utorak, 05.03.2019 / 23.44

Tottenham još jednom pobijedio Borussiju i ušao u četvrtfinale

Igrača londonskog Tottenhama pobijedili su Borussiju Dortmund i u uzvratnom susretu, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Harry Kane u 49. minuti.

Spursi su pitanje prolaska riješili praktički već u prvom susretu kada su u Londonu slavili s 3:0 i ovdje im je bio dovoljan i jedan pogodak da potvrde svoj prolazak, što im je na kraju i pošlo za rukom.

Uvjerljiv prvi dio Borussije

Ali nije se činilo da će tako biti nakon prvog poluvremena. Igrači Dortmunda imali su čak 70% posjed lopte nakon prvog poluvremena i 12 udarac prema golu Tottenhama, ali nisu uspjeli probiti odlično raspoloženog Huga Llorisa.

Pokušavali su Mario Götze, Julian Weigl i Jadon Sancho, ali francuski reprezentativni vratar svaki je put izašao kao pobjednik. Jedinu priliku Tottenhama u prvom dijelu propustio je Heung-min Son kada je u 31. minuti izašao sam pred Romana Burkija, ali i pucao pored gola.

Kane neumoljiv

Sve te promašaje domaće momčadi naplatio je Harry Kane u 49. minuti. Odličnom loptom pronašao ga je Moussa Sissoko, a ubojiti engleski napadač nije oklijevao te je snažno potegnuo i zabio pored Burkija.

Posjed Borussije nešto je pao u drugom poluvremenu, ali i dalje su igrači Luciena Favrea bili nadmoćniji. Na njihovu žalost, nisu uspjeli postići niti počasni pogodak, a 0:1 bio je i konačan rezultat utakmice.

Tottenham sada s nestrpljenjem može čekati ždrijeb četvrtfinala koji je na rasporedu sljedećeg petka. Londonska momčad posljednji je put tako daleko dogurala 2011. godine. Dodajmo i kako je ovo Kaneu bio 24. pogodak u europskim natjecanjima te je tako postao prvi klupski strijelac u europskim natjecanjima.

"Moramo biti ponosni"

Mauricio Pochettino bio je zadovoljan nakon utakmice: "U četvrtfinalu smo i jako sam sretan zbog igrača i navijača. Ovo je vrlo važna pobjeda. Lloris je bio odličan, dopustili smo im više prilika nego što smo očekivali, ali to je nogomet. Nakon poraza u prvoj utakmici Borussija nije imala što za izgubiti. Moramo biti ponosni, ali i izvući brojne pouke iz ove teške utakmice."

Lucien Favre, s druge strane, pokušao je izvući što više pozitivnih zaključaka iz ove utakmice: "Sve u svemu, bio je to vrlo dobar meč i mogli smo vidjeti mnogo toga dobroga u prvom poluvremenu. Izgubili smo 1:0, ali priliku za četvrtfinale propustili smo već u prvoj utakmici. Za mene, samo je jedna momčad bila na travnjaku u prvom dijelu i moramo nastaviti igrati tako."