utorak, 09.04.2019 / 22.42

Liverpool ukrotio Porto i slavio golovima Firmina i Keite

Liverpool je u prvoj utakmici četvrtfinala UEFA Lige prvaka ugostio Porto na svom Anfieldu i slavio rezultatom 2:0.

Rano vodstvo Redsa

Utakmica je počela idealno za momčad Jürgena Kloppa jer su Redsi poveli već u 5. minuti. James Milner odigrao je sjajnu loptu na lijevo krilo prema Sadiju Maneu koji ju ubacio u kazneni prostor Porta. Roberto Firmino ju je primirio i gurno na udarac Nabyju Keiti. Lopta je na putu do gola Ikera Casillasa promijenila smjer zapevši za igrača Porta i odsjela u mreži Portugalaca za 1:0.

Prilike su se nastavile stvarati na obje strane, a veliku je propustio Mohamed Salah u 22. minuti. Odlično je iskoristio nesporazum između veznog reda i obrane Porta, sjurio se sam prema golu Casillasa, ali potom pucao pored gola iz stopostotne prilike.

Sadržajan prvi dio

No zato je u 26. minuti Firmino bio nepogrešiv. Doduše, nije niti imao pretjerano težak zadatak. Trent Alexander-Arnold odigrao je sjajnu loptu na peterac nakon kombinacije s kapetanom Jordanom Hendersonom, a Firmino nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu za 2:0.

I Portugalci su imali svoje prilike, uglavnom preko Mousse Marege koji se našao u dvije sjajne prilike nakon pola sata igre, ali Allison Becker na golu Liverpoola izašao je kao pobjednik u oba slučaja. U 31. minutu dogodila se i sporna situacija kada je Becker nespretno skrenuo loptu na ruku na Alexandera-Trenta u svom kaznenom prostoru.

Nakon intervencije VAR-a, sudac Lahoz pokazao je da se igra normalno nastavi i Porto nije dobio priliku smanjiti rezultat iz jedanaesterca. Opravdana odluka španjolskog suca jer lopta nije putovala prema golu Liverpoola, a i obrambeni igrač Redsa nije je imao gdje maknuti.

Maregini pokušaji, Liverpoolova pobjeda

Liverpool je i drugo poluvrijeme otvorio kao i prvo, ranim golom. Ovog puta loptu je u mrežu Porta zakucao Mane, ali njegov je gol poništen zbog zaleđa. Dominacija Redsa nakon toga je malo splasnula i Porto je uspio doći do nekog izražaja, ali ne i do izražajnijih prilika. Ubrzo je VAR još jednom bio u akciji, ovog puta zbog navodnog igranja rukom hrvatskog braniča Dejana Lovrena, koji je za Liverpool odigrao cijelu utakmicu. Kao i u prvoj situaciji, sudac Lahoz nije imao povoda pokazati na bijelu točku.

Jedina konstantna prijetnja vratima Liverpoola bio je napadač Porta Marega, ali njegovi su udarci odlazili pored gola ili ih je Becker sve uspio obraniti. Do kraja utakmice nije bilo većih prigoda ni na jednoj strani i Liverpool u Portugal putuje s lijepom zalihom od dva gola prednosti.