utorak, 12.03.2019 / 22.58

Fantastični Ronaldo hat-trickom odveo Juventus u četvrtfinale!

Juventus je napravio pravi pothvat i nadoknadio dva gola zaostatka protiv Atletico Madrida, a glavni junak momčadi iz Torina bio je Portugalac Cristano Ronaldo koji je postigao hat-trick!

Trener Juventusa Massimiliano Allegri nije imao što oklijevati te je na teren poslao svoju najjaču momčad, isto kao i gostujući strateg Diego Simeone. Ali Talijani su od prve minute zagospodarili terenom i pokazali da će ovo biti drugačija utakmica nego ona u Madridu.

VAR ponovno u pogonu

A mreža se zatresla već u četvrtoj minuti. Nakon kornera Juventusa lopta se nekoliko puta odbijala od igrača ovje momčadi, na nju je naletio Giorgio Chiellini i zakucao je u mrežu. No glavni sudac utakmice Bjorn Kuipers poništio je gol zbog prekršaja Cristiana Ronalda nad vratarom Atletica, Janom Oblakom. Suci u videosobi pregledavali su snimku i čini se opravdano poništili gol talijanskog stopera.

Igrače Juventusa to nije pokolebalo te su i dalje nastavili s pritiskom, a to im se isplatilo u 27. minuti. Federico Bernardeschi sjajno je nabacio loptu pred gol Atletica, a na nju je natrčao Ronaldo i zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Blijedi Atletico

Talijani su nastavili pritiskati, a dva je puta opasno prijetio raspoloženi Bernardeschi, ali njegovi su pokušaji odlazili preko gola. S druge strane, igrači Atletica nisu pokazali mnogo, čekali su svoju priliku iz kontre, ali u prvom dijelu nisu pokazali ni djelić igre iz Madrida. Pred kraj poluvremena još su udarcima zaprijetili Ronaldo i Chiellini, ali Oblak je bio spreman.

Jedina prava prilika Atletica bila je ona Alvara Morate kada je glavom pucao preko gola Wojciecha Szczesnyja, a na to smo morali čekati čak do druge minute sudačke nadoknade.

Sat Kuipersu dojavio pogodak

Tek što smo krenuli u drugo poluvrijeme, Portugalac Ronaldo pokazao je zašto je igrač za velike stvari. U 49. minuti Joao Cancelo ubacio je loptu pred gola Atletica gdje je Ronaldo okružen dvojicom skočio najviše i uputio udarac glavom. Oblak je njegov udarac obranio, ali sudac Kuipers puhnuo je u svoju zviždaljku, zaustavio igru i pokazao na centar. Njegov sat dojavio mu je da je lopta zapravo prešla gol liniju i Juventus je poveo s 2:0.

Igra se nakon toga malo primirila, vidjeli smo pokoju priliku talijanskih igrača, ali igrača Atletica kao da nije bilo na terenu. Nisu kreirali akcije, držali posjed niti činili bilo što da se barem nađu u nekoj izglednoj prilici. Djelovali su kao su došli na utakmicu s ogromnim zaostatkom kojeg ne mogu nadoknaditi, a ne s prednošću od dva pogotka.

Hat-trick za heroja Torina

U 80. minuti Allegri je iz igre izveo Marija Mandžukića, a u igru je ušao mladi Moise Kean. I samo nekoliko minuta kasnije našao se u sjajnoj prilici, jedan na jedan  vratarom Atletica, ali pucao je pored vrata.

I onda je stigla 85. minuta i trenutak odluke. Bernardeschi se sjurio u kazneni prostor Madriđana, zavrnuo prema sredini i taman kada se spremao uputiti udarac, Angel Correa ga je lagano dotaknuo, ovaj je pao i Kuipers je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo, a tko drugi nego Ronaldo, i sigurno zatresao mrežu za 3:0 i prolazak Juventusa u četvrtfinale Lige prvaka.

Gosti su pokazali blijedu igru, bez neke želje i volje da ugroze gol protivnika. To je na kraju pokazala i statistika - Madriđani nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata Juventusa. Naravno, to ne umanjuje sjajnu predstavu Talijana koji su odigrali hrabro, s više želje i htijenja i zasluženo prolaze u četvrtfinale.