipziga u 87. minuti se pobrinuo Emil Forsberg, našao se na pravom mjestu i jednu odbijenu loptu u srcu kaznenog prostora gostiju smjestio u mrežu za konačnih 3:0. Bio je to prvi Forsbergov kontakt s loptom, jer tek nekoliko sekundi ranije zamijenio je junaka utakmice Marcela Sabitzera.