četvrtak, 20.09.2018 / 10.54

Real u obranu titule krenuo slavljem nad Romom, Ronaldo pocrvenio u debiju za Juventus

Drugog dana prvog kola UEFA-ine Lige prvaka za sezonu 2018./19. gledali smo nekoliko sjajnih dvoboja. Postignuto je 24 pogotka, 3 po susretu., a čak su u u četiri susreta slavili gosti.

Nakon što su se gledatelji u utorak morali priviknuti na nove UEFA-ine termine odigravanja Lige Prvaka, od 18:55 jučer su nas čekale dvije utakmice. U grupi F Shakhtar je dočekao Hoffenheim, dok je u skupini E Ajax bio domaćin grčkom AEK-u. Ukrajinci su očekivali pobjedu protiv debitanata iz Njemačke, ali talentirana družina koju s klupe vodi perspektivni Julian Nagelsman, a na terenu je među glavnima naš Andrej Kramarić povela je u Harkivu preko Floriana Grillitscha već u šestoj minuti. Shakhtar je izjednačio preko Ismailyja, ali je prednost njemačkom predstavniku donio Havard Nordtveit udarcem glavom nakon kornera koji je izveo upravo naš Kramarić. Konačnih 2:2 postavio je Maycon devet minuta prije kraja. Ajax je rutinski 3:0 svladao AEK. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, dvaput je strijelac bio Nicolas Tagliafico, a jedan je pogodak dodao Donny van de Beek. Naš Marko Livaja nije nastupio za Grke jer odrađuje kaznu crvenog kartona iz kvalifikacija.

Real uvjerljiv protiv Rome, Juve bolji od Valencije u utakmici s tri penala

Aktualni prvaci Europe, madridski Real, u novu su sezonu startali 3:0 slavljem nad Romom u derbiju dana. Za Kraljeve su zabijali Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Isco je u zadnjoj minuti poluvremena sjajno iz slobodnjaka prebacio zid, dok je Velšanin poentirao nakon odlične asistencije našeg Luke Modrića. Diazov gol također je bio sjajan, udarac desnom nogom u suprotne rašlje čime je počeo opravdavati nošenje Realove sedmice na leđima, nakon što je osam godina krasila dres Cristiana Ronalda. Upravo veliki Portugalac neće, bar iz osobne perspektive, pamtiti po dobrom debi za Juventus u Ligi prvaka. Cristiano je pocrvenio nakon naguravanja u šesnaestercu Valencije u 29. minuti, ali Zebre su i bez njega našle put do pobjede. Na Mestalli ih je do 2:0 iz dva penala vodio Miralem Pjanić. Vrijedi spomenuti da su i domaćini u sudačkoj nadoknadi imali jedanaesterac, ali je Wojciech Szczesny obranio udarac Daniela Pareja. U istoj skupini H Manchester United je nâ krilima Paula Pogbe s 3:0 bio bolji u gostima kod Young Boysa. Francuz je postigao dva gola, te je asistirao sunarodnjaku Anthonyju Martialu za treći gol Crvenih Vragova.

Rezultati by SofaScore

Vlašić strijelac i asistent za CSKA, Lyon iznenadio City

U grupi G u kojoj se nalazi i Real, naš je Nikola Vlašić za svojim CSKA iz Moskve gostovao kod Viktorije iz Plzena. Česi su vodili na poluvremenu 2:0 golovima Michaela Krmencika, ali upravo je preko našeg Vlašića CSKA uspio stići do vrijednog boda. Prvo je Nikola asistirao Fedoru Chalovu za smanjenje vodstva, da bi zatim u nadoknadi iz penala rutinski pogodio za konačnih 2:2. Bayern je u Lisabonu s 2:0 bio bolji od Benfice u grupi E. Robert Lewandowski načeo je domaćine, da bi pobjedu potvrdio Portugalac Renato Sanches u drugom poluvremenu. Iznenađenje dana priredio je Lyon slavljem u Manchesteru kod Cityja. Francuzi su poveli 2:0 golovima Maxwel Corneta i Nabila Fekira. Nadu je Građanima probudio Bernardo Silva sredinom nastavka, ali ostalo je 2:1.