utorak, 16.04.2019 / 23.37

Messi se poigrao s Unitedom i odveo Barcu u polufinale Lige prvaka

Barcelona je dominirala u prvoj utakmici protiv Manchester Uniteda i bilo je za očekivati da će na svom terenu dovršiti posao bez nekih većih problema, što su igrači Ernestea Valverdea i učinili pobjedivši 3:0.

Uzbuđenja na početku

Utakmica između Barcelone i Manchester Uniteda donijela nam je mnogo uzbuđenja već na samom početku. Marcus Rashford umalo je šokirao Camp Nou već u prvoj minuti jer je njegov fantastičan pokušaj odsjeo na gredi gola Barce.

Samo desetak minuta kasnije, novo uzbuđenje. Chris Smalling bio je neoprezan u svom šesnaestercu i srušio je našeg Ivana Rakitića, a sudac Felix Brych pokazao je na bijelu točku. Ali nakon pregleda videosnimke, odluku je ipak promijenio i Katalonci nisu dobili priliku povesti iz kaznenog udarca.

Messijev blitzkrieg

Ali zato imaju Lionela Messija. Čudesni Argentinac oduzeo je loptu Ashleyju Youngu i krenuo prema golu Uniteda. Na putu je posramio Freda proguravši mu loptu kroz noge, a kada je došao do ruba kaznenog prostora i odapeo ljevicom, odmah se znalo da ta lopta ide u mrežu i ni da sjajni David De Gea tu ne može ništa. U 16. minuti na semaforu je stajalo 1:0 za Barcelonu.

I nije prošlo mnogo vremena do novog pogotka, ali strijelac je ostao isti. Messi se sada našao gotovo na istom mjestu, ali loptu je zavrnuo na svoju slabiju, desnu nogu. Pucao je slabo, ali lopta je nekako prošla ispod De Gee i završila u mreži za 2:0.

Pred kraj prvog dijela španjolski vratar iskupio se djelomično za lošu reakciju iz 20. minute kada je s gol linije fantastično izvukao pokušaj Sergija Roberta.

Coutinho potvrdio uvjerljivu pobjedu

Na novi se pogodak moralo čekati do 61. minute. Philippe Coutinho dobio je loptu na nekih 25 metara od gola, snažno odapeo i smjestio loptu neobranjivo iza De Gee za velikih i nedostižnih 3:0.

Messi je imao i dobru priliku za hat-trick samo nekoliko trenutaka nakon trećeg gola, ali njegov pokušaj škaricama otišao je za malo pored gola Uniteda. Igrači Ole Gunnara Solskjaera nisu potpuno pali duhom, pokušavali su dođi barem do oproštajnog pogotka, a najbliže tome bili su u 79. minuti kada je sjajno potegnuo Jesse Lingard, ali njegov je udarac otišao za malo pored gola.

Barca izgleda uvjerljivo

Valja izdvojiti i pokušaj Luisa Suareza u 89. minuti kada je lobom pokušao prevariti De Geu i odličnu obranu Marc Andre ter Stegena koji se samo nekoliko trenutaka kasnije bacio poput mačke i izvukao iz gola pokušaj Alexisa Sancheza. Pokušao je Messi još jednom u sudačkoj nadoknadi, ali Španjolac na vratima Uniteda nije se dao iznenaditi te je konačan rezultat ostao 3:0.

Messi je još jednom dokazao da je izvanserijski igrač, poigravao se protivničkim igračima, s lakoćom dolazio u prilike i ostao jedan gol kratak od hat-tricka. Tko god sljedeći stane na put do finala ovako snažnoj Barceloni, morat će se dobro potruditi i posložiti svoje redove za pozitivan rezultat.

Valverde: 'Neću se ispričavati protivnicima'

Plasman u polufinale Lige prvaka ovako je komentirao trener Barce, Ernesto Valverde: "Uzbuđeni smo jer je prošlo neko vrijeme otkako smo bili u polufinalu, a sada želimo finale. Imamo samopouzdanja, ali znamo da nas loših pet minuta može izbaciti iz natjecanja", rekao je Valverde, a potom se osvrnuo i Lea Messija koji je svojom magijom uvelikao doprinio ovoj pobjedi: "Odigrao je odličnu utakmicu i njegovi su pogoci promijenili tijek utakmice. Nemam se namjeru ispričavati našim protivnicima jer mi imamo Messija, a oni ne."

Ole Gunnar Solskjaer svjestan je da je katalonska momčad večeras bila bolja i zasluženo prošla dalje: "Trebamo se ugledati u Barcelonu. Nekoliko su razina iznad nas i to su pokazali. Na nama je da naporno radimo kako bismo ih dostigli u budućnosti i to nam je cilj učiniti ako želimo klubu vratiti stari sjaj. Za početak, potrebno je osigurati da ovakve utakmice igramo i sljedeće sezone i učinit ćemo sve da ostvarimo plasman u Ligu prvaka i sljedeće sezone."