srijeda, 19.02.2020 / 23.38

Leipzig nadigrao Tottenham i odnio pobjedu iz Londona

Čovjek kojemu su nadjenuli nadimak "Mali Mourinho" nadmudrio je i sa svojim Leipzigom svladao momčad jedinog pravog Josea Mourinha. Julian Nagelsmann i njegovi izabranici večeras su u Londonu posve zasluženo izborili pobjedu nad Tottenhamom i uzvratnu će utakmicu dočekati s kapitalom od jednog pogotka prednosti.

Vrlo nadahnutu predstavu pružila je u Londonu trenutno jedna od najboljih njemačkih momčadi i pobjedi od 1:0 malo će tko pronaći neku zamjerku. Štoviše, da na vratima Tottenhama nije bilo raspoloženog Huga Llorisa pobjeda Leipziga mogla je biti i daleko uvjerljivija.

Bez svojih glavnih uzdanica u napadačkom redu, ozlijeđenih Harryja Kanea i Heng-min Sona, Tottenham je usprkos prednosti domaćeg terena teško dolazio u prigode, dok je lepršava i dinamična momčad Leipziga nevjerojatnom lakoćom stvarala opasnosti pred vratima Llorisa.

Već u drugoj minuti utakmice francuski je reprezentativac, ponešto i uz pomoć vratnice, spašavao nemoguće i čak u tri navrata intervencijama spašavao svoju momčad. Novu prigodu u 17. minuti imao je Patrik Schick, no glavom je poslao loptu tik pored vratnice.

Deset minuta prije odmora stopostotnu prigodu imao je Timo Werner, sam izbio pred Llorisa, no Francuz je i ovoga puta izašao kao pobjednik. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a s obzirom na prikazano takvim je ishodom sigurno bio zadovoljniji domaćin.

Što im nije uspijevalo iz igre, gostima iz Leipziga pošlo je za rukom s bijele točke. U 56. minuti vrlo je neoprezno startao Ben Davies i skrivio jedanaesterac, kojeg je Werner sigurnim udarcem pretvorio u posve zasluženu prednost gostiju.

Samo šest minuta kasnije nova mat situacija pred vratima Tottenhama. Silovitu kontru povukao je Leipzig, a oči u oči s Llorisom ovoga puta našao se Schick i pucao ravno u domaćeg čuvara mreže, propustivši tako prigodu da već u prvoj utakmici praktički riješi pitanje putnika u četvrtfinale.

Tek u završnici utakmice ponešto života vidjeli smo u napadačkom dijelu igre Spursa. U 73. minuti Giovani Lo Celso je iz slobodnog udarca iskušao vratara Petera Gulacsija, a minutu prije kraja susret je prilikom okončao Lucas Moura, no njegov udarac glavom odsjeo je preko grede.

Valja još spomenuti kako je donedavni Dinamov prvotimac Dani Olmo ovoga puta susret odgledao s klupe. Trener Nagelsmann nije mu dodijelio niti minute na londonskom travnjaku.

Hugo Lloris, vratar Tottenhama: "Htjeli smo pobjedu, ali sada ćemo morati napisati još jednu lijepu priču ako želimo prolaz. Uspjeli smo u zadnjih 20 minuta biti nešto više na lopti, što nam nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu. Leipzig je vrlo, vrlo dobra momčad s puno energije, a mi smo neke situacije mogli i bolje riješiti. Međutim, nije vrijeme za isprike, moramo se boriti do kraja. Nema puno vremena za razmišljanje, nismo sretni rezultatom i trenutno ne možemo ništa napraviti po tom pitanju."

Jose Mourinho, trener Tottenhama: "Trenutno smo u situaciji da idemo u borbu s pištoljem, ali bez metaka. Nisam zabrinut zbog ovog poraza, ali sam zabrinut da su ovo igrači koje trenutno imamo na raspolaganju za velik broj utakmica. Moura je mrtav umoran, Bergwijn isto tako, Lo Celso također. U nevolji smo. Da je riječ samo o ovoj utakmici, ne bih ništa rekao, ali slijedi nam FA kup i ligaške utakmice. Naš sljedeći protivnik je Chelsea, gdje sada vjerojatno otvaraju pjenušac jer susret se igra već u najranijem terminu u subotu."