utorak, 23.02.2021 / 23.40

Giroud ‘škaricama’ slomio Atletico, Bayern uvjerljiv u Rimu

Veliki posao odradili su večeras nogometaši Chelseaja i Bayerna, upisavši gostujuće pobjede nad madridskim Atleticom, odnosno Laziom. Dok je aktualni europski prvak praktički već osigurao četvrtfinale, Chelsea u London nosi minimalnu, ali golemu prednost uoči uzvrata za tri tjedna.

Giroud pogotkom sezone donio veliku prednost Londončanima

Atletico je silom prilika u Bukureštu bio domaćin Chelseaju, koji je pokazao kako je od dolaska Thomasa Tuchela u sjajnoj formi. Londonski je klub cijelim tijekom utakmice bio bolja momčad i kući odnio minimalnu, ali super važnu pobjedu od 1:0 jer u nogometnim je krugovima poznato da je protiv čvrstog Atletica daleko teže loviti rezultat.

U susretu koji se zbog pandemijskih restrikcija igrao u Rumunjskoj Chelsea je iznenađujućom lakoćom neutralizirao trenutno vodeću momčad španjolskog prvenstva, koja je od početka sezone pretrpjela tek dva poraza. Dosad ubojiti Luis Suarez bio je gotovo neprimjetan sudionik dvoboja, dok su gosti u napadačkom dijelu znatno češće prijetili i na kraju došli do pogotka.

Junak utakmice bio je francuski reprezentativac Olivier Giroud, koji je u 68. minuti postigao rijetko viđen pogodak. Nakon jedne polukontre Chelseaja sjajno se snašao i ‘škaricama’ neobranjivo pogodio desni kut Oblakova gola. Suci na terenu u prvi su mah poništili pogodak zbog sumnje u zaleđe, ali je provjera video snimke pokazala da je loptom posljednji igrao obrambeni igrač Atletica, pa je slavlje gostiju moglo započeti.

Chelsea je do kraja utakmice sačuvao prednost i ostao neporažen otkad je u klupske prostorije zakoračio Tuchel. Uzvrat u Londonu neće biti tek rutina, najbolje to zna prošlosezonska momčad Liverpoola, no prva runda otišla je na stranu engleskog kluba.

Bayern razbio Lazio u Rimu i “izvadio vizu” za četvrtfinale

Nogometašima Lazija nije pošlo za rukom doći do čuda i svladati aktualnog europskog i svjetskog klupskog prvaka. Bayern se u Rimu od prve minute pokazao kao ozbiljnija momčad, zaigrao na rezultat od samoga početka i već u prvom poluvremenu riješio sve dvojbe oko pobjednika, ali i plasmana u četvrtfinale.

Bayernu je od samog početka gotovo sve polazilo “od noge”, pa je do vodstva došao već u devetoj minuti utakmice preko Roberta Lewandowskog. Sjajnom Poljaku bio je to 72. pogodak u Ligi prvaka, čime je na vječnoj ljestvici zauzeo treće mjesto i pretekao Realovu legendu Raula.

Hansi Flick je u ovoj utakmici prigodu od prve minute dao mladom, 17-godišnjem Englezu Jamalu Musiali, koji je u 24. minuti susreta udvostručio prednost gostiju i ujedno postao najmlađi engleski strijelac u povijesti ovoga natjecanja.

Da je priča o putniku u četvrtfinale završena potvrdio je tri minute prije odmora Leroy Sane, a zatim početkom nastavka autogolom Francesca Ascerbija minhenski je sastav došao do prednosti od čak četiri pogotka.

Kakvu-takvu utjehu talijanskom prvoligašu donio je Joaquin Correa, koji je solo akcijom u 49. minuti ublažio poraz Lazija i postavio konačnih 1:4.