četvrtak, 19.09.2019 / 12.39

Kraljevi teško poraženi u Parizu, City siguran u Ukrajini

Utakmicama u skupinama A, B, C i D okončano je prvo kolo ovosezonske Lige prvaka u kojoj je Dinamo postigao pravi podvig pobijedivši talijansku Atalantu s 4:0.

U skupini A odmah u prvom kolu čekao nas je dvoboj titana između PSG-a i Real Madrida u kojem s domaća momčad snašla mnogo bolje i s velikih 3:0 porazila goste iz Španjolske. Već u prvom dijelu bilo je 2:0 za domaćine, a strijelac oba pogotka bio je Argentinac Angel Di Maria. Već u 14. minuti pogodio je nakon sjajne akcije i asistencije Juana Bernata da bi u 33. minuti vrhunskim udarcem sa 16 metara svladao nemoćnog Thibouisa Courtoisa. Konačnih 3:0 u 91. minuti nakon sjajne kontre postavio je Thomas Meunier. Kod Španjolaca u sastavu se nije našao Luka Modrić zbog lakše ozljede.

U drugoj utakmici ove skupine Club Brugge i Galatasaray odigrali su bez pogodaka, 0:0.

Rezultati by SofaScore

Bayern München pobjedom je otvorio ovogodišnje natjecanje u Ligi prvaka. Na svojoj Allianz areni pobijedili su momčad Crvene zvezde sa 3:0, a strijelci su bili Kingsley Coman (34.), Robert Lewandowski (80.) i Thomas Müller (90+1.). Ivan Perišić igrao je do 66. minute za domaćine, a za to je vrijeme upisao jednu asistenciju.

Druga utakmica skupine B bila je mnogo neizvjesnija. Tottenham je na gostovanju kod grčkog Olympiakosa vodio 2:0 pogocima Harryja Kanea i Lucasa Moure (26. i 30.), a već prije poluvremena zaostatak je smanjio Daniel Podence u 44. minuti na asistenciju Mathieua Valbuene. Upravo je Valbuena u 54. minuti iz kaznenog udarca postavio konačnih 2:2 i pomrsio planove engleskoj momčadi na početku natjecanja.

U skupini C Dinamo je trenutno vodeća momčad. Pobjeda Modrih od 4:0 nad Atalantom hat-trickom Mislava Oršića i jednim pogotkom Marina Leovca uvjerljivija je od one Manchester Cityja koji je u gostima kod Shakhtara slavio s 3:0. Poveli su gosti već u 24. minuti kada je Ilkay Gundogan sjajno pronašao Riyada Mahreza koji je zabio za vodstvo Cityja. Samo 14 minuta kasnije, isti igrači zamijenili su uloge te je Gundogan doveo goste u vodstvo od 2:0. Konačan rezultat postavio je Gabriel Jesus u 76. minuti na asistenciju Kevina De Bruynea.

Skupina D donijela nam je najviše uzbudljivosti. Atletico Madrid na svom je stadionu protiv Juventusa odigrao 2:2 iako su gosti imali dva pogotka prednosti. Juan Cuadrado fantastičnim je pogotkom u rašlje u 48. minuti doveo goste u vodstvo, da bi u 65. minuti Blaise Matuidi povisio na 2:0. Stefan Savić samo pet minuta kasnije smanjio je vodstvo Talijana, da bi konačnih 2:2 u 90. minuti nakon sjajno izvedenog kornera Keirana Trippiera postavio Hector Herrera.

U drugoj utakmici skupine D, Lokomotiv iz Moskve iznenadio je momčad Bayer Leverkusena. Gosti su poveli golom Grzegorza Krychowiaka u 16. minuti, a već u 25. bilo je 1:1 nakon što je Howedes nespretno postigao autogol. Novu prednost gostima iz Rusije donio je Barinov u 37. minuti nakon velike pogreške vratara Apotekara, Hradeckog.