petak, 22.03.2019 / 16.45

Hrvatska teže od očekivanog svladala Azerbajdžan na otvaranju kvalifikacija

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom od 2:1 protiv Azerbajdžana startala je u novi kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo koje će se igrati sljedeće godine.

Teže od očekivanog, Vatreni su uspjeli svladati čvrstu momčad Azerbajdžana koju s klupe vodi hrvatski strateg Nikola Jurčević. Na punom Maksimiru gosti su prvi došli do prave velike prilike kada je Ramil Sheydaev u 15. minuti izašao sam pred Lovru Kalinića koji je uspio obraniti njegov udarac.

Šokantan početak

Isti igrač u 19. minuti je bio mnogo preciznije. Nakon jedne kontre sjurio se u kazneni prostor Hrvatske i snažno opalio, a lopta se od grede odbila u Kalinićevu mrežu. Taj pogodak malo je šokirao našu reprezentaciju koja se brzo pribrala i nastavila igrati svoju igru.

Nakon nekoliko dobrih prilika, Vatreni su izjednačili preko Borne Barišića koji se najbolje snašao u gužvi na petercu azerbajdžanskog gola nakon jednog kornera te je zakucao loptu u mrežu za 1:1, što je i bio rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Kramarić igrač odluke

U nastavku, naša pomlađena momčad neutralizirala je igru gostiju, stvarala prilike, a to im se isplatilo tek u 79. minuti kada je svoju kvalitetu po tko zna koji put pokazao Andrej Kramarić. On se oslobodio svog čuvara na lijevoj strani šesnaesterca gostiju i precizno pogodio suprotni kut vratara Kamrana Agayeva. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Hrvatska je s pobjedom od 3:1 upisala prva tri boda u ovim kvalifikacijama.

Valja istaknuti sjajnu utakmicu mladog Brune Petkovića koji je na Maksimiru debitirao za Vatrene nakon sjajnih igara u dresu zagrebačkog Dinama. Imao je i sinoć nekoliko prilika, razigravao je suigrače, čuvao loptu i pokazao da će izbornik Zlatko Dalić moći itekako računati na njega i u budućnosti.

U drugoj utakmici naše skupine Slovačka je s 2:0 svladala Mađarsku, sljedećeg protivnika Hrvatske, s kojom će Vatreni odmjeriti snage u nedjelju u Budimpešti od 18:00 sati.