četvrtak, 18.04.2019 / 00.12

Liverpool rutinski odradio posao u Portugalu

Nogometaši Liverpoola rutinski su i bez većih potresa odradili uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka s Portom. Nakon što su iz Engleske donijeli dva pogotka prednosti, Redsi su večeras bili još uvjerljiviji i izborili pobjedu od 4:1.

Malo je onih koji su vjerovali da Porto u uzvratu s Liverpoolom može do velikog podviga i plasmana u svoje prvo polufinale otkad su s Joseom Mourinhom na kormilu došli do naslova prvaka Europe. Ovoga puta nisu došli ni blizu, jer Liverpool je upisao još jednu visoku pobjedu i s ukupnih 6:1 opravdao ulogu velikog favorita.

Nije Porto bio bez prigode. Dok je nada u prolaz i preokret još tinjala, složio je portugalski sastav i nekoliko izglednih situacija pred vratima gostiju, iskoristivši nešto inertniji ulazak Liverpoola u utakmicu. Domaći su mogli povesti već u prvoj minuti preko Jesusa Corone, a napromašivao se i Moussa Marega u nekoliko izglednih situacija, no kada je Liverpool pronašao svoju igru, povratka više nije bilo.

Igrala se 26. minuta kada je Mohammed Salah asistencijom pronašao Sadia Manea, a ovaj iz neposredne blizine loptu skrenuo u mrežu domaćina. Uslijedila je provjera snimke zbog mogućeg Saneovog zaleđa, no VAR je potvrdio regularnost pogotka i Liverpool je došao do velike, nedostižne prednosti.

S pogotkom gostiju iščezla je i posljednja nada domaćina da mogu do povoljnog rezultata, pa su i prilike pred vratima Alissona bile sve rjeđe. Liverpool je pak u drugo poluvremenu ubacio u brzinu više i došao do još tri pogotka i uvjerljivog trijumfa. Prvo je Salah u 65. minuti kapitalizirao sjajnu kontru gostiju, a nakon što je Eder Militao tri minute kasnije postigao pogodak utjehe za Porto, u strijelce su se pogocima glavom upisali Roberto Firmino i Virgil Van Dijk.

Momčad Jürgena Kloppa zaigrat će tako i drugu uzastopnu sezonu u polufinalu Lige prvaka, gdje ih nakon najlakšeg protivnika u ždrijebu čeka vjerojatno najteži. Žele li ponoviti prošlosezonski plsaman u finale, morat će to učiniti preko Barcelone i nezaustavljivog Lionela Messija.

Jürgen Klopp, trener Liverpoola: "Ove godine smo odigrali bolje nego prošle. Znali smo da će ovdje biti svega i tako je i bilo. U drugom poluvremenu Porto je ipak izgubio energiju i mogli smo kontrolirati utakmicu i postići pogotke. Sada smo iskusniji, to je jasno, bila je teška utakmica, ali idemo u polufinale. Bit će to moj prvi ogled s Barcelonom, ne brojimo li prijateljske utakmice. Veselim se tome."