srijeda, 24.10.2018 / 11.11

Kramarić junak, Ronaldo se vratio na Old Trafford, a skupine poprimaju svoj oblik

Prvi dan trećeg kola Lige prvaka nam je donio neke uistinu zanimljive susrete, a neke priče konačno poprimaju oblik te se pobjednici udaljavaju od gubitnika. Osim Jose Mourinha, on je uvijek tu negdje između.

Grupa E - Bayern izlazi iz krize?

Gostovanje u Ateni je Bayernu bila savršena prilika da se malo trzne iz krize koja ga potresa u posljednje vrijeme. Momčad Nike Kovača je izborila laku pobjedu. U samo dvije minute su riješili pitanje pobjednika na krilima Javija Martineza (61. minuta) i Roberta Lewandowvskog (63. minuta).

Jedan pogled na statistiku na kraju utakmice odaje sve što morate znate o utakmici. Bayern je imao loptu 67 posto vremena, a uputili su 19 udaraca od čega 7 u okvir gola.

Bayern je na vrhu skupine, zajedno s Ajaxom - s kojim dijele isti broj bodova i identičnu gol razliku.

Pritisak na bivšeg hrvatskog izbornika će biti nešto manji nakon bundesligaške pobjede nad Wolfsburgom i osvojena tri boda u Ateni.

50 tisuća ljudi svjedočilo pobjedi Ajaxa nad Benficom u posljednjim trenucima utakmice

Noussai Mazraoui je zabio gol u posljednjim trenucima utakmice te tako razveselio čitavu Johan Cruyff Arenu. Benfica je imala nekoliko izglednih prilika koje nisu realizirali i priliku za iskupljenje protiv istog protivnika će dobiti u Lisabonu 7. studenog. Benfica je trenutno na trećem mjestu skupine, ali još ima vremena za neke velike bodove kako bi išla dalje u ovom natjecanju.

Grupa F - Manchester City lako do bodova u Ukrajini

Pep Guardiola je na kraju utakmice izgledao iznimno zadovoljno. Svako gostovanje na istoku Europe je teško za zapadnjačke klubove (pitajte Dinamo), ali je Manchester City bez previše muke riješio pitanje pobjednika. Volej Davida Silve je donio vodstvo Građanima, a nakon toga je i asistirao Aymericu Laporteu za povećanje vodstva. Silva je također zabio za treći gol, ali ovaj puta je to bio Bernardo Silva.

Shakhtar jednostavno nije imao šanse - City je djelovao uigranije, Kevin de Bruyne se vratio u momčad nakon ozljede koljena i ni u jednom trenutku nije izgledao kao donedavno onesposobljeni igrač, a Shakhtaru su nedostajali ključni kreatori igre - Taison i Marlos.

Guardiolina momčad je bila pod pritiskom nakon poraza od Lyona u prvom kolu Lige prvaka, ali sada kontroliraju vlastitu sudbinu nakon veličanstvene izvedbe u Kharkivu - mjestu u kojem Shakhtar igra domaće utakmice jer su pobjegli iz ukrajinske ratne zone.

Ljepotica kola u Hoffenheimu, Kramarić junak

Lyon je poveo preko Bertranda Traorea u 26. minuti utakmice, ali je ubrzo nakon toga Andrej Kramarić odgovorio pogotkom koji je vratio nadu u redove Hoffenheima. Na odmor se otišlo bez pobjednika, ali Kramarić je to odlučio promijeniti odmah na startu drugog poluvremena. Loptu je dočekao prsima na deset metara te je snažnim udarcem matirao Anthonyja Lopeza. Kako navijačima na Rhein-Neckar-Areni ne bi bilo dosadno, Lyon je izjednačio i preuzeo vodstvo zahvaljujući zgodicima Ndombelea i Memphisa Depaya. Četvrti sudac je naznačio nadoknadu od tri minute, ostalo je uistinu premalo nade za Hoffenheim, ali je Joelinton uspio zabiti i donijeti bod Hoffenheimu u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Grupa G - Na Olimpijskom stadionu u Rimu se slavilo, CSKA se vratio u Moskvu praznih ruku

Edin Džeko nastavlja odličnu formu ove godine. U prošlom kolu protiv Viktorije Plzen je zabio hat-trick, a sada je odlučio još jednom demonstrirati raskoš svog talenta. U 30. i 43. minuti je zabio golove za svoju momčad te tako riješio pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Nakon povratka iz svlačionice, raspoloženi Džeko je asistirao Cengizu Ünderu za konačnih 3:0.

Real Madrid do pobjede, trebalo im je

Lagan protivnik svega nekoliko dana prije El Clasica je ono što je trebalo Realu, ne vjerujemo da bi trener Lopetegui dočekao najveći ligaški susret u svjetskom nogometu da je nešto protiv Plzena pošlo po krivu.

Karim Benzema i Marcelo su donijeli potrebnu pobjedu Kraljevskom klubu. Ne sjećamo se kada je Real Madrid bio toliko u krizi kao ove sezone. Nakon odlaska Ronalda, a možda još važnije - Zidanea, momčad djeluje ispijeno i bezidejno. Činilo se da im na Bernabeu dolazi kanta za napucavanje u obliku malene momčadi Viktorije Plzen koja se u prošlom kolu nije baš proslavila protiv Rome, ali Real može biti sretan što su osvojili tri boda.

Rezultati by SofaScore

Grupa H - Young Boysi dokazali protiv Valencije da ipak nisu dječaci

Young Boysi su na svom terenu izborili važan bod protiv Valencije iako je već od 26 minute izgledalo kako će Valencija imati lak posao. Michy Batshuayi je zabio za vodstvo španjolskog kluba na asistenciju Carlosa Solera. U drugom poluvremenu je švicarski prvak došao do izjednačenja samo deset minuta nakon stanke iz kaznenog udarca s bijele točke. Guillaume Hoarau je zabio prvi gol Young Boysa u Ligi prvaka ikad, a mogli su ubilježiti i prvu pobjedu da lopta nakon Sekou Sanogovog udarca glavom nije pogodila vratnicu. U prvom poluvremenu je Valencia izgledala dobro, ali je njezin trener Marcelino izjavio kako mogu biti sretni s izvučenim bodom jer su u drugom vremenu bili nesigurni i prelako gubili loptu. Valencia zasad ima svega dva boda iz tri utakmice, a ovo im je bila savršena prilika da se istaknu u grupi H kao kandidat za prolaz u knock-out fazu.

Ronaldov povratak na Old Trafford

Upravo je Ronaldov povratak na pozornicu koja ga je učinila jednim od ponajboljih svjetskih igrača bio glavna tema jučerašnjeg kola Lige prvaka, a bio je upetljan i u akciji koja je donijela pobjedu.

Paulo Dybala je zabio za vodstvo Stare dame, a pokazalo se da će to biti dovoljno za uzimanje tri boda Jose Mourinhu pod nosom. Ovo je Juventusova prva pobjeda na Old Traffordu u Ligi prvaka još od studenog 1996. godine kada je momčad vodio Marcelo Lippi. Sva sreća da je United na golu imao raspoloženog De Geu jer je rezultat mogao biti znatno drukčiji.

United je tako doživio prvi poraz u grupi i ne mogu se više toliko nadati prvom mjestu. Juventus ima sve tri pobjede, ali Crvenim vragovima u korist ide remi između Valencije i Young Boysa pa se tako nalaze na drugom mjestu.