srijeda, 31.07.2019 / 13.44

PSV ostao bez Lige prvaka, Ferencvaros izborio ogled s Dinamom

Osim Dinamova ogleda s gruzijskim Saburtalom, sinoć je na rasporedu bilo još šest utakmica drugog pretkola Lige prvaka. U najzanimljivijem ogledu PSV Eindhoven je porazom u Baselu ispao iz daljnjeg natjecanja, Olympiakos je napunio mrežu Plzena, a Ferencvaros na Malti izborio susret s Dinamom u sljedećem pretkolu.

Nakon poraza od 3:2 u Eindhovenu prije tjedan dana, nogometaši Basela uspjeli su pred svojim navijačima svladati PSV s 2:1 i izboriti prolaz u treće pretkolo. Nizozemskom doprvaku, koji se veći dio prošle sezone ravnopravno nosio sa sjajnim Ajaxom, ostaje tek utjeha da će natjecanje nastaviti u pretkolu Europske lige.

Nizozemske ambicije presjekao je rani pogodak domaćina već u osmoj minuti, Eray Cümart bio je strijelac za Basel. Imali su gosti svoje prigode i u 23. minuti preko Brume došli do izjednačenja i rezultata koji bi im na kraju nosio prolaz. Ipak, u 68. minuti Ricky van Wolfswinkel je donio novu prednost švicarskoj momčadi i Basel se zahvaljujući dvama pogocima u gostima plasirao u treće pretkolo, gdje ga čeka austrijski LASK.

Mađarski prvak Ferencvaros imao je neočekivanih problema u ogledu s malteškom Vallettom. Nakon što su u prvom susretu pred svojim navijačima slavili s 3:1, u uzvratu su prvi do pogotka došli Maltežani. U 27. minuti pogodio je Mario Fontanella, pa se Valletta u tom trenutku našla na pogodak do trećeg pretkola. Ipak, Mađari su pola sata prije kraja utakmice poravnali preko Tokmaca Chola Nguena i s ukupnih 4:2 izborili prolaz i susret s Dinamom 6. kolovoza.

Nakon remija bez pogodaka u Poljskoj prije tjedan dana grčki Olympiakos pred svojim je navijačima do vrha napunio mrežu Plzena. Sva četiri pogotka u Pireju pala su u drugom poluvremenu, dvaput je pogađao Guillherme, a po jednom Guerrero i Ruben Semedo. Olympiakosa u trećem pretkolu očekuju ogledi protiv turskog Medipol Basaksehira.

Napeto je bilo u Izraelu, gdje je rumunjski Cluj donio minimalnu prednost iz prve utakmice. Maccabi je preko Blackmana već u 15. minuti vratio stvari na početak, ali ih je četiri minute kasnije presjekao jedanaesterac gostiju, kojeg je realizirao Culio. Do potpunog preokreta Cluj je došao neposredno prije odmora, Rondon je povisio na 2:1 i već tada je bilo jasno da će Maccabi teško do prolaza. Početkom nastavka uspjeli su izjednačiti preko Cohena, no konačan ishod ostao je 2:2.

Estonski Kalju pokazao se nedoraslim protivnikom za Celtic. Škoti su u prvoj utakmici slavili s visokih 5:0 i profesionalno odradili posao u uzvratu. Bilo je 2:0, a pogotke su postigli Kulinitš (autogol) i Šved. Celtica u sljedećem pretkolu čeka rumunjski Cluj.

Vrlo uvjerljiv bio je i ciparski Apoel protiv crnogorske Sutjeske. Nakon pobjede u gostima od 1:0, Ciprani su s visokih 3:0 osigurali treće pretkolo, a junak utakmice bio je srpski nogometaš Andrija Pavlović koji je postigao sva tri pogotka za domaćine.

Večeras se igraju preostali ogledi drugog pretkola Lige prvaka.