srijeda, 20.02.2019 / 23.45

Manchester City s desetoricom do velikog preokreta u Gelsenkirchenu

U susretu prebogatom zanimljivostima, kontroverzama i preokretima Manchester City je izborio vrijednu pobjedu i gotovo osigurao prolaz u osminu finala. Premda su gosti pet minuta prije kraja bili pred porazom, dvama pogocima u završnih pet minuta došli su do preokreta i pobjede od 3:2.

Manchester City je u susret sa Schalkeom ušao kao izraziti favorit i ranim je pogotkom nagovijestio očekivan ishod, no gosti su iz dva kaznena udarca već do poluvremena došli do preokreta. City je u nastavku zbog crvenog kartona ostao bez Nicolasa Otamendija, no usprkos brojčanom hendikepu u silno uzbudljivoj završnici došli su do čitavog plijena.

Gosti iz Manchestera autoritativno su otvorili utakmicu i već u 18. minuti pogotkom Sergija Aguera došli do vodećeg pogotka. Posjed lopte u prvih je pola sata bio nadmoćno na strani Cityja, čak 70 posto, i malo tko je mogao predvidjeti zbivanja koja su uslijedila do odmora.

Nema sumnje da će se narednih dana ponovno pričati o VAR-u, jer u završnici prvoga dijela glavni sudac utakmice Carlos Del Cerro Grande u dva je navrata zatražio pomoć tehnologije i u oba pokazao na bijelu točku u korist domaćina. Prvo je sedam minuta prije kraja igranje rukom Otamendija kaznio najstrožom kaznom, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela istom sankcijom kaznio prekršaj Fernandinha na Salifu Saneu. Oba jedanaesterca sigurno je izveo Nabil Bentaleb i Schalkeu donio neočekivanu prednost.

Dionice Cityja dodatno su pale u 68. minuti, kada je drugi žuti karton zaradio Otamendi, a City ostao s desetoricom hvatati rezultatski zaostatak. Reagirao je Pep Guardiola, u igru ubacio Leroya Sanéa, a ovaj mu se odužio prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Konačan udarac City je svom domaćinu zadao u posljednjoj minuti. Nakon duge lopte Edersona obrani Schalkea pobjegao je Raheem Sterling i iz neposredne blizine svladao nemoćnog Ralfa Fährmanna. Schalkeu će u uzvratu na Etihadu trebati pobjeda s dva pogotka prednosti, što se u ovom trenutku i iz ove perspektive čini nemogućom misijom. S druge strane, City je i dalje u utrci na sva četiri kolosijeka i ima svako pravo nadati se žetvi trofeja na kraju sezone.

Pep Guardiola, trener Manchester Cityja: "Ovo je sjajan rezultat. Poklonili smo im dva jedanaesterca, poklonili smo im i crveni karton i u ovakvom natjecanju takve se stvari kažnjavaju. Još uvijek nismo spremni za najveće rezultate u završnici ovog natjecanja, ali rezultat je dobar. Premda smo lako gubili lopte,  što se u Ligi prvaka ne smije raditi, igrali smo solidno. Jesu li bili jedanaesterci? Mislim da jesu, vjerujem video tehnologiji. Ponekad znam prigovoriti, ali ovaj put nemam što reći, u oba slučaja bili su kazneni udarci. Na kraju, odigrali smo s karakterom, ali ništa nije završeno. Liga prvaka je nešto sasvim drugo."

Domenico Tedesco, trener Schalkea: "Naravno da smo razočarani rezultatom, zaslužili smo više. Možda i prvi put ove sezone malo nas je pomazila i sreća u prvom poluvremenu. Znali smo da ćemo u nastavku biti pod pritiskom, ali traljavo smo griješili i dopuštali im kontra napade. Srce mi se slama kako smo primili dva pogotka u završnici."