srijeda, 13.02.2019 / 23.40

Tottenham uvjerljiv protiv Borussije, Vertonghen junak Pijetlova

U prvom dvoboju osmine finala između domaćeg Tottenhama i Borussije Dortmund, momčad Mauricija Pochettina pobijedila je sa 3:0.

Navijači londonske momčad imaju mnogo razloga za zadovoljstvo nakon prvih 90 minuta igre protiv trenutno vodeće momčadi njemačke Bundeslige. Prvo poluvrijeme bilo je dosta čvrsto s nekoliko prilika na svakoj strani, ali lopte su odlazile pokraj gola ili su ih Hugo Lloris i Roman Burki uspjeli zaustaviti.

Spursi raspucani u nastavku

Tek što se krenulo u nastavak, Tottenham je došao do vodstva. Igrala se 47. minuta kada je belgijski branič Jan Vertonghen sjajnim ubačajem pronašao Heung-min Sona koji je ostao zaboravljen i usamljen na pet metara od Burkijevog gola i nije imao težak zadatak poentirati za vodstvo Tottenhama.

Londonska momčad nastavila je s dobrom igrom i u nastavku utakmice, a to im se vratilo pred sam kraj utakmice. Serge Aurier  u 86. minuti savršenom je loptom pronašao Vertonghena koji je pobjegao njemačkoj obrani i osim asistencije, kraj svog imena dodao i pogodak.

Konačan rezultat i velikih 3:0 postavio je Fernando Llorente četiri minute prije kraja nakon kornera kojeg je izveo Christian Eriksen.

U Dortmundu moraju poraditi na obrani

Bez prve dvije zvijezde momčadi, Harryja Kanea i Dele Allija, Spursi su uspjeli ostvariti veliku prednost uoči uzvrata u Dortmundu. I ne samo to, navijače engleske momčadi može veseliti i činjenica da su njihovi ljubimci odigrali vrlo dobru, napadačku utakmicu koja im daje za pravo nadati se prolasku u četvrtfinale.

Što se tiče Borussije, ona je također pokazala solidnu i napadačku igru, ali obrana je kod sva tri gola ispala vrlo lako i to je segment igre na kojem će morati poraditi uoči uzvrata ako žele zadržati bilo kakvu nadu za prolazak.

Pochettino oduševljen predstavom svojih igrača

Mauricio Pochettino bio je pun hvale za svog ofenzivca Sona, ali i cjeli momčad: "Osjećam se ponosno, moji igrači su heroji. Ovo je ogromna pobjeda za nas i svi igrači zaslužuju samo pohvale. Bila je to fantastična predstava. Valja napomenuti i da smo igrali s danom odmora manje nego protivnik, mislim da su dečki sada zaradili nekoliko slobodnih dana."

Lucien Favre nije imao previše razloga za zadovoljstvo nakon utakmice: "Igrali smo dobro u prvom dijelu i imalo smo nekoliko izglednih prilika. Dobro smo se branili i igrali prema naprijed. Zabrljali smo već na početku drugog poluvremena. Izgubili smo loptu i odmah nakon ubačaja oni su postigli pogodak. To je bio naš poklon. Kada smo primili i drugi pogodak, bilo je teško zadržati loptu i stvarati šanse."