četvrtak, 07.03.2019 / 00.20

Porto u produžetku do pobjede i plasmana u četvrtfinale

Nogometaši Porta uspjeli su u regularnom tijeku utakmice nadoknaditi zaostatak iz Rima, a zatim u drugom produžetku, samo tri minute prije lutrije kaznenih udaraca doći do trećeg pogotka i prolaza među osam najboljih. Baš kao i u Parizu u ogledu PSG-a i Manchester Uniteda, i ovaj je susret odlučen iz jedanaesterca dosuđenog nakon pregleda video snimke.

Porto je izborio prolaz u četvrtfinale nakon teške i iscrpljujuće bitke s gostima iz Rima koja je trajala punih 120 minuta. Domaćinu je nešto manje od sat vremena trebalo da izjednači rezultat iz prve utakmice, a potom je susret otišao u produžetke. Portugalska momčad imala je više od 30 udaraca prema vratima Rome i posjed lopte značajno u svoju korist, no konačnu im je pobjedu donio jedanaesterac dosuđen nakon još jedne intervencije VAR-a.

Domaći su od samog početka odlučno krenuli po vodeći pogodak koji bi im zajamčio prolaz, s obzirom da su u prvom susretu uspjeli postići pogodak u gostima. U samo desetak minuta dvaput je prijetio Alex Telles, ali bez konkretnog uspjeha. Talijanski sastav čuvao je svoju mrežu do 26. minute kada je Moussa Marega asistirao za Tiquinha Soaresa i vodstvo domaćina.

Dotad prilično bezopasna Roma deset minuta kasnije ipak se vratila u igru. U kaznenom prostoru domaćina srušen je Diego Perotti, turski sudac Cuneyt Cakir pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Daniele De Rossi, vrativši time rimsku momčad u igru.

Nakon odmora Porto je ponovno krenuo u potragu za pogotkom i već u sedmoj minuti nastavka do njega i stigao. Jesus Corona je asistirao Maregi za novo vodstvo Porta i potpuni egal koji je potrajao do kraja regularnog tijeka. Susret je ušao u produžetke i kada se činilo da će putnika u četvrtfinale odlučiti udarci s bijele točke, odlučio ga je - udarac s bijele točke.

Naime, tri minute prije isteka drugog produžetka Alessandro Florenzi je povukao Fernanda, video suci signalizirali Cakiru da provjeri snimku, a on nakon konzultacije s VAR-om dosudio kazneni udarac. Loptu je uzeo Telles i poslao je u mrežu za konačnih 3:1 i plasman portugalskog sastava u četvrtfinale.